آموزش های کریپتوکارنسی

ترید چیست و تریدر کیست؟

ترید چیست و تریدر کیست؟

با معرفی بیت کوین، مفهوم جدیدی به دنیای اقتصاد و تجارت اضافه شد: تجارت ارز دیجیتال. از آنجایی که دارایی های دیجیتال به آرامی در حال تسخیر جهان هستند، تجارت این دارایی ها به طور فزاینده ای محبوب شده است. حالا دیگر جای تعجب نیست اگر پدر یا شاید حتی پدربزرگتان از شما بپرسد که معنی تجارت در جستجوی راه ها و روش های معامله ارزهای دیجیتال چیست! پس با ما همراه باشید تا به صورت خاص به موضوع و پرسش ترید چیست و تریدر کیست؟ که شاید برای شما نیز پیش امده باشد جواب دهیم.

در این مقاله ابتدا معاملات را به طور کامل توضیح می دهیم. علاوه بر این روش های معامله و کسب سود از معاملات را معرفی می کنیم و می گوییم معامله گر بر چه اساسی بازار را تحلیل می کند. در ادامه به بررسی انواع معاملات و تفاوت معاملات و سرمایه گذاری می پردازیم. در زیر توضیح خواهیم داد که راز موفقیت در تجارت چیست و چه نکاتی می تواند ما را به معامله گران بهتر تبدیل کند.

اگر فردی با حداقل اطلاعات و دانش در مورد معاملات ارزهای دیجیتال یا یک معامله گر نسبتا حرفه ای هستید، پیشنهاد می کنیم تا پایان این مقاله با فناورانه همراه باشید.

تریدر (معامله گر) کیست و ترید چیست؟

در فرهنگ لغت «کالینز»، کلمه ترید به صورت خرید و فروش کالا و خدمات به صورت عمده یا خرده فروشی در بازارهای محلی یا بازارهای بین المللی به صورت صادرات و واردات تعریف شده است. بر این اساس، تاجر خریدار یا فروشنده کالا یا خدمات در بازارهای مختلف است.

اما اگر بخواهیم معنای معامله را منحصرا در حوزه ارزهای دیجیتال بررسی کنیم، بازار مورد نظر بازار ارز دیجیتال خواهد بود. منظور از تجارت ارز دیجیتال، خرید و فروش دارایی های رمزنگاری شده است و معامله گر یا معامله گر ارز دیجیتال، دارایی ها و خدماتی را که به عنوان دارایی های دیجیتال شناخته می شوند، خریداری و می فروشد.

به طور خاص، به عمل سفته‌بازی روی حرکات قیمت ارز دیجیتال به منظور کسب سود از نوسانات بازار، معامله ارز دیجیتال گفته می‌شود. معامله گر باید بتواند بهترین زمان ورود و خروج از بازار را پیش بینی کند تا حداکثر سود را به دست آورد.

به عنوان مثال، می توانید 2 واحد از یک دارایی دیجیتال را به قیمت 1 دلار بخرید و سپس آن را به قیمت 2.50 دلار بفروشید. بنابراین، شما تاجری هستید که از خرید و فروش خود 1.50 دلار سود کسب کرده اید.

چگونه با ارزهای دیجیتال معامله یا مبادله می کنید؟

بهترین راه برای ورود به دنیای تجارت ارز دیجیتال، ایجاد یک حساب کاربری در یک صرافی یا پلتفرم معاملاتی معتبر است. بنابراین، شما به طور خودکار یک کیف پول در صرافی ایجاد کرده اید که با آن خرید خود را انجام می دهید.

کیف پول تریدر در واقع یک گاوصندوق مجازی است که شما دارایی های خود را از آن برداشت یا واریز می کنید. لطفاً توجه داشته باشید که بهتر است یک کیف پول شخصی ایجاد کنید که کلیدهای خصوصی آن را دارید و دارایی های اضافی را در صرافی به آن منتقل کنید.

لطفا توجه داشته باشید که اکثر صرافی های ارز دیجیتال کلید خصوصی کیف پول شما را در اختیار شما قرار نمی دهند. کلید خصوصی ابزار شما برای دسترسی به دارایی های شما است و بدون داشتن کلید خصوصی، خطر از دست دادن دارایی های شما بسیار زیاد است.

مراحل تجارت چیست؟

پس از ایجاد حساب کاربری، باید مقداری پول به کیف پول حساب خود واریز کنید. پول شما می تواند به شکل ارزهای فیات یا ارزهای دیجیتال باشد. کاربران ایرانی تنها با واریز ریال می توانند ارز دیجیتال را در صرافی های ملی خریداری کنند.

برای واریز پول در صرافی ها ابتدا باید یک استیبل کوین یا ارز دیجیتال مانند بیت کوین و اتر را با ریال خریداری کنید و سپس دارایی دیجیتال را در صرافی واریز کرده و با دارایی مورد نظر مبادله کنید.

در این مرحله، احتمالاً می‌دانید که چه ارز دیجیتالی را می‌خواهید معامله کنید و تنها با چند کلیک فعال خواهید شد. می توانید بلافاصله روی دکمه خرید یا فروش کلیک کنید و وارد فرآیند مبادله یا معاملات شوید.

علاوه بر این، امکان ثبت سفارش در برخی از بسترهای معاملاتی نیز وجود دارد. در این پلتفرم ها می توانید سفارش خود را در صرافی ثبت کنید تا پس از رسیدن قیمت به نقطه دلخواه شما، صرافی به صورت خودکار برای شما خرید یا فروش کند.

مرحله آخر این است که سودی را که در معامله به دست آورده اید، ذخیره کنید. هرگز این مرحله را فراموش نکنید یا نادیده بگیرید. در اولین فرصت سود حاصل از معاملات خود را به کیف پول شخصی خود منتقل کنید و تحت هیچ شرایطی مبلغ زیادی را برای مدت طولانی در صرافی نگه ندارید.

انواع معاملات ارزهای دیجیتال

اگرچه روش‌های مختلفی برای نشان دادن سبک‌های معاملاتی وجود دارد، اما من آنها را به‌عنوان: اسکالپینگ، معاملات روزانه، معاملات محدوده، معاملات درون روز، معاملات نوسانی، معاملات موقعیتی و سرمایه‌گذاری معرفی می‌کنم.

هدف اسکالپینگ انجام حرکات بسیار سریع است، معاملات روزانه با هدف انجام معاملات سودآور در طول روز معاملاتی، معاملات محدوده نشان دهنده معامله در محدوده فعلی است، درون روز فقط اصطلاحی است که من برای توصیف نوعی از معاملات روزانه استفاده می کنم که در طول دوره اتفاق می افتد. معاملات نوسانی معامله از یک سطح مجموعه به سطح دیگر است (معمولاً در طول روزها یا هفته ها)، معاملات موقعیتی معامله در یک دوره زمانی طولانی تر است و سرمایه گذاری نشان دهنده ایجاد یک موقعیت بلند مدت در یک دارایی یا دارایی است. (به شکل واقعی HODLing است).

برخی از این سبک ها با هم همپوشانی دارند، اما به طور کلی، مفهوم این است که ما از سریع ترین نوع معاملات، اسکالپینگ، به بلندمدت ترین نوع، یعنی سرمایه گذاری می رویم.

فرد می تواند سبکی را انتخاب کند که مناسب آنها باشد، یا می توان سبک ها را بر اساس دارایی یا اهداف آنها ترکیب و مطابقت داد. در هر صورت، عاقلانه است که تاکتیک‌های خود را برای سبکی که برای شما مناسب است تنظیم کنید، زیرا تاکتیک‌های مختلف برای بازه‌های زمانی مختلف بهتر عمل می‌کنند (سرمایه‌گذاران کمتر نگران بازه‌های زمانی کوچک‌تر، نوسانات، و پشتیبانی/مقاومت فنی هستند و معمولاً آنها را خواهند داشت. موقعیت اصلی بدون اهرم، جایی که اسکالپرها ممکن است سعی کنند با استفاده از اهرم، حمایت و مقاومت را در نمودار 5 دقیقه‌ای انجام دهند.

بهترین راه برای درک اینکه چه سبک هایی برای شما بهتر عمل می کنند این است که آن ها را امتحان کنید و با خودتان در مورد اینکه چقدر در سبک موثر هستید و چگونه سبک بر رفاه عاطفی و منطقی شما تأثیر می گذارد صادق باشید.

به بیان ساده، اگر سبکی شما را از بازی خود دور می کند و احساس می کنید تعادل ندارید، احتمالاً سبک مناسبی برای شما نیست (و اگر دائماً ضرر می کنید، احتمالاً برای شما هم مناسب نیست. ).

به نوعی، هرچه سریع‌تر حرکت کنید و درصد کمتری از سرمایه خود را به خطر بیندازید، ریسک کمتری با هر معامله روی کاغذ خواهید داشت، اما معاملات شما عملی‌تر خواهد بود. در همین حال، چون حرکات زیادی انجام خواهید داد، در نهایت با پیچیدگی بیشتری دعوت خواهید کرد و باید بیشتر در مورد لغزش و هزینه ها فکر کنید.

با توجه به موارد فوق، معاملات موقعیت و سرمایه گذاری به طور کلی بهترین انتخاب برای یک معامله گر جدید یا معمولی است، زیرا نیاز به مدیریت خرد و مهارت فنی کمتری دارند. با این حال، این انواع معاملات/سرمایه گذاری با استرس بیشتری در کریپتو همراه هستند… زیرا بازار حتی در بلندمدت بی ثبات است.

در همین حال، هر سبک معاملاتی که باعث شود یک شبه موقعیت داشته باشید، با استرس همراه خواهد بود، زیرا کریپتو یک بازار جهانی 24 ساعته است، و غیرمعمول نیست که اصلاحات در شب هنگام خواب انجام شود.

با این حال، برای کسانی که مطمئن نیستند، معامله موقعیت یا سرمایه گذاری + میانگین هزینه دلار نقطه شروع بسیار خوبی برای در نظر گرفتن است.

توجه: می‌توان به سبک‌های موجود در این صفحه به عنوان سبک‌های سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال اشاره کرد. با این حال، این واقعا یک موضوع متفاوت است. اینها سبک های معاملات ارزهای دیجیتال هستند. برای من، سبک های سرمایه گذاری بیشتر شبیه به میانگین هزینه دلار، میانگین ارزش و غیره (روش هایی برای ایجاد موقعیت های بلندمدت در دارایی ها) است. نکته در اینجا بحث درباره انواع معاملات است، یعنی راه هایی برای ایجاد موقعیت با هدف کسب سود، نه راه هایی برای ایجاد موقعیت در یک دارایی به عنوان یک سرمایه گذاری بلندمدت (اگرچه، همانطور که خواهید دید، یک متقاطع وجود دارد. و شرایط سرمایه گذاری مطمئناً مورد بحث قرار گرفته است).

با توجه به مقدمه فوق، در اینجا برخی از توضیحات مفصل از سبک های معاملاتی (که همه آنها در همه انواع معاملات مشترک هستند، اما در زمینه کریپتو بحث خواهیم کرد) آورده شده است:

اسکالپینگ (Scalping)

اسکالپینگ به معنای انجام معاملات بسیار سریع است. هدف کسب سود ثابت است (حتی اگر سود بسیار ناچیز باشد). شما به سرعت سود خواهید برد و ضرر را به همان سرعت کاهش خواهید داد. ممکن است هر چند دقیقه یک معامله انجام دهید، یا ممکن است فقط چند موقعیت در روز اسکالپ کنید. شما تنظیمات مطلوب را می خواهید، نه هر معامله ای. در حالت ایده‌آل، شما می‌خواهید بتوانید به صورت طولانی و کوتاه (و در نتیجه نیاز به معامله حاشیه‌ای داشته باشید، حتی با اهرم ۱ برابری، بنابراین می‌توانید کوتاهی کنید). با این حال، شما می توانید با خرید و فروش نقطه ای (خرید و فروش کریپتو) پوست سر را از بین ببرید.

این نوع ممکن است باعث شود اتر را با قیمت 700 دلار بخرید، سپس 705 دلار بفروشید، سپس با قیمت 702 دلار بخرید و با قیمت 710 دلار بفروشید. در این موارد، ممکن است یک توقف محکم در 698 دلار قرار دهید. یا ممکن است قانونی داشته باشید که اگر معامله علیه شما پیش رفت، با دست از موقعیت خود خارج شوید. شما به ندرت اجازه می دهید موقعیت های خود را اجرا کنند، شما همیشه اهداف سودآوری دارید.

این نیاز به تمرکز مداوم دارد. با این حال، اگر در آن مهارت داشته باشید، می توانید به سرعت درآمد کسب کنید.

این امر مستلزم مدیریت ریسک و شانس یا مهارت قابل توجهی است، اما روی کاغذ، شما می توانید به طور مداوم به سودهای کوچک دست پیدا کنید و این دستاوردها می توانند به سرعت جمع شوند.

نکته: در مورد ریسک-پاداش در معاملات تحقیق کنید، این به شما کمک می‌کند تا بفهمید در کجا باید توقف کنید. اگر اسکالپ می کنید احتمالاً می خواهید از استاپ استفاده کنید.

ترید روزانه (Day Trading)

معاملات روزانه دقیقاً همان چیزی است که به نظر می رسد، مانند اسکالپینگ است، اما به جای انجام معاملات در طول چند دقیقه، معمولاً آنها را در طول روز انجام می دهید.

یک معامله گر روزانه ممکن است اسکالپ کند، محدوده را معامله کند، یا حتی معاملات کوتاه مدت موقعیت را در یک روز انجام دهد. آنها معاملات روزانه هستند زیرا موقعیت خود را در چند روز معاملاتی حفظ نمی کنند.

شما هنوز از حد ضرر و مقیاس در داخل و خارج از موقعیت ها استفاده می کنید، اما به دنبال سود کمی بیشتر در هر معامله نسبت به یک اسکالپر هستید و معمولاً تحمل بیشتری برای نوسان دارید و ممکن است اجازه دهید برخی از موقعیت های خود اجرا شوند.

توجه: شما می توانید اسکالپینگ را نوعی معامله روزانه در نظر بگیرید، اما از آنجایی که هر دو مفاهیم خاصی دارند، من هر کدام را جداگانه تعریف می کنم.

ترید رِنج (Range Trading)

کریپتوها دائماً محدوده‌ای را که در آن معامله می‌کنند تعریف می‌کنند. به طور کلی، این محدوده نوعی ادغام خواهد بود (یا انباشت، بازیکنان بزرگ که سکه‌های بیشتری برای مرحله بعدی دریافت می‌کنند، یا توزیع، فروش سکه‌ها در بالاترین سطح قبل از اینکه بازیکنان بزرگ اجازه دهند افت بازار).

یک معامله‌گر محدوده محدوده را معامله می‌کند و توقف‌ها را تعیین می‌کند، آنها واقعاً اهمیتی نمی‌دهند که محدوده را در بالاترین حد تاریخ معامله کنند یا محدوده را در پایین محلی معامله کنند، زیرا آنها به سادگی پایین‌ترین محدوده را با توقف کنید، و سپس قسمت بالای آن را بفروشید (یا به سمت بالا حرکت کنید).

وقتی دامنه دارید، حمایت و مقاومت واضحی دارید، بنابراین معامله منطقی است. در حالی که دیگران شکست یا شکست را معامله می کنند، شما روی انجام معاملات سودآور و قابل پیش بینی در محدوده فعلی تمرکز می کنید.

این می تواند یک نوع معاملات روزانه یا معاملات درون روز باشد، اما هدف معامله دامنه است، نه خرید به یک روند صعودی، یا خرید پس از یک روند نزولی و غیره.

معاملات روزانه

این معاملات روزانه است، اما سبکی از معاملات روزانه است که اجازه می دهد موقعیت ها را بیش از یک روز نگه دارید. به همین سادگی. واقعیت این است که معامله گران این کار را انجام می دهند و هیچ قانونی وجود ندارد که نتواند موفق باشد. در کریپتو، بازار هرگز بسته نمی شود، بنابراین هیچ روز معاملاتی پایانی ندارد (بهترین چیزی که به دست می آوریم بسته شدن روزانه شمع است). با نرم افزار، می توانید موقعیت ها را خودکار کنید و از این نظر، دلیل خاصی برای بستن یک موقعیت کوتاه مدت وجود ندارد، فقط به این دلیل که ساعت 4 بعد از ظهر یا هر چیز دیگری را نشان می دهد.

معاملات سویینگ (Swing Trading)

معاملات نوسانی همه چیز در مورد یافتن حمایت و معامله به سطح مقاومت بعدی است، یا به طور کلی انتخاب یک ورودی و یک هدف و نگه داشتن موقعیت تا زمانی که هدف شما ضربه بخورد یا سایر شرایط خروج برآورده شود.

در اینجا شما یک موقعیت (گاهی اوقات به تدریج) در چیزی که محاسبه می کنید به عنوان پشتیبانی AKA پایین محلی باز می کنید، سپس هدف خود را نگه دارید تا موقعیت خود را تا جایی که فکر می کنید مقاومت AKA بالای محلی است (که معمولاً به تدریج از آن خارج می شود، HODL کنید. موقعیت شما برای قفل کردن سود). بدیهی است که منطق معکوس برای کوتاه کردن است، هدف شما کوتاه کردن بالای روند شکل‌گیری به پایین است.

معاملات نوسانی معمولاً در طی چند روز یا هفته انجام می شود. این بدان معناست که شما یک موقعیت می گیرید، روی آن می خوابید، بالا و پایین رفتن آن را به صورت موجی تماشا می کنید، و غیره… در حالت ایده آل، همه بدون هراس.

اگر بتوانید حس خوبی از TA بدست آورید، برای مثال، اگر احساس می کنید می توانید الگوها را تجزیه و تحلیل کنید و سطوح حمایت و مقاومت احتمالی را تشخیص دهید، تمرکز بر معاملات نوسانی بسیار منطقی است.

کریپتو در امواج بالا و پایین می رود، معاملات نوسانی همه چیز در مورد یافتن انتهای موج و سوار شدن به آن به سمت بالا است (با پوزیشن های لانگ؛ در موقعیت های کوتاه برعکس است).

اینکه دقیقا چقدر زمان صرف می‌کنید به بازه زمانی نمودار و الگوی مورد تجزیه و تحلیل شما بستگی دارد، اما به طور کلی، یک حرکت ممکن است کمی طول بکشد.

کسانی که به طور موثری با استفاده از پوزیشن‌های لانگ و شورت نوسان می‌کنند، معمولاً خیلی خوب عمل می‌کنند و کار بسیار کمی انجام می‌دهند. با این حال، تشخیص الگو، حفظ آرامش، و تمایل به استفاده از باخت در توقف، جسارت لازم را دارد.

توجه: من شدیداً احساس می‌کنم که معاملات نوسانی استقبال‌کننده‌ترین سبک معاملاتی است و به دلیل پشتیبانی و مقاومت بیشتر تایم فریم که بهتر از تایم فریم پایین‌تر برگزار می‌شود و به دلیل عدم واکنش سریع به معاملات، راحت‌ترین روش معامله است. Swing همچنین به شما امکان می دهد دویدن های معنی دار را ثبت کنید. اگر می‌خواهید تجارت کنید، ابتدا از اینجا شروع کنید، اگر بیشتر به سرمایه‌گذاری علاقه دارید تا تجارت، اما همچنان می‌خواهید سود ببرید، معاملات موقعیت را در نظر بگیرید.

موقعیت‌گیری (Position Trading)

معاملات موقعیتی مانند یک نسخه کوچک شده از معاملات نوسانی یا مانند نسخه معاملاتی سرمایه گذاری است. در اینجا شما سعی می‌کنید یک موقعیت لانگ در پایین یا موقعیت کوتاه بالا بگیرید و سپس برای هفته‌ها، ماه‌ها یا حتی سال‌ها به آن موقعیت بمانید.

این ساده ترین شکل معامله است، اما نظم و انضباط زیادی را نیز می طلبد. کسی را در نظر بگیرید که از 5 هزار دلار برای بیت کوین طولانی مدت یا از 12 هزار دلار کوتاه است (قیمت بیت کوین در حال حاضر 8.3 هزار دلار است). بیت کوین از 20 هزار دلار به بالای 5 هزار دلار و از 5 هزار دلار پایین به بالای 11 هزار دلار رسیده است. یک معامله گر موقعیت منضبط به طور بالقوه در هر دوی این رویدادها قرار گرفت (اگرچه آنها ممکن است از برخی از موقعیت های خود خارج شوند یا موقعیت های خود را دوباره باز کنند یا شاید زمانی که روند پس از یک نزول قابل توجه از بالا به طور کامل علیه آنها تغییر کرد، کاملاً خارج شدند).

معاملات موقعیتی بسیار شبیه سرمایه گذاری است، زیرا بلندمدت است، اما صرفاً سرمایه گذاری نیست، زیرا هدف نهایی ایجاد یک تجارت بلند مدت بر اساس روندهای فراگیر است.

در کریپتو، باید فراز و نشیب های دیوانه وار، بازارهای خرس و گاو نر، اخبار خوب و بد را حفظ کنید و مراقب توپ باشید.

نکته: سعی کنید تجارت موقعیت را با سیگنال‌های روند بازه زمانی بالا مانند تلاقی 50 و 200 روزه MA (برای استفاده از استراتژی دقیق‌تری تشویق کنید، فقط می‌خواهم یک مثال ساده بزنم) را امتحان کنید. در اینجا ممکن است یک موقعیت را روی یک ضربدر نزولی ببندید و فقط روی یک ضربدر صعودی دوباره باز کنید. این نوع استراتژی روی دارایی‌های پرطرفدار کار می‌کند و رمزارزهای اصلی تمایل به روند دارند.

سرمایه گذاری

من سرمایه گذاری و تجارت را یکسان نمی دانم. تجارت به معنای گرفتن موقعیت و هدف گرفتن سود است. سرمایه گذاری به معنای داشتن مالکیت یک دارایی به عنوان ذخیره ارزش با هدف بسیار کلی افزایش آن ارزش در طول زمان است.

وارن بافت یک سرمایه گذار است. او خرید سهام را مانند داشتن بخشی از یک شرکت می داند. اگر صاحب ثروت 500 هستید، به دنبال افزایش سود نیستید، بلکه به دنبال رشد بیشتر هستید. قیمت پایین به این معنی است که شرکت ارزان است (این چیزی نیست که یک معامله گر واقعاً هرگز به آن فکر کند).

سرمایه گذاران بیشتر احتمال دارد موقعیت خود را بفروشند زیرا جهت قیمت دارایی را دوست ندارند تا اینکه موقعیت خود را به دلیل ارزش دلار فعلی آن بفروشند.

یک سرمایه گذار لزوما قرار نیست ضرری را تعیین کند. در عوض، آن‌ها موقعیتی در دارایی ایجاد می‌کنند و تا زمانی که دلیل سرمایه‌گذاری در وهله اول درست باشد، به سرمایه‌گذاری خود می‌مانند.

یک سرمایه گذار یک HODLer واقعی است، آنها واقعاً نیازی به بررسی قیمت ها و نمودارها ندارند، مگر اینکه به دنبال افزایش موقعیت خود با قیمت خوب باشند.

سرمایه گذاری معامله نیست، بلکه در نهایت خرید و فروش انجام می شود و مهم است که درک کنیم که این سبک برای برخی مناسب است.

توجه: در هر یک از سبک های بالا می توانید یک موقعیت کامل را به یکباره بگیرید یا به راحتی وارد شوید. برخی از افراد ربات های انباشتگی را اجرا می کنند و مقادیر بسیار کمی سکه را در طول روز خریداری می کنند، برخی افراد به صورت تدریجی با چند خرید وارد موقعیت می شوند، برخی دیگر. در یک نوسان به موقعیت کامل خواهد رفت. فرقی نمی کند که کدام سبک را انتخاب می کنید، فقط تا زمانی که برای شما مناسب است و راهی برای مدیریت ریسک دارید.

نکته: تمام سبک های بالا نیاز به صبر دارند. هیچ چیز متداول تر از مشاهده یک رشته زیان در یک ردیف در معاملات روزانه یا مشاهده بلافاصله یک روند نزولی پس از باز کردن یک موقعیت خرید خوب (یا روند صعودی پس از یک موقعیت کوتاه) نیست. آنچه ممکن است اشتباه شود، اغلب اتفاق می افتد. شما باید شکست ها را تحمل کنید تا ببینید آیا یک سبک به طور ایستا در طول زمان کار می کند یا خیر، شما نمی توانید یک سبک یا اجرای یک سبک را بر اساس چند نتیجه در یک بازه زمانی کوتاه قضاوت کنید. هدف این است که بیشتر از آنچه که اشتباه می کنید حق با شما باشد، نه اینکه هر بار درست باشید. هنگامی که یک سبک را پیدا کردید، اصلاح آن به کار نیاز دارد و احتمالاً تاکتیک‌های شما باید بر اساس بازار فعلی و سکه‌ای که روی آن تمرکز کرده‌اید اصلاح شود.

نحوه انتخاب سبک مناسب ترید برای شما

 • سبکی را پیدا کنید که برای شما مناسب باشد، به آن بچسبید، در آن مهارت داشته باشید، آن را اصلاح کنید و تا زمانی که سودآور شوید، آن را حفظ کنید. اگر سبک خود را متوقف کرد، سبک خود را تغییر ندهید، فقط سبک خود را به محیط فعلی کالیبره کنید (برای مثال، اگر در محدوده ای گیر کرده ایم، 5٪ از دارایی های خود را بگیرید و محدوده را معامله کنید؛ فقط از یک معامله گر موقعیتی روی ندهید. به یک معامله گر محدوده به دلیل اتفاقی که در این هفته به عنوان یک قانون سرانگشتی رخ داد).
 • هیچ چیز سریع‌تر از تبدیل شدن به یک سرمایه‌گذار با قیمت پایین یا تبدیل شدن به یک معامله‌گر روزانه با قیمت پایین (زیرا شما در این موارد به طور موثر در حال خرید بالا / پایین فروش هستید) نیست.
 • در واقع، یک چیز بدتر از آن وجود دارد و آن عدم تمرین مدیریت ریسک است. هر سبکی به سبک متفاوتی از مدیریت ریسک نیاز دارد (هرچه معاملات بیشتری انجام دهید، موقعیت‌ها کوچک‌تر و توقف‌ها باید فشرده‌تر باشند). حتی اگر همه سبک ها به تاکتیک های مدیریت ریسک متفاوتی نیاز دارند، در همه موارد ایده این است که جنبه منفی خود را محدود کنید و به دارایی فضای کافی برای اجرا بدهید. آل-این با اهرم 100 برابری در یک بازی اساساً هرگز حرکت درستی نیست، تنظیم نکردن توقف در زمانی که معاملات روزانه اساساً حرکت درستی نیست (مگر اینکه در رایانه خود باشید و با دست از معاملات خارج شوید، بنابراین به عنوان ایستگاه خود عمل می کنید. ).
 • تجارت ارز دیجیتال یک ورزش نسبتاً سطح بالا است. من مطمئن نیستم که سرگرمی سخت تری در تجارت وجود داشته باشد. اکثر مردم ماه‌ها (اگر سال‌ها نباشد) بارها و بارها با صورت می‌افتند. بدتر از آن، اگر در یک بازار صعودی وارد ارزهای دیجیتال شوید، احتمالاً در ابتدا روی صورت خود نمی افتید، و سپس برای روزهای بد آماده نمی شوید (و بعداً در بازی خود شروع به رویارویی خواهید کرد).
 • منتظر درد باشید و سعی کنید درس هایی را بیاموزید، اگر آسان به نظر می رسد، احتمالاً در بازار صعودی هستید و باید خود را برای سختی های پیش رو آماده کنید (هرگز برای مدت طولانی آسان نمی ماند).
 • سعی کنید با استفاده از مدیریت ریسک و با اجتناب از تغییر سبکی که کار می کند، درس های خود را مقرون به صرفه کنید، زیرا برای چند معامله کار نمی کند (به عنوان مثال، از چیزی که ناگهان یک معامله گر یک روزه در پایین یا یک سرمایه گذار در پایین ترین زمان تبدیل می شوید، اجتناب کنید. بالا؛ همچنین از چیزی که چند استاپ می‌زنید اجتناب کنید، و سپس معامله بعدی را انجام ندهید، زیرا ترسیده‌اید؛ از نظر آمار، معامله بعدی معمولاً برنده است، مگر اینکه استراتژی شما بد باشد.

انواع تحلیل در ارزهای دیجیتال

تحلیل بازار به روش ها و ابزارهایی اشاره دارد که معامله گران برای ارزیابی فرصت های سودآور بازار استفاده می کنند. دو روش اصلی تحلیل بازار ارز دیجیتال عبارتند از: 1. تحلیل بنیادی (Fundamental Analysis). 2. تحلیل تکنیکال (Technical Analysis).

تحلیل بنیادی بر اساس پروژه‌های ارز دیجیتال و تحلیل تکنیکال حرکات بازار در دوره‌های زمانی خاص و بر اساس الگوهای قیمتی تاریخی تمرکز دارد.

به طور کلی، سرمایه گذاران و معامله گران بلند مدت ترجیح می دهند از تحلیل فاندامنتال استفاده کنند. برای این منظور، آنها اصول اولیه پروژه ارز دیجیتال، از جمله فناوری اساسی، الگوریتم اجماع شبکه، اقتصاد توکن، روش توزیع توکن و پاداش، تیم توسعه، همکاری های پروژه، تعداد کاربران و میزان پذیرش پروژه را به طور اساسی درک می کنند. و از همه مهمتر اخبار و رویدادهای مهم و تاثیرگذار. آنها بازار را تحلیل می کنند.

معامله گران کوتاه مدت اغلب از تحلیل تکنیکال استفاده می کنند و هدف آنها پیش بینی جهت قیمت برای موقعیت مناسب است. این روش از داده های تاریخی برای شناسایی شاخص های تحلیل تکنیکال و الگوهای قیمت استفاده می کند. در این روش معامله گر ارز دیجیتال سعی می کند بهترین زمان ورود و خروج از بازار را تعیین کند تا از نوسانات قیمت حداکثر سود را به دست آورد.

اصطلاحات کلیدی در ترید چیست؟

اگر قصد دارید یک معامله گر حرفه ای شوید، باید بدانید که کلمات مهم تجارت چیست و با چه اصطلاحاتی در این زمینه سروکار دارید. در اینجا 5 اصطلاح پرکاربرد در این زمینه آورده شده است:

فومو (FOMO): فومو که مخفف عبارت (Fear of Missing Out) است، ترس و اضطرابی است که یک معامله گر از دست دادن فرصت دارد. فومو می تواند عاملی برای انجام معاملات غیرمنطقی باشد که بدون تحلیل مشخص و صرفاً برای عقب نماندن از موج خریداران یا فروشندگان دارایی انجام می شود.
هودل (HODL): هودل که در واقع غلط املایی کلمه Hold (Hold) به معنای نگه داشتن است، اصطلاحی پرکاربرد است که به نگهداری طولانی مدت و سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال اشاره دارد.
ATH و ATL: دو اصطلاح دیگر که احتمالاً هنگام ارزش گذاری دارایی های دیجیتال با آنها روبرو خواهید شد عبارتند از “ATH” یا “All Time High” که به معنای “بالاترین قیمتی است که دارایی تا به حال دیده است” و “ATL” یا “همیشه کم”. . تاریخی”. ” که به معنی “پایین تر” قیمت تاریخ دارایی است.
بازار خرسی و بازار گاوی: به بازار خرسی، بازار خرسی می گویند. برعکس، بازارهای رو به رشد به عنوان بازارهای گاوی شناخته می شوند. بنابراین، معامله گرانی که منتظر رشد بازار هستند، معامله گران صعودی و معامله گرانی که استراتژی خود را با پیش بینی کاهش قیمت برنامه ریزی می کنند، معامله گران نزولی نامیده می شوند.
حد ضرر (Stop Loss): حد ضرر یا «توقف ضرر» محدوده ای است که معامله گر برای کاهش میزان ضرر خود در نظر می گیرد. هیچ تاجری نمی خواهد تجارت خود را از دست بدهد. اما واقعیت این است که همیشه درصدی از معاملات بازنده وجود دارد و هر جا که از ضرر دوری کنید، سود است! با تنظیم و دستور توقف ضرر در معامله، معامله گر می تواند از زیان بیش از حد جلوگیری کند و اجازه دهد معامله به طور خودکار در صورت شکست بسته شود.

چگونه یک معامله گر موفق باشیم

خوب است که کار خود را به عنوان معامله گر شروع کنیم و بلافاصله به حرفه ای تبدیل شویم که سودهای بزرگی ایجاد می کند. متأسفانه حداقل در 99.9 درصد موارد این امکان وجود ندارد.

شروع به درک این موضوع و پرداختن به تجارت مانند هر شغل دیگری اولین قدم برای تغییر از معامله گر آماتور به معامله گر حرفه ای است.

اینها مراحلی هستند که باید مسیر موفقیت شما را تشکیل دهند.

1. علاقه

شما باید به بازار مالی علاقه داشته باشید. بدون علاقه، تقریباً غیرممکن خواهد بود که به عنوان یک معامله گر موفق شوید. این در همه زمینه های دیگر صادق است. به عنوان مثال، برای اینکه یک معلم موفق باشید، باید عاشق تدریس باشید.

به طور مشابه، برای اینکه یک راننده کامیون موفق باشید، باید در این زمینه علایق داشته باشید. بنابراین، باید اطمینان حاصل کنید که به بازار علاقه دارید.

در برخی موارد، ممکن است به یک بخش مانند ارزهای دیجیتال یا سهام علاقه داشته باشید. بدون این علاقه، به عنوان یک معامله گر موفق نخواهید شد. همچنین، از کل فرآیند لذت نخواهید برد.

2. یادگیری

شما باید وقت خود را صرف یادگیری در مورد بازار کنید. راه های زیادی برای یادگیری در این مورد وجود دارد. برای مثال، می‌توانید کتاب‌ها یا کتاب‌های الکترونیکی نسبی را که می‌توانید آنلاین بخرید، بخوانید.

از طرف دیگر، می توانید با استفاده از پلتفرم هایی مانند Udemy و Udacity در یک کلاس آنلاین ثبت نام کنید. این «مدرسه‌های» آنلاین دانش و تخصص انجام معاملات را به شما می‌دهند. البته ما برنامه آموزشی خودمان را داریم.

چندین بخش برای یادگیری در مورد تجارت وجود دارد. به عنوان مثال، باید در مورد نحوه عملکرد بازار اطلاعات بیشتری کسب کنید و سپس به بخش عملی آن بروید. این جایی است که شما یک استراتژی معاملاتی مناسب ایجاد خواهید کرد. برخی از مهمترین مفاهیم برای یادگیری عبارتند از:

تجزیه و تحلیل فنی – این بخش مهمی از هر معامله است. با تجزیه و تحلیل نمودارها به منظور تعیین اینکه آیا قیمت دارایی مالی افزایش یا کاهش می یابد، سروکار دارد.
تحلیل بنیادی – این رویکردی است که شامل بررسی ارزش ذاتی هر دارایی و عوامل کلیدی کلان است. به عنوان مثال، در بازار سهام، می توانید به مواردی مانند ارزش گذاری ها و داده های کلان نگاه کنید.
تجارت کپی – همچنین می توانید در مورد تجارت کپی اطلاعات بیشتری کسب کنید. این یک رویکرد ساده است که در آن شما به سادگی معاملات سایر معامله گران با تجربه را به طور خودکار کپی می کنید.
علاوه بر این، می‌توانید درباره انواع مختلف دارایی‌ها در بازار مالی اطلاعات بیشتری کسب کنید. به عنوان یک معامله گر، نیازی نیست در مورد همه چیز بیشتر بدانید. درعوض، می توانید یاد بگیرید و فقط در چند دارایی متخصص باشید. نمونه هایی از این دارایی ها سهام، ارزهای دیجیتال و اوراق قرضه هستند.

3. از جایی شروع کنید

باید تجارت و سرمایه گذاری را شروع کنید! یادگیری به تنهایی کمکی به تبدیل شدن به یک معامله گر موفق نمی کند. در عوض، باید بهترین کار را برای شروع سرمایه گذاری انجام دهید. تجارت روزانه تمرین بسیار ارزشمندتر از مطالعه آن است.

خوشبختانه برای انجام این کار به پول زیادی نیاز ندارید. در واقع، پلتفرم هایی وجود دارند که می توانند به شما این فرصت را بدهند تا با حداقل 100 دلار معامله کنید، یا می توانید TMS فوق سریع و قدرتمند ما را امتحان کنید.

همانطور که شروع می کنید، اشتباه خواهید کرد، که خوب است. این اشتباهات است که به شما کمک می کند تا یک معامله گر بهتر شوید.

4. برای انجام کاری که انجام می دهید متوقف نشوید

شغل خود را حفظ کنید یا به تحصیل خود ادامه دهید. با شروع حرفه تجارت، ممکن است وسوسه شوید که مدرسه را رها کنید یا شغل خود را ترک کنید. این به دلیل خطرات مرتبط با بازار مالی اشتباه است. این به این معنی است که می توانید شاهد ناپدید شدن سود خود در یک روز باشید.

بنابراین، برای کاهش این خطرات، باید همزمان با معامله به وظایف عادی خود ادامه دهید. این به شما پول در دو طرف می دهد. چندین استراتژی به شما امکان می دهد در حین تجارت پاره وقت سود کسب کنید.

اما هنگامی که احساس کردید آماده هستید، می توانید از تجارت در اوقات فراغت خود به معامله گر تمام وقت (یا مدیر دفتر) تغییر دهید.

5. جمع آوری کمک مالی انجام دهید

اکنون باید برای افزایش سرمایه خود شروع به جمع آوری کمک کنید. این مرحله باید چند سال طول بکشد تا بازدهی ثابت ایجاد کند.

اگر سابقه موفقی در کسب بازده دارید، باید از خانواده و دوستان خود کمک مالی کنید. این وجوه به شما کمک می کند تا بازدهی خود را افزایش دهید. آنها همچنین به شما کمک می کنند تا به موفقیت بیشتری دست پیدا کنید.

با این حال، باید چند نکته را به خاطر بسپارید:

در وهله اول فقط مقدار کمی پول جمع کنید. شما نمی خواهید پولی را جمع آوری کنید که از عهده آن بر نمی آیید.
شما باید یک سند الزام آور قانونی داشته باشید تا شما را از تعهدات محافظت کند. این یک اشتباه رایج است که بسیاری از مدیران پول انجام می دهند. بدون سند قانونی، سرمایه گذاران می توانند به راحتی از شما شکایت کنند.
با سرمایه گذاران خود صادق باشید. در این مورد، باید آنها را به صورت دوره ای در مورد عملکرد صندوق به روز کنید. می توانید این کار را در یک ایمیل هفتگی با توضیح عملکرد صندوق انجام دهید.
روش بهتر این است که به یک شرکت تجاری اختصاصی مانند DTTW™ اعتماد کنید تا به وجوه بیشتری دسترسی پیدا کنید.

اگر می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد نحوه عملکرد معاملات اختصاصی داشته باشید، راهنمای جامعی داریم که ممکن است مفید باشد.

چه مدت طول می کشد تا یک معامله گر شوید؟

یک سوال رایج در بین بسیاری از مردم این است که چقدر طول می کشد تا یک معامله گر خوب تبدیل شوید. پاسخ درست این است که به چند چیز بستگی دارد.

اول، این بستگی به زمانی دارد که فرد صرف یادگیری در مورد این فرآیند می کند. زبان آموزان تمام وقت می توانند حداقل شش ماه طول بکشد تا به یک معامله گر خوب تبدیل شوند. از سوی دیگر، یادگیری یک فرد به صورت پاره وقت ممکن است بیش از یک سال طول بکشد، زیرا حجم کار درگیر است.

برای تبدیل شدن به یک معامله گر خوب، باید تئوری نحوه عملکرد بازار را بیاموزید و سپس زمان بیشتری را صرف ساختن استراتژی خود کنید.

10 قانون برتر برای تجارت موفق

قانون 1: همیشه از یک طرح معاملاتی استفاده کنید

طرح معاملاتی مجموعه ای از قوانین مکتوب است که معیارهای ورود، خروج و مدیریت پول معامله گر را برای هر خرید مشخص می کند.

با فناوری امروزی، آزمایش یک ایده معاملاتی قبل از ریسک کردن پول واقعی آسان است. این روش که به عنوان بک تست شناخته می شود، به شما امکان می دهد ایده معاملاتی خود را با استفاده از داده های تاریخی اعمال کنید و تعیین کنید که آیا این ایده قابل اجرا است یا خیر. هنگامی که یک طرح توسعه یافت و آزمایش بکآزمایی نتایج خوبی را نشان داد، می توان از آن در معاملات واقعی استفاده کرد.

گاهی اوقات طرح معاملاتی شما کار نمی کند. از آن برقصید و از نو شروع کنید.
نکته کلیدی در اینجا این است که به برنامه پایبند باشید. قرار دادن معاملات خارج از طرح معاملاتی، حتی اگر برنده شوند، استراتژی ضعیف تلقی می شود.

قانون 2: به ترید به عنوان بیزینس نگاه کنید

برای موفقیت، باید به تجارت به عنوان یک تجارت تمام وقت یا نیمه وقت نگاه کنید، نه به عنوان یک سرگرمی یا شغل.

اگر به عنوان یک سرگرمی مورد توجه قرار گیرد، هیچ تعهد واقعی برای یادگیری وجود ندارد. اگر این یک شغل باشد، می تواند ناامید کننده باشد زیرا هیچ چک حقوقی منظمی وجود ندارد.

تجارت یک تجارت است و متحمل هزینه، ضرر، مالیات، عدم اطمینان، استرس و ریسک می شود. به عنوان یک معامله گر، شما اساسا یک صاحب کسب و کار کوچک هستید و باید برای به حداکثر رساندن پتانسیل کسب و کار خود تحقیق و استراتژی داشته باشید.

قانون 3: از فناوری به نفع خود استفاده کنید

تجارت یک تجارت رقابتی است. بی‌خطر می‌توان فرض کرد که فردی که در طرف دیگر معامله نشسته است، از تمام فناوری موجود بهره می‌برد.

پلتفرم‌های نمودار به معامله‌گران راه‌های بی‌نهایتی برای مشاهده و تحلیل بازارها می‌دهند. بک تست یک ایده با استفاده از داده های تاریخی از اشتباهات پرهزینه جلوگیری می کند. دریافت به‌روزرسانی‌های بازار از طریق تلفن هوشمند به ما امکان می‌دهد تا معاملات را در هر نقطه نظارت کنیم. فناوری که ما بدیهی می دانیم، مانند اتصال به اینترنت پرسرعت، می تواند عملکرد معاملات را تا حد زیادی افزایش دهد.

استفاده از فناوری به نفع خود، و به روز نگه داشتن محصولات جدید، می تواند در تجارت سرگرم کننده و مفید باشد.

قانون 4: از سرمایه تجاری خود محافظت کنید

صرفه جویی در پول کافی برای تامین مالی یک حساب تجاری، زمان و تلاش زیادی را می طلبد. اگر مجبور شوید این کار را دو بار انجام دهید، می تواند حتی دشوارتر باشد.

توجه به این نکته حائز اهمیت است که محافظت از سرمایه تجاری شما مترادف با عدم تجربه معامله با ضرر نیست. همه معامله گران معاملات زیانده دارند. حفاظت از سرمایه به معنای عدم پذیرش ریسک های غیرضروری و انجام هر کاری که می توانید برای حفظ تجارت خود انجام دهید.

قانون 5: دانشجوی بازار شوید

آن را به عنوان ادامه تحصیل در نظر بگیرید. معامله گران باید هر روز بر یادگیری بیشتر تمرکز کنند. مهم است که به یاد داشته باشید که درک بازارها، و همه پیچیدگی های آنها، یک فرآیند مداوم و مادام العمر است.

تحقیقات سخت به معامله گران اجازه می دهد تا حقایق را درک کنند، مانند اینکه گزارش های مختلف اقتصادی به چه معنا هستند. تمرکز و مشاهده به معامله گران اجازه می دهد تا غرایز خود را تیز کنند و تفاوت های ظریف را بیاموزند.

سیاست جهانی، رویدادهای خبری، روندهای اقتصادی – حتی آب و هوا – همه بر بازارها تأثیر دارند. محیط بازار پویا است. هر چه معامله گران بیشتر بازارهای گذشته و فعلی را درک کنند، آمادگی بیشتری برای رویارویی با آینده دارند.

قانون ششم: فقط چیزی را که می توانید از دست بدهید، ریسک کنید

قبل از شروع استفاده از پول نقد واقعی، مطمئن شوید که تمام پول موجود در آن حساب معاملاتی واقعاً قابل مصرف است. اگر اینطور نیست، معامله گر باید به پس انداز ادامه دهد تا زمانی که اینطور شود.

پول در حساب معاملاتی نباید برای شهریه کالج بچه ها یا پرداخت وام مسکن اختصاص داده شود. معامله گران هرگز نباید به خود اجازه دهند فکر کنند که صرفاً از این تعهدات مهم دیگر پول قرض می گیرند.

از دست دادن پول به اندازه کافی آسیب زا است. اگر سرمایه ای باشد که در وهله اول هرگز نباید به خطر می افتاد، حتی بیشتر از آن.

قانون 7: یک روش بر اساس واقعیت ها ایجاد کنید

صرف زمان برای توسعه یک روش معاملاتی مناسب ارزش تلاش را دارد. ممکن است وسوسه انگیز باشد که به کلاهبرداری های مبادله ای «خیلی آسان، مثل چاپ پول است» که در اینترنت رایج است، باور کنیم. اما حقایق، نه احساسات یا امید، باید الهام بخش توسعه یک طرح معاملاتی باشند.

معامله گرانی که عجله ای برای یادگیری ندارند، معمولاً زمان آسان تری برای بررسی تمام اطلاعات موجود در اینترنت دارند. این را در نظر بگیرید: اگر بخواهید شغل جدیدی را شروع کنید، به احتمال زیاد باید حداقل یک یا دو سال در یک کالج یا دانشگاه تحصیل کنید تا اینکه حتی واجد شرایط درخواست موقعیت در رشته جدید باشید. یادگیری نحوه تجارت حداقل به همان مقدار زمان و تحقیق و مطالعه مبتنی بر واقعیت نیاز دارد.

قانون 8: همیشه از Stop Loss استفاده کنید

استاپ ضرر یک مقدار ریسک از پیش تعیین شده است که یک معامله گر مایل است با هر معامله آن را بپذیرد. استاپ ضرر می تواند یک مقدار دلار یا درصد باشد، اما در هر صورت، قرار گرفتن معامله گر را در طول معامله محدود می کند. استفاده از حد ضرر می تواند مقداری از استرس معاملات را از بین ببرد زیرا می دانیم که در هر معامله ای فقط مقدار X را از دست خواهیم داد.

نداشتن استاپ ضرر عمل بدی است، حتی اگر منجر به یک معامله برنده شود. خروج با توقف ضرر و در نتیجه داشتن یک معامله بازنده، اگر در قوانین طرح معاملاتی قرار گیرد، باز هم معاملات خوبی است.

ایده آل این است که از همه معاملات با سود خارج شوید، اما این واقع بینانه نیست. استفاده از توقف ضرر محافظتی کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که ضررها و خطرات محدود هستند و سرمایه کافی برای معامله یک روز دیگر را حفظ کرده اید.

قانون 9: بدانید چه زمانی معامله را متوقف کنید

دو دلیل برای توقف معامله وجود دارد: یک طرح معاملاتی ناکارآمد و یک معامله گر ناکارآمد.

یک طرح تجاری ناکارآمد زیان های بسیار بیشتری از آنچه در آزمایش های تاریخی پیش بینی شده بود نشان می دهد. پیش می آید. ممکن است بازارها تغییر کرده باشند یا نوسانات کاهش یافته باشد. به هر دلیلی، برنامه معاملاتی آنطور که انتظار می رود عمل نمی کند.

بی احساس و کاسبکار بمانید. وقت آن است که طرح معاملاتی را دوباره ارزیابی کنید و چند تغییر ایجاد کنید یا با یک برنامه معاملاتی جدید از نو شروع کنید.

طرح تجاری ناموفق مشکلی است که باید حل شود. لزوماً پایان تجارت تجاری نیست.

یک معامله گر ناکارآمد کسی است که یک برنامه معاملاتی ایجاد می کند اما نمی تواند آن را دنبال کند. استرس بیرونی، عادات بد و عدم فعالیت بدنی همگی می توانند به این مشکل کمک کنند. معامله‌گری که در شرایط اوج معامله نیست، باید استراحت کند. پس از رفع هرگونه مشکل و چالش، معامله گر می تواند به تجارت بازگردد.

قانون 10: ترید را برای طولانی مدت حفظ کنید

هنگام معامله بر روی تصویر بزرگ متمرکز بمانید. یک معامله با ضرر نباید ما را شگفت زده کند. بخشی از تجارت است. تجارت برنده تنها یک قدم در مسیر رسیدن به یک تجارت سودآور است. این سود انباشته است که تفاوت ایجاد می کند.

هنگامی که یک معامله گر برد و باخت را به عنوان بخشی از تجارت بپذیرد، احساسات تأثیر کمتری بر عملکرد معاملات خواهند داشت. این بدان معنا نیست که ما نمی‌توانیم در مورد یک تجارت ثمربخش هیجان‌زده باشیم، اما باید در نظر داشته باشیم که معامله با ضرر هرگز دور از دسترس نیست.

تعیین اهداف واقع بینانه بخش مهمی از چشم انداز معاملات است. کسب و کار شما باید بازدهی معقولی را در مدت زمان معقولی کسب کند. اگر انتظار دارید تا سه شنبه آینده مولتی میلیونر شوید، خود را برای شکست آماده کرده اید.

مزایا و معایب تجارت چیست؟

مزیت های تجارت چیست؟

پوشش ریسک: شبکه های غیرمتمرکز مانند بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال می توانند ذخیره خوبی از ارزش و ریسک در برابر تورم بازار ارزهای فیات و چاپ بی رویه پول توسط دولت های مرکزی باشند. زمانی که بازارهای سنتی مانند بازار سهام دچار رکود هستند، سرمایه گذاری در بازار کریپتو می تواند یکی از گزینه های جایگزین برای معامله گران حرفه ای باشد.
حذف هزینه های واسطه: تراکنش های ارز دیجیتال بین همتایان بدون دخالت اشخاص ثالث انجام می شود. بنابراین کارمزد معامله این دارایی ها در مقایسه با سایر محصولات مالی بسیار کمتر است و شامل هزینه های متفرقه مانند کارمزد کارگزاری سهام و مالیات دولتی نمی شود.
شبکه جهانی: هر کسی که مقداری پول و دسترسی به اینترنت داشته باشد می تواند یک حساب کاربری ایجاد کند و در شبکه های ارز دیجیتال تجارت کند. وضعیت مالی و سابقه شغلی و روابط با افراد برجسته در سیستم مالی سنتی تاثیری بر سطح دسترسی افراد به شبکه های بلاک چین ندارد. بازار ارزهای دیجیتال فرصتی است برای افرادی که از خدمات بانکداری سنتی بهره نمی برند تا وارد دنیای تجارت شوند.
دسترسی مستمر: برای معامله ارزهای رمزنگاری شده نیازی نیست منتظر “باز شدن” یا “بستن” بازار باشید. در هر زمانی از روز و با چند کلیک به موجودی ارز دیجیتال خود در بازار دسترسی دارید و می توانید خرید و فروش کنید.

معایب تجارت چیست؟

پیشینه تاریخی مختصر: ارزهای دیجیتال هنوز به بلوغ نرسیده اند و برخی از مشکلات شبکه های بلاکچین ، مانند مقیاس پذیری کم یا هزینه های غیر منطقی در طول ترافیک شبکه، به طور کامل حل نشده است. برخلاف فلزات گرانبها و سایر دارایی های سنتی، ارزهای دیجیتال تاریخچه نسبتا کوتاهی دارند و هنوز در آزمون زمان مقاومت نکرده اند. این مشکل باعث می شود تا بازرگانان سنتی یا افرادی که علاقه ای به فناوری های جدید ندارند کمتر به این فضا اعتماد کنند.
نوسانات و ریسک بالا: تازگی بازار ارزهای دیجیتال، علاوه بر اهمیت اصل عرضه و تقاضا در این بازار، دارایی های کریپتو را دارای ماهیت نوسان و همراه با ریسک بالا برای معامله گران می کند. قیمت سهام و دارایی در بازارهای سنتی اغلب به کندی تغییر می کند. این در حالی است که درصد تغییر روزانه قیمت برخی ارزهای دیجیتال گاهی به سه رقمی می رسد. اگرچه نوسانات شدید قیمت می تواند برخی از معامله گران را یک شبه میلیاردر کند، اما همین نوسانات در بازارهای نزولی می تواند باعث شود که معامله گران یک عمر سرمایه ای را که به سختی به دست آورده اند از دست بدهند.

امیدواریم در این مقاله از بخش آموزش کریپتو با ما همراه بوده باشید و مطلب را تا انتها مطالعه کرده باشید.

5/5 - (6 امتیاز)

دیدگاهی ثبت نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید:

 • فارسی بنویسید، از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
 • تجربیات شما می تواند در تصمیم گیری سایر کاربران جهت خریداری محصولات مفید باشد ، لطفاً اطلاعات مفید و مربوط به محصول فوق را با توجه به تجربیات خود به اشتراک بگذارید.
 • در هر دیدگاه می توانید حداکثر 5 مورد نقاط قوت و ضعف محصول را ثبت کنید.
 • از ارسال لینک‌ و اطلاعات شخصی از قبیل تلفن، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی خودداری کنید.
 • از بکار بردن کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز و قومیتی دارند خودداری کنید.
 • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.