آموزش های کریپتوکارنسی

اوپن سی چیست؟

اوپن سی چیست؟

اوپن سی یک بازار توکن غیرقابل تعویض (NFT) است که به کاربران امکان خرید، فروش، ایجاد و تجارت NFT را می دهد. این بزرگترین پلتفرم معاملاتی NFT است، با بیش از 2.4 میلیون کاربر فعال و حجم معاملات روزانه 6.03 میلیون دلار، تا نوامبر 2022. در ادامه با فناورانه با مقاله اوپن سی چیست؟ همراه باشید.

اوپن سی خود را به عنوان اولین و بزرگترین پلتفرم NFT ارائه دهنده خدمات ضروری NFT می بالد. قبل از ایجاد آن در سال 2017، هیچ پلتفرمی برای کاربران وجود نداشت که بتوانند به راحتی NFT های مختلف را معامله کنند. اوپن سی به عنوان راه حلی ایجاد شد تا به کاربران اجازه دهد تا کلکسیون های رمزنگاری و سایر NFT ها را با یکدیگر مبادله کنند.

داشبورد دسکتاپ و تلفن همراه با دو فرمان برای کاوش NFT یا ایجاد یک کیف پول رمزنگاری جدید باز می شود. یا اگر قبلا یک کیف پول رمزنگاری دارید، می توانید آن را به پلتفرم متصل کنید. شما می توانید مجموعه گسترده ای از بیش از 2 میلیون مجموعه NFT را کاوش کنید و مجموعه خود را ایجاد کنید.

اوپن سی از دسته‌های مختلف NFT، از هنر، موسیقی، کلکسیون‌ها، زمین‌های مجازی، دارایی‌های ورزشی و نام‌های دامنه گرفته تا NFT‌های کاربردی مانند مجوز عضویت پشتیبانی می‌کند.

شما به راحتی می توانید برترین و مرسوم ترین مجموعه ها را در هر دسته شناسایی کنید. کاربران می توانند نتایج را با بازه های زمانی مانند 24 ساعت، هفت روز، 30 روز و تمام وقت محدود کنند. همچنین گزینه ای برای انتخاب بلاک چین خاصی وجود دارد که ترجیح می دهید کاوش کنید.

بر اساس تجزیه و تحلیل Dune، کل حجم معاملات تاریخی اوپن سی فقط 41 میلیارد دلار است. برای در نظر گرفتن این موضوع، KnownOrigin، یکی از رقبای اوپن سی که تقریباً در همان زمان راه اندازی شد، حجم معاملاتی کمی بیش از 30.5 میلیون دلار دارد.

اوپن سی با تسلط بر بازار برای تقریباً شش سال، به اندازه هر پروژه، هنرمند یا سازنده دیگری بر اکوسیستم NFT تأثیرگذار بوده است. با این حال، این تأثیر بزرگ همیشه برای بهتر شدن نبوده است، زیرا شرکت به طور فزاینده ای شروع به درگیری با اعضای جامعه NFT بر سر برخی از مسائل بسیار مهم Web3 کرده است.

به طور خاص، شش ماه گذشته، بازار را با چالش‌های متعددی مواجه کرده است که هنوز با آن دست‌وپنجه نرم می‌کند، و همچنین اولین رقیب واقعی با تلاش برای جایگزینی آن به عنوان حاکم بازار NFT. با در نظر گرفتن این موضوع، در اینجا نگاهی به همه چیزهایی که باید در مورد اوپن سی بدانید آورده شده است.

اوپن سی چیست؟
اوپن سی یکی از شناخته شده ترین بازارهای NFT نظیر به نظیر موجود است. کاربران می‌توانند در این پلتفرم NFT‌ها را در دسته‌های مختلف از عکاسی و PFP گرفته تا بازی، توکن‌های عضویت و پروژه‌های هنری بخرند، بفروشند، تجارت کنند و ایجاد کنند.

اوپن سی بهترین بازارهای NFT است. پیمایش آن آسان است و مجموعه محدود اما همه کاره از ابزارهای تحلیلی و گزینه‌های مرتب‌سازی را برای کاربرانی که به دنبال کاوش عمیق‌تر در تاریخچه‌های مجموعه یا ویژگی‌های نادر NFT هستند، ارائه می‌کند. این پلتفرم به‌جای اینکه بر روی یک دسته خاص از کاربران Web3 تمرکز کند، یک فروشگاه ثابت برای طیف گسترده‌ای از علاقه‌مندان، از جمله تازه‌واردها، معامله‌گران با تجربه و خریداران خرده‌فروشی NFT با حجم پایین است.

به قدرت رسیدن اوپن سی
اغراق کردن میزان رشد اوپن سی دشوار است. این بازار که در سال 2017 توسط مهندس نرم‌افزار و کارآفرین دوین فینزر و برنامه‌نویس الکس آتاالله تأسیس شد، تا تابستان 2021 به ارزش 1.5 میلیارد دلار رسید. تا ژانویه 2022، پس از جمع‌آوری 300 میلیون دلاری شرکت در سری C، این رقم به 13.3 میلیارد دلار افزایش یافت. دور تامین مالی

در حالی که NFT ها از سال 2011 به شکلی در دسترس بودند، حتی در سال 2017 هنوز به نقطه عطف و کشش قابل توجهی در چشم عموم دست پیدا نکرده بودند. Finzer و Atallah در ایجاد اوپن سی نیاز به ساخت پلت فرمی را شناسایی کردند که بتواند کار کند. به عنوان یک نقطه کانونی برای جوامع کاملاً متفاوت طرفداران Web3.

یکی از سخنگویان اوپن سی در حین صحبت با nft now گفت: «در ابتدا، دوین و الکس تصمیم گرفتند تا بازاری را برای متحد کردن جوامع غیرفعال در روزهای اولیه NFT ایجاد کنند. “در حالی که طیف وسیعی از نتایج بالقوه را در بر می گرفت، همیشه مثبت بود: تبدیل شدن به مقصدی که مردم می توانستند با NFT ها تعامل داشته باشند و بنابراین یک اقتصاد کاملاً جدید را در اینترنت کشف کنند.”

این اقتصاد از زمان راه‌اندازی این پلتفرم رشد قابل توجهی داشته است، حتی با در نظر گرفتن آخرین زمستان رمزنگاری Web3. تا سپتامبر 2022، حجم معاملات در حوزه NFT اتریوم به 8.22 میلیون ETH (11.5 میلیارد دلار) رسید. علاوه بر این، گزارش ژوئن 2022 توسط شرکت تحقیقاتی و مشاوره Verified Market Research پیش‌بینی کرد که ارزش بازار صنعت NFT تا سال 2030 به 231 میلیارد دلار برسد.

اوپن سی نقش مهمی در کمک به بلوغ آن بازار ایفا کرده است. از ماه می 2021 تا نوامبر 2022، این پلتفرم مسئول اکثر حجم معاملات در فضای NFT بود.

ابزارها و ویژگی های اوپن سی
اوپن سی ویژگی‌ها و ابزارهای جدیدی را بر روی پلتفرم به‌طور منظم عرضه می‌کند، همه با هدف افزایش اعتماد به پلتفرم، ایمنی کاربر و بهبود زیرساخت‌ها برای اکوسیستم بزرگ‌تر.

یکی از به‌روزرسانی‌های مهم این پلتفرم در ژوئن 2022 با معرفی Seaport، یک پروتکل بازار Web3 که به کاربران امکان می‌دهد با خیال راحت‌تر و کارآمدتر NFT‌ها را خرید و فروش کنند، به دست آمد. قبل از Seaport، اوپن سی از Wyvern استفاده می‌کرد که یک پروتکل کم‌بازده ایجاد شده توسط شخص ثالث بود. در مقایسه، Seaport نقل و انتقالات اضافی را کاهش می دهد و طبق یک پست وبلاگ شرکت در مورد توسعه، هزینه گاز را برای کاربران تا 35 درصد کاهش می دهد. بندر دریایی منبع باز است. اوپن سی آن را کنترل یا اجرا نمی کند، و این شرکت توسعه دهندگان قرارداد هوشمند را تشویق کرده است تا پروتکل را با آنها بهبود بخشند.

تصویری از مجموعه اوپن سی که 8 NFT و عناوین و قیمت آنها را نشان می دهد.
اعتبار: اوپن سی
این بازار در سال گذشته چندین ویژگی را معرفی کرده است، از جمله سیستم تشخیص نسخه برداری، راهی برای پنهان کردن انتقالات مشکوک NFT به کیف پول کاربران، و توانایی سازندگان برای راه اندازی مجموعه هایی با صفحات دراپ اختصاصی به طور مستقیم در اوپن سی به نام Drops. اما همه محصولاتش با استقبال خوبی مواجه نشده اند.

مشکلات اوپن سی
در طول سال‌ها، اوپن سی محصولات و خدمات خود را راه‌اندازی کرده یا تغییراتی در آن‌ها ایجاد کرده است که به مهم‌ترین مسائل Web3 متصل می‌شوند – و نه همیشه به‌طور دلپذیر. این پلتفرم مکرراً با هنرمندان و سازندگانی درگیر شده است که بازار را به خاطر آنچه که به نظر آنها توهین به سلامت جامعه NFT و افرادی که بستر آن را تشکیل می‌دهند، مورد انتقاد قرار می‌دهند.

سنجیدن عادلانه نقدها می تواند دشوار باشد. به دلیل قد و قامت و سابقه طولانی خود در فضا، اوپن سی یک هدف آسان را ایجاد می کند، خواه استدلال مخالفانش مشروع باشد یا نه. صرف نظر از هر بازاری در اکوسیستم، این شرکت نیز سهم خود را از مشکلات و کاستی ها داشته است. این پلتفرم با ایجاد یک خط مشی اقلام دزدیده شده منصفانه و موثر مبارزه کرده است، سابقه مشکلات عملکرد سایت در زمان های پر ترافیک و پس از دوره های رشد شدید دارد، و رویکردی نسبتا متمرکز برای اجرای قوانین مربوط به پایگاه کاربر خود اتخاذ کرده است.

اما مهم‌ترین مشکلی که جامعه Web3 با اوپن سی دارد، موضع ناسازگار آن در مورد حق امتیاز سازنده است. حق امتیازها (که به عنوان حق الزحمه خالق نیز شناخته می شود) به هنرمندان این امکان را می دهد که برای اثری بسیار فراتر از فروش اولیه آن غرامت دریافت کنند و هر بار که NFT آنها دست به دست می شود، مقداری از سود را به آنها می دهد. حق امتیازها به هنرمندان و سازندگان Web3 کمک کرده است تا یک اکوسیستم هنری غنی، متنوع و پر رونق ایجاد کنند و نقش مهمی در پایداری آن ایفا کنند و منبع درآمدی حیاتی برای تامین مالی پروژه‌های آتی فراهم کنند.

تا قبل از توسعه اخیر ابزارهای اجرای زنجیره ای، حق امتیاز در ابتدا در سطح فنی قابل اجرا نبود. با این حال، برخی از مجموعه‌ها در اوپن سی بر اساس قراردادهای هوشمند قابل ارتقا ایجاد نشده‌اند، و مانع از آن می‌شود که بتوانند از ابزارهای جدید توسعه‌یافته استفاده کنند. با این حال، برای مجموعه‌هایی که بر اساس قراردادهای قابل ارتقا ساخته شده‌اند، این به بازارهایی بستگی دارد که خرید و فروش NFT‌های خود را تسهیل می‌کنند تا پرداخت‌های حق امتیاز را از طریق این ابزارهای جدید اجرا و اجرا کنند.

تا همین اواخر، اوپن سی کارهای زیادی برای حمایت از هنرمندان در این راه انجام داده بود. از اکتبر 2022، بازار پلتفرمی بود که بیشترین حق امتیاز سازنده را با اختلاف قابل توجهی پرداخت کرده بود. و در نوامبر همان سال، بازار اعلام کرد که ابزاری را برای مجموعه‌های جدید برای اعمال حق امتیاز بر روی پلتفرم خود معرفی می‌کند – اولین شکست آن در راه حل زنجیره‌ای برای اجرای حق امتیاز.

در حالی که این اقدام به عنوان یک حرکت مثبت و سازنده پسند مورد ستایش قرار گرفت، کاربران از این واقعیت که اجرای چنین حق امتیازی برای مجموعه‌های موجود در اوپن سی اعمال نمی‌شود – همان مجموعه‌هایی که به تثبیت پلتفرم به عنوان یک نیروی پیشرو Web3 کمک کردند، ناراحت بودند.

جامعه NFT پاسخ می دهد
پس از واکنش شدید تقریباً هر هنرمند برجسته NFT و سرپرست پروژه در این فضا، اوپن سی اعلام کرد که به اعمال هزینه‌های سازندگان برای مجموعه‌های قدیمی ادامه می‌دهد، حرکتی که در آن زمان بسیاری آن را هم به‌عنوان یک پیروزی برای سازندگان و هم به‌عنوان رویدادی تلقی می‌کردند که یک نوع را تسریع کرد.

با این حال، در فوریه 2023، اوپن سی دوباره موقعیت خود را در مورد حق امتیاز تغییر داد. در یک موضوع توییتری، این شرکت اعلام کرد که مجموعه‌هایی را که از ابزارهای اجرایی زنجیره‌ای استفاده نمی‌کنند (اکثریت قریب به اتفاق مجموعه‌ها در پلتفرم آن) به حق امتیاز اختیاری منتقل می‌کند. یک بار دیگر، بسیاری از هنرمندان جامعه از این موضوع ناراحت شدند.

اوپن سی تغییر دریا در پویایی بازار را به عنوان دلیل اصلی حرکت خود به حق امتیاز اختیاری در پلتفرم خود ذکر کرده است و اعتباری در این ادعا وجود دارد. کلکسیونرها اگر بتوانند از آن اجتناب کنند به سادگی نمی‌خواهند حق امتیاز بپردازند و بازارها باید به جمع‌آورندگانی که مخاطبان هدف آنها را تشکیل می‌دهند گوش دهند. این روند تئوری نیست – بازارها به طور فزاینده ای اجرای حق امتیاز را کنار می گذارند و پلتفرم های بدون حق امتیاز مانند Blur شروع به برداشت حجم عظیمی از حجم معاملات از اوپن سی کرده اند و سهم بازار اکثریت شرکت را که قبلاً در اختیار داشت غصب کرده اند.

اوپن سی در مقابل Blur
ظهور Blur یکی از مهم‌ترین پیشرفت‌ها در تاریخ بازار NFT است و همه چیز مربوط به آنچه اوپن سی می‌خواهد با حرکات حق امتیاز خود به دست آورد دارد. استراتژی Blur برای جلب نظر جمعیتی کوچک اما قوی از معامله‌گران حرفه‌ای از طریق پاداش دادن به کاربرانش با ایردراپ رایگان توکن، در هدف فعلی آن برای بهینه‌سازی سهم بازار بسیار مؤثر بوده است. از نوامبر 2022، Blur یا با اوپن سی سر به سر کرده است یا از نظر حجم معاملات کاملاً از آن پیشی گرفته است (اگرچه اوپن سی همچنان تعداد بیشتری از کاربران فعال را حفظ کرده است).

یک تصویر گرافیکی به سبک ترون در دهه 1980 از یک سکه در مرکز یک شبکه با حروف “$BLUR” روی آن.
تاری. اعتبار: BLUR
با این حال، اوپن سی ممکن است تا حدودی مسئولیت تغییر بازاری که اکنون از آن ابراز تاسف می کند، داشته باشد. خط‌مشی حق امتیازی که اخیراً ایجاد کرده است، سازندگان را مجبور می‌کند بین کسب حق امتیاز کامل در اوپن سی یا Blur یکی را انتخاب کنند، و پس از شناسایی معاملات مجموعه در پلت‌فرم‌های حق امتیاز اختیاری، حق امتیاز را اختیاری قرار دهد. از قضا، این بندر دریایی خود اوپن سی بود که Blur را قادر ساخت تا از این سیاست دوری کند و حتی کاربران بیشتری را به سواحل Blur بکشاند. صرف نظر از این حرکت، سازندگان و مجموعه داران را در موقعیتی ناراحت کننده قرار داد.

تلاش‌های اوپن سی برای حفظ حق‌الامتیاز تا زمانی که انجام می‌داد ارزش قدردانی دارد و این پلتفرم آن غول بزرگی نیست که از هنرمندان متنفر باشد. اما از آنجایی که آن و سایرین برای تسلط در اکوسیستم NFT رقابت می کنند، سازندگان در وسط چیزی که بسیاری آن را مسابقه ای برای رسیدن به انتهای یکی از اصول بنیادی Web3 می دانند، گرفتار شده اند: توانمندسازی و جبران صحیح هنرمندان.

در نهایت، همانطور که برخی استدلال کرده اند، ممکن است این مورد باشد که پلتفرم های Web3 صرفاً نگران به دست آوردن سهم بازار باشند، زیرا موفقیت در این هدف به آنها اجازه می دهد تا تامین مالی بیشتری را از طریق دورهای سرمایه گذاری تضمین کنند. در هر صورت، پویایی بازار کنونی با جامعه هنرمندانی که ثروتی را که اکوسیستم NFT در آن شنا می‌کند تولید می‌کنند و صمیمانه به توانایی فناوری Web3 برای ایجاد آینده‌ای عادلانه‌تر برای خلاقان باور دارند، ضعیف است.

اوپن سی Pro
در اوایل سال 2022، اکوسیستم NFT مقدار قابل توجهی از رشد و تغییر را تجربه می‌کرد که عمدتاً توسط کلکسیونرهای تأثیرگذار NFT که فضا را به جلو سوق دادند، تغذیه می‌شد. یکی از کارهایی که اوپن سی در پاسخ به این موضوع انجام داد، خرید Gem، یکی از برترین جمع‌آورندگان NFT در آن زمان، در آوریل همان سال بود.

در 4 آوریل 2023، اوپن سی Gem v2 را معرفی کرد، که نام تجاری را به اوپن سی Pro تغییر نام داد – پاسخ کاربر محور قدرتمند شرکت به Blur.

اوپن سی پرو
در حالی که اوپن سی معتقد است که OS Pro عمدتاً به سمت «جمع‌آوران طرفدار» است، جمعیت طرفدار معامله‌گران در مورد این پلتفرم که فهرست‌های NFT و معاملات را از 170 بازار جمع‌آوری می‌کند، بسیار مورد پسند است. ویژگی‌ها عبارتند از داده‌های مستقیم بین بازار، گزینه‌های سفارش پیشرفته، هزینه‌های بهینه‌سازی شده گاز، سازگاری با تلفن همراه، و مرورهای اجمالی ضرابخانه زنده.

برای تشویق به فعالیت در OS Pro، این شرکت به کاربرانی که NFT Gemesis را قبل از 31 مارس 2023، NFT خریداری کرده‌اند، جایزه NFT می‌دهد. 2023.

در 19 آوریل، ویژگی‌های نادر Genesis NFT کاربران OS Pro آشکار شد، با رتبه‌بندی‌هایی که نشان می‌دهد چگونه کاربران اولیه Gem یک NFT را در جمع‌آوری خریداری کردند. یک درصد از کاربران NFT با تصاویر منحصر به فرد دریافت کردند. بسیاری در جامعه تعجب می کنند که آیا این NFT ها با ابزارهای آینده عرضه خواهند شد، اما اوپن سی هنوز هیچ شفافیتی ارائه نکرده است.

صرف نظر از این، به نظر می رسد اقدامات ضد تاری اوپن سی در حال تأثیرگذاری است. از زمان راه اندازی، اوپن سی Pro از نظر تعداد تراکنش های روزانه از Blur پیشی گرفته است. در حالی که دومی هنوز از نظر حجم معاملات خالص در کل غالب است، این شکاف از فوریه به طور پیوسته در حال کاهش است.

معمای تمرکززدایی
بسیاری از مشکلاتی که اوپن سی به خاطر آنها مورد انتقاد قرار می گیرد، راه حل آسانی ندارند. سیاست اقلام دزدیده شده این پلتفرم، که منجر به مجازات سهوی کاربرانی شده است که ناآگاهانه یک NFT سرقتی را در بازار خریداری کرده اند، تنها یک نمونه است. شایان ذکر است که اوپن سی به بازخوردهای جامعه گوش داد و در نتیجه خط مشی خود را به روز کرد تا از سرقت بهتر جلوگیری کند و دقت گزارش های اقلام دزدیده شده را بهبود بخشد. همچنین شناسایی و حذف URL های مخرب و سیستمی را پیاده سازی کرده است که هدف آن جلوگیری از فروش مجدد موارد دزدیده شده است.

در حالی که این بحث وجود دارد که اوپن سی باید زودتر از قبل برای ایجاد یک سیاست منصفانه و مؤثر برای اقلام دزدیده شده بیشتر انجام می داد، اما نمی توان گفت که پرداختن به امنیت در دنیای غیرمتمرکز یک علم نادرست است، به خصوص. زمانی که یک سازمان در تلاش است تا از انطباق قانونی در ایالات متحده اطمینان حاصل کند.

مشکل این پلتفرم در مارس 2022 در نحوه برخورد آن با الزامات قانون تحریم های ایالات متحده نیز در این دسته قرار می گیرد. ایجاد تعادل بین یک پایگاه کاربر عمدتاً ناشناس و بین المللی با پیامدهای قانونی مخرب بالقوه دشوار است.

همه این مسائل زیر پرچم یکی از اصول پایه گذاری Web3 زندگی می کنند: تمرکززدایی، این ایده که اختیارات گسترده برای ایجاد تغییراتی که بر یک جامعه تأثیر می گذارد باید در سراسر آن جامعه پراکنده شود نه اینکه به یک فرد یا سازمان اختصاص داده شود. پلتفرم‌های عظیم NFT مانند اوپن سی در اینجا در موقعیت غیرقابل رشک‌جویی قرار دارند. فراخوان‌ها برای «بازار واقعاً غیرمتمرکز» برای هر کسی که بیش از چند هفته در فضای NFT بوده است آشنا خواهد بود. این تماس‌ها، هر چند با نیت خوب باشند، معمولاً بی‌اندیشه هستند.

اوپن سی معتقد است که بحث متمرکزسازی بحثی حیاتی و قانع کننده است که مانند هر موضوع بحث برانگیز در فضا، تکامل می یابد و نیازمند رویکردی است که در صورت لزوم می توان آن را تعدیل کرد. در حالی که به راحتی می توان استدلال کرد که اوپن سی یک موجودیت متمرکز است، همچنین شایان ذکر است که اکثر موجودیت های Web3 چنین هستند.

تمرکز یک طیف است. به عنوان مثال، Nifty Gateway یک پلتفرم نگهبانی است که NFT های کاربران خود را در کیف پولی ذخیره می کند که باید از آن خارج شوند تا در پلتفرم های دیگر معامله شوند. حتی بنیانگذاران SuperRare متوجه شده‌اند که تمرکززدایی یک کار در حال پیشرفت است و «متمرکززدایی با وسایل متمرکز» ممکن است یکی از بهترین راه‌ها برای تحقق کامل وعده این اصل خاص Web3 باشد.

اوپن سی بر این باور است که اقدامات هماهنگ در برخی از سطوح معتبر گاهی اوقات برای حفظ کارها و ایمن نگه داشتن کارها در محیطی پر از خطرات و ناشناخته ها ضروری است. Web3 یک منظره فرار است که ساعت به ساعت تغییر می کند. توقع اینکه هر فردی به آن ادامه دهد و به طور کامل به آن پاسخ دهد نامعقول است. داشتن همان توقعات از یک سازمان ناتوان و چند میلیارد دلاری غیرمنطقی است.

آینده اوپن سی
هیچ کدام به این معنی نیست که اوپن سی نمی تواند کار بهتری در مورد چیزهایی که جامعه NFT اغلب آن را سرزنش می کند انجام دهد. اگر بخواهد جایگاه خود را به عنوان یک بازار برتر Web3 حفظ کند، باید. این نوآوری به سازندگان – نه فقط مجموعه‌داران – مدیون نوآوری است که می‌توانند از حقوق آنها به عنوان شهروندان Web3 حمایت کنند. به همین ترتیب، می‌تواند برای اطلاع‌رسانی واضح تغییرات ناگهانی در سیاست‌ها و اجرای شفاف تصمیم‌ها کار بیشتری انجام دهد.

دوین فینزر، مدیر عامل شرکت، در مورد رویکرد شرکت تاکید کرد: “ما معتقدیم که در نهایت، اقتصاد فیزیکی به این سمت تغییر خواهد کرد و ممکن است روزی تقریباً همه چیزهایی که ما در اختیار داریم، در بلاک چین در قالب یک NFT مالک و قابل انتقال باشد.” به تکامل Web3 در یک پست وبلاگ نوامبر 2022. ما معتقدیم که این فناوری در نهایت قدرت بزرگ‌ترین بازارهای کره زمین را به دست خواهد آورد و جامعه را به طور اساسی متحول خواهد کرد. این چشم‌اندازی است که ما در اوپن سی در اطراف آن جمع می‌کنیم.”

همه اینها به صورت لفاظی در مورد پول به نظر می رسد. اما لفاظی آسان است. اینکه چگونه بازار تصمیم می گیرد که این چشم انداز را به طور عادلانه اجرا کند، در حالی که با پویایی های بازار در حال تغییر به سرعت، فشار رقابتی فزاینده، و حرکت سازندگانی که حول موضوع حق امتیاز ادغام می شوند، مواجه است، باید دید.

نحوه فروش NFT در اوپن سی

می‌توانید NFT‌ها را در اوپن سی با انتخاب یک مورد واحد یا ایجاد بسته‌ای از NFT‌های مختلف و فهرست کردن آن‌ها برای فروش بفروشید.

به نماد نمایه خود بروید و NFT هایی را که می خواهید برای فروش فهرست کنید از کیف پول خود انتخاب کنید. در صفحه آیتم، دو گزینه در بالا سمت راست وجود دارد: تب “ویرایش” و برگه “فروش”. روی «فروش» کلیک کنید. صفحه فهرست باز می شود تا گزینه هایی در مورد قیمت و نوع فروش که می خواهید اجرا کنید نمایش داده شود. لیست فروش شامل فروش با قیمت ثابت و فروش حراج به موقع است.

فروش با قیمت ثابت
در فروش با قیمت ثابت، قیمت خاصی را برای NFT خود با گزینه ای برای تعیین مدت فروش تعیین می کنید.

حراج به موقع
در این فروش، می‌توانید به بالاترین پیشنهاد فروش بفروشید، جایی که خریدار با بالاترین پیشنهاد برنده شده و NFT را می‌خرد، یا با قیمت کاهشی بفروشید، جایی که قیمت کاهش می‌یابد تا زمانی که شخصی خرید کند.

نحوه ذخیره ایمن NFT ها در اوپن سی
اخبار مربوط به فعالیت‌های کلاهبرداری در بازار ارزهای دیجیتال همچنان به گوش می‌رسد. کلاهبرداران همیشه کاربران کریپتو را هدف قرار می‌دهند، خواه یک صرافی ارز دیجیتال باشد یا یک بازار NFT. در اینجا هفت نکته برای ایمن سازی NFT های خود در اوپن سی آورده شده است.

عبارت بازیابی مخفی خود را با کسی به اشتراک نگذارید، حتی کسی که خود را به عنوان یک مسئول پشتیبانی اوپن سی نشان می دهد.
مطمئن شوید که به وب‌سایت رسمی پیوند می‌دهید، نه وب‌سایتی با نام مشابه، بلکه دامنه‌ای متفاوت. گاهی اوقات این تفاوت به راحتی از دست می رود، بنابراین مراقب باشید قبل از شروع معامله، سایت را تأیید کنید.
هنگامی که کیف پول شما به یک مرورگر لینک شده است، از کلیک بر روی لینک های شکسته، ناشناخته و مشکوک برای جلوگیری از هک شدن خودداری کنید.
گذرواژه‌های شما باید منحصربه‌فرد و متفاوت از گذرواژه‌هایی باشد که برای سایت‌های دیگر استفاده می‌کنید.
احراز هویت دو مرحله ای (2FA) را فعال کنید تا از خود در برابر حملات احتمالی محافظت کنید.
استفاده از کیف پول سخت افزاری را برای ذخیره دارایی های NFT خود برای بهبود امنیت در نظر بگیرید.
پیوست ها را از ایمیل اوپن سی دانلود نکنید. اوپن سی فایل هایی را برای کاربران خود ارسال نمی کند، بنابراین مراقب ایمیل های فیشینگ باشید.

توکن های غیر قابل تعویض (NFT) چیست؟
توکن‌های غیرقابل تعویض (NFTs) دارایی‌های رمزنگاری‌شده رمزگذاری‌شده روی یک بلاک چین با کدها و ابرداده‌های منحصربه‌فرد هستند که آن‌ها را از یکدیگر تعریف و متمایز می‌کند. NFT ها برای تضمین مالکیت یک دارایی مجازی منحصر به فرد توسعه یافته اند. سازندگان NFT می توانند اعتبار ایجاد NFT را دریافت کرده و حفظ کنند، اگرچه مالکیت آن می تواند به شخص دیگری منتقل شود. NFT ها می توانند دارایی های دیجیتالی مختلفی از جمله آثار هنری، املاک و مستغلات، کلکسیون ها، موسیقی، عکاسی، دارایی های درون بازی و آواتارها را نشان دهند.

اوپن سی بر روی چه چیزی ساخته شده است؟
اوپن سی بر اساس پروتکل Wyvern ساخته شده است، یک پروتکل منبع باز که تبادل همتا به همتا دارایی های مجازی را تامین می کند. این پروتکل به عنوان مجموعه ای از قراردادهای هوشمند در بلاک چین اتریوم عمل می کند.

این قراردادهای هوشمند اساس پردازش تراکنش‌های محافظت از NFT کاربران را تشکیل می‌دهند. اوپن سی بر روی تطبیق با بلاک چین‌های با قابلیت تعامل بیشتر تمرکز دارد تا امکان تراکنش‌های آسان‌تر، سریع‌تر و انعطاف‌پذیرتر را فراهم کند. علاوه بر استانداردهای ERC-721 و ERC-1155 Ethereum، اوپن سی پروتکل هایی را برای سایر بلاک چین ها مانند Solana، Polygon و Klaytn یکپارچه کرده است. در یک پست وبلاگی در ژوئن 2022، اوپن سی گفت که در تلاش برای کاهش هزینه های تراکنش، به پروتکل خود – بندر دریایی – منتقل می شود.

جمع بندی
اوپن سی بزرگترین بازار NFT است که کانالی را برای تعامل هزاران سازنده، معامله‌گر و خریدار ارائه می‌کند. کاربران می توانند در صفحه فهرست اوپن سی دارایی های هنری، کلکسیونی، املاک و مستغلات، درون بازی و ورزشی تولید، بفروشند یا بخرند.

پلتفرم های جدید NFT مانند Rarible، LooksRare، Magic Eden، Binance NFT و Nifty Gateway در حال تبدیل شدن به رقابت در برابر اوپن سی هستند. اما از اواخر سال 2022، اوپن سی با حجم بازار بیش از 20 میلیارد دلار، بازار پیشرو NFT باقی ماند و انتظار می‌رود که در آینده نیز سهم قابل توجهی از بازار را حفظ کند.

امیدواریم در این مقاله از بخش آموزش کریپتو با ما همراه بوده باشید و مطلب را تا انتها مطالعه کرده باشید و اگر سوالی در مورد این پلتفرم دارید خوشحال میشیم در کامنت های این پست با ما در میان بگذارید.

به این مطلب امتیاز بدهید...

دیدگاهی ثبت نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید:

  • فارسی بنویسید، از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • تجربیات شما می تواند در تصمیم گیری سایر کاربران جهت خریداری محصولات مفید باشد ، لطفاً اطلاعات مفید و مربوط به محصول فوق را با توجه به تجربیات خود به اشتراک بگذارید.
  • در هر دیدگاه می توانید حداکثر 5 مورد نقاط قوت و ضعف محصول را ثبت کنید.
  • از ارسال لینک‌ و اطلاعات شخصی از قبیل تلفن، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی خودداری کنید.
  • از بکار بردن کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز و قومیتی دارند خودداری کنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.