آموزش های کریپتوکارنسی

بیت کوین چیست؟ راهنمای جامع بیت کوین

بیت کوین چیست؟ راهنمای جامع بیت کوین
 • بیت کوین نوعی پول الکترونیکی است که هیچگونه نهاد واسطی در انتشار، انتقال و مدیریت آن دخالتی ندارد و کنترل آن در دست مردم است. در این نظام پولی، مردم بانک های خودشان هستند و بدون نیاز به بانک یا مؤسسه متمرکز، مستقیماً به یکدیگر پول منتقل می کنند.در این مقاله تحت عنوان بیت کوین چیست؟ راهنمای جامع بیت کوین از فناورانه به صورت کامل به بررسی این ارز از مجله فناورانه بپردازیم.

  برای چندین دهه، دانشمندان کامپیوتر و رمزنگاران رویای داشتن یک ارز کاملا دیجیتالی مستقل از بانک های مرکزی را در سر می پرورانند. بیت کوین با ظهور خود این آرزو را برآورده کرد و جهان را در آستانه یک انقلاب مالی قرار داد. امروزه بیت کوین آنقدر معروف شده است که همه در مورد آن صحبت می کنند و می خواهند بدانند این ارز دیجیتال چیست

  در این مقاله سعی شده است آموزش بیت کوین را به زبانی ساده و مختصر توضیح دهیم. اگر شما نیز در مورد پادشاه ارزهای دیجیتال کنجکاو هستید و می خواهید بدانید که از کجا آمده است، چه ویژگی هایی دارد، چگونه ذخیره می شود و چه کسی آن را کنترل می کند، لطفا ویدیوی زیر را تماشا کنید و تا پایان این مقاله با ما همراه باشید. پاسخ سوالات خود را دریافت کنید. .

  بیت کوین چیست؟

  بیت کوین (BTC) یک ارز رمزنگاری شده، یک ارز مجازی است که برای عمل به عنوان پول و نوعی پرداخت خارج از کنترل هر شخص، گروه یا نهاد طراحی شده است، بنابراین نیاز به دخالت شخص ثالث در تراکنش‌های مالی را از بین می‌برد. به ماینرهای بلاک چین برای کار انجام شده برای تأیید تراکنش ها پاداش داده می شود و می توان آن را در چندین صرافی خریداری کرد.

  بیت کوین در سال 2009 توسط یک توسعه دهنده ناشناس یا گروهی از توسعه دهندگان با نام ساتوشی ناکاموتو به عموم معرفی شد.

  از آن زمان این ارز به شناخته شده ترین ارز رمزنگاری شده در جهان تبدیل شده است. محبوبیت آن الهام بخش توسعه بسیاری از ارزهای دیجیتال دیگر شده است. این رقبا یا سعی می کنند آن را به عنوان یک سیستم پرداخت جایگزین کنند یا به عنوان ابزار یا توکن های امنیتی در سایر بلاک چین ها و فناوری های نوظهور مالی استفاده می شوند.

  در آگوست 2008، نام دامنه Bitcoin.org ثبت شد. حداقل امروزه این دامنه WhoisGuard Protected است، یعنی هویت شخصی که آن را ثبت کرده اطلاعات عمومی نیست.

  در اکتبر 2008، شخص یا گروهی با استفاده از نام جعلی ساتوشی ناکاموتو فهرست پستی رمزنگاری را در metzdowd.com اعلام کرد: «من روی یک سیستم نقدی الکترونیکی جدید کار می‌کردم که کاملاً همتا به همتا است، بدون شخص ثالث قابل اعتماد. ” این کاغذ سفید که اکنون در Bitcoin.org منتشر شده است، با عنوان «بیت کوین: یک سیستم نقدی الکترونیکی همتا به همتا» منتشر شده است، به مگنا کارتا برای نحوه عملکرد بیت کوین امروز تبدیل می شود.

  در 3 ژانویه 2009، اولین بلاک بیت کوین استخراج شد – بلوک 0. این بلوک همچنین به عنوان “بلوک پیدایش” شناخته می شود و حاوی این متن است: “صدر اعظم تایمز 03/ژانویه/2009 در آستانه دومین کمک مالی برای بانک ها.” شاید دلیلی بر این باشد که بلوک در آن تاریخ یا پس از آن استخراج شده است، و شاید هم به عنوان تفسیر سیاسی مرتبط.

  پاداش بیت کوین هر 210000 بلاک نصف می شود. به عنوان مثال، پاداش بلاک 50 بیت کوین جدید در سال 2009 بود. در 11 مه 2020، نیمه سوم اتفاق افتاد که پاداش هر کشف بلوک را به 6.25 بیت کوین کاهش داد.

  یک بیت کوین به هشت رقم اعشار (100 میلیونم یک بیت کوین) قابل تقسیم است و به این کوچکترین واحد ساتوشی می گویند. در صورت لزوم، و اگر ماینرهای شرکت‌کننده این تغییر را بپذیرند، بیت کوین در نهایت می‌تواند به ارقام اعشاری حتی بیشتر تقسیم شود.

  بیت کوین، به عنوان نوعی ارز دیجیتال، چندان پیچیده نیست که بتوان آن را درک کرد. به عنوان مثال، اگر شما یک بیت کوین دارید، می توانید از کیف پول ارز دیجیتال خود برای ارسال بخش های کوچکتری از بیت کوین به عنوان پرداخت برای کالاها یا خدمات استفاده کنید. با این حال، وقتی سعی می کنید بفهمید که چگونه کار می کند، بسیار پیچیده می شود.

  فناوری بلاکچین بیت کوین

  ارزهای دیجیتال بخشی از یک بلاک چین و شبکه مورد نیاز برای تامین انرژی آن هستند. بلاک چین یک دفتر کل توزیع شده، یک پایگاه داده مشترک است که داده ها را ذخیره می کند. داده های درون بلاک چین با روش های رمزگذاری ایمن می شوند.

  هنگامی که یک تراکنش در بلاکچین انجام می شود، اطلاعات بلوک قبلی با داده های جدید در یک بلوک جدید کپی می شود، رمزگذاری می شود و تراکنش توسط اعتبار سنجی ها – به نام ماینرها – در شبکه تایید می شود. هنگامی که یک تراکنش تأیید می‌شود، یک بلوک جدید باز می‌شود، و یک بیت‌کوین ایجاد می‌شود و به عنوان پاداش به ماینر(هایی) که داده‌های داخل بلوک را تأیید می‌کنند، داده می‌شود—آن‌ها می‌توانند از آن استفاده کنند، آن را نگه دارند یا بفروشند. .

  بیت کوین از الگوریتم هش SHA-256 برای رمزگذاری داده های ذخیره شده در بلوک های روی بلاک چین استفاده می کند. به عبارت ساده تر، داده های تراکنش ذخیره شده در یک بلوک به یک عدد هگزادسیمال 256 بیتی رمزگذاری می شود. این شماره شامل تمام داده‌های تراکنش و اطلاعات مرتبط با بلوک‌های قبل از آن بلوک است.

  تراکنش‌ها در یک صف قرار می‌گیرند تا توسط ماینرها در شبکه تأیید شود. ماینرها در شبکه بلاک چین بیت کوین همگی تلاش می کنند تا یک تراکنش را به طور همزمان تأیید کنند. نرم‌افزار و سخت‌افزار ماینینگ برای حل nonce کار می‌کنند، یک عدد چهار بایتی که در هدر بلوک موجود است و ماینرها در تلاش برای حل آن هستند.

  هدر بلوک هش می شود یا به طور تصادفی توسط یک ماینر بارها و بارها بازسازی می شود تا زمانی که به یک عدد هدف مشخص شده توسط بلاک چین برسد. هدر بلوک “حل شد” و یک بلوک جدید برای رمزگذاری و تأیید تراکنش های بیشتر ایجاد می شود.

  بخوانید >>> 10 سخت افزار برتر استخراج بیت کوین

  ویژگی های بیت کوین چیست؟ (ویژگی هایی که بیت کوین را منحصر به فرد می کند)

  با صندوق های تامینی، دفاتر خانوادگی و بانکداران نهادی که بیت کوین را به مجموعه خود اضافه می کنند، این ارز دیجیتال در نهایت به عنوان یک طبقه دارایی منحصر به فرد شناخته شده است. اگرچه این یک واقعیت کاملاً ثابت برای کسانی است که از ابتدای پیدایش بیت کوین در این فضا هستند، اما این توکن دیجیتال به طور قابل توجهی با کلاس‌های دارایی سنتی مانند املاک، سهام و حتی طلا متفاوت است.

  تمرکززدایی شبکه بیت کوین
  شبکه بیت کوین یک دارایی مالی واقعاً غیرمتمرکز است زیرا فرآیند اعتبارسنجی نیاز به اجماع متفق القول در بین تمام گره های شبکه بیت کوین قبل از ایجاد پاداش بلاک بیت کوین دارد. گره به سادگی کامپیوتری است که به شبکه‌ای از رایانه‌های مستقل دیگر متصل است که از طریق اینترنت با یکدیگر در ارتباط هستند. به عبارت دیگر، تمرکززدایی به عنوان یک سیستم کنترل و تعادل قبل از اضافه شدن بلوک ها به زنجیره عمل می کند. شبکه غیرمتمرکز بیت کوین یک ویژگی اصلی است که بیت کوین را منحصر به فرد می کند.

  مقاوم در برابر سانسور
  سابقه طولانی جستجو و مصادره اموال و ثروت خصوصی توسط مؤسسات یا نهادهای حاکم که تهدید به خشونت یا حبس را حفظ می کنند، وجود دارد. یک مثال نسبتاً جدید می‌توان به امضای فرانکلین دی. روزولت، رئیس‌جمهور ایالات متحده، فرمان اجرایی 6102 در سال 1933، «منع احتکار سکه‌های طلا، شمش‌های طلا، و گواهی‌های طلا در قاره آمریکا» را امضا کرد. قوانین دامنه برجسته در سراسر اروپا، کانادا و ایالات متحده به دولت اجازه می دهد تا تحت شرایط خاص اموال خصوصی را برای اهداف عمومی تصرف کند.

  امروزه، به جز دو نفر که ارزهای فیات محلی را شخصاً مبادله می‌کنند، روش‌های کمی برای مبادله دارایی‌های مالی بدون نوعی سانسور از طریق یک نهاد حاکم یا شرکت وجود دارد.

  یکی از ویژگی های منحصر به فرد بیت کوین که مورد انتقاد قرار گرفته و ارزشمند است، ناشناس بودن تراکنش هاست. تنها اطلاعات موجود، که برای هر کسی که به اینترنت متصل است نیز در دسترس است، آدرس کیف پول آدرس آغازگر و جایی است که قرار است به آن برود. آدرس کاملاً ناشناس است و به یک کلید خصوصی نیاز دارد که فقط صاحب کیف آن را می شناسد.

  همیشه یک استثنا وجود دارد – AML
  قوانین ضد پولشویی (AML) صرافی هایی را که فیات را به کریپتو یا کریپتو به فیات تبدیل می کنند ملزم می کند قبل از ایجاد حساب و آدرس کیف پول جدید برای مشتریان خود، فرآیندهای شناخت مشتری (KYC) شما را انجام دهند. برای آن دسته از کاربرانی که می‌خواهند کاملاً ناشناس بمانند، هنوز هم ممکن است یک کیف پول به تنهایی و بدون کمک صرافی ایجاد کنند.

  یکی از باورهای اصلی فلسفی ساتوشی ناکاموتو، خالق ناشناس بیت کوین و شبکه بلاک چین، حق حفظ حریم خصوصی است.

  هارد کپ 21 میلیون بیت کوین
  هرگز بیش از ۲۱ میلیون بیت کوین وجود نخواهد داشت. سقف سخت 21 میلیونی در هسته کد بیت کوین تعبیه شده است. نمی توان آن را تغییر داد مگر اینکه اجماع متفق القول توسط یک بدنه غیرمتمرکز متولیان امر که به خدمت انتخاب می شوند وجود داشته باشد. پویایی عرضه ثابت بیت کوین به یکی از ارزش های پیشنهادی کلیدی برای تقاضای بازار و انگیزه ادامه اعتبار شبکه تبدیل شده است.

  آیا 21 میلیون هارد کلاه ممکن است تغییر کند؟
  شایان ذکر است که فرآیندی برای حفظ پروتکل اصلی بیت کوین وجود دارد. هر کسی می تواند یک پیشنهاد بهبود بیت کوین (BIP) ارسال کند. BIP به سادگی ایده ای است که ممکن است پروتکل اصلی بیت کوین را بهبود بخشد. یک فرآیند و گردش کار سختگیرانه برای ارائه یک BIP طراحی شده است، و یک عامل قاطع در موفقیت اجرای آن، ایجاد حداقل 95٪ اجماع از جامعه استخراج بیت کوین است. به عبارت دیگر، یک BIP باید واقعاً در هدف و هدف خود برای بهبود بیت کوین صادق باشد و تقریباً به اتفاق آرا قبل از اینکه روز روشن شود، با آن موافقت شود.

  خوشبختانه، سقف 21 میلیون بیت کوین یکی از با ارزش ترین ویژگی های آن است. هر گونه تغییر در کلاه در بهترین حالت ممکن است از راه دور باشد.

  تغییر ناپذیر
  هر تراکنش در شبکه بیت کوین در بلوکی ذخیره می شود که به بلوک تراکنش های قبلی مرتبط است. این فناوری بلاک چین تغییر ناپذیر است، به این معنی که هیچ نهادی نمی تواند اطلاعات موجود در شبکه را پاک یا تغییر دهد. تراکنش های روی بیت کوین توسط گره های شبکه از طریق رمزنگاری تایید شده و در بلاک چین (که اساسا یک دفتر کل عمومی است) ثبت می شود.

  تغییرناپذیری شبکه را قابل اعتماد و قابل اعتماد می کند. آن را از تمام طبقات دارایی دیگر که در آن عدم شفافیت، جعل یا فساد می تواند برای سرمایه گذار خطر ایجاد کند، متمایز می کند.

  جلوه های شبکه
  در طول 12 سال گذشته، بیت کوین به تدریج به یک دارایی اصلی تبدیل شده است. برآوردها نشان می دهد که بیش از 100 میلیون کاربر فعال BTC در سراسر جهان وجود دارد. این تقریباً همان جمعیت ژاپن است، جایی که ین ژاپن سومین ارز رایج برای تجارت جهانی است.

  محبوبیت و فراگیر بودن بیت کوین آن را ارزشمندتر می کند. این واقعیت که بیت کوین به عنوان یک ذخیره قانونی ارزش در نظر گرفته می شود و توسط افراد زیادی استفاده می شود، نقدینگی و مقبولیت بیشتری نسبت به سایر دارایی های سنتی به آن می دهد.

  خط پایین
  اثرات شبکه بیت کوین، تغییر ناپذیری، مقاومت در برابر سانسور، عرضه محدود و تمرکززدایی آن چیزی است که آن را منحصر به فرد می کند و آن را به عنوان یک طبقه دارایی منحصر به فرد متمایز می کند.

  بیت کوین از کجا می آید؟

  چرخه حیات بیت کوین با فرآیندی به نام استخراج آغاز می شود. ماینرها کسانی هستند که شبکه بیت کوین را ایمن می کنند و تراکنش ها را روی بلاک چین ثبت می کنند. تراکنش ها در قالب هایی به نام «بلوک» ثبت می شوند و وارد بلاک چین یا پایگاه داده بیت کوین می شوند. هر بار که یک ماینر موفق به استخراج یک بلوک می شود، بیت کوین های جدیدی ایجاد می شود و سیستم آنها را به عنوان پاداش به ماینر منتقل می کند. اینجاست که بیت کوین های جدید متولد می شوند.

  پاداش استخراج بلاک در ابتدا 50 بیت کوین بود. اما طبق قوانین بیت کوین، این مقدار هر چهار سال به نصف کاهش می یابد. به فرآیند نصف کردن پاداش استخراج بلاک، نصف کردن گفته می شود. در حال حاضر، پاداش بلاک 6.25 بیت کوین است. یعنی تا کنون 3 رویداد نصف شدن رخ داده است. جالب است بدانید که تقریباً هر 10 دقیقه یک بلوک جدید تولید می شود. قوانین بیت کوین به گونه ای تنظیم شده اند که مدت زمان استخراج بلاک همیشه در این محدوده باقی بماند.

  پاداش استخراج بیت کوین در سال 2140 به صفر خواهد رسید. این بدان معناست که پس از آن هیچ بیت کوین جدیدی ایجاد نخواهد شد.

  اگر تا به حال سوالی در مورد مکانیسم محدود شدن عرضه بیت کوین داشتید، اکنون باید پاسخ خود را می گرفتید. اگر با یک دیدگاه ریاضی به مدل نصف شدن بیت کوین نگاه کنید، خواهید دید که در نهایت پس از چندین سال، پاداش بیت کوین عملا به صفر خواهد رسید. محاسبات نشان می دهد که این اتفاق در سال 2140 رخ خواهد داد.

  بخوانید >>> سایت های استخراج ابری بیت کوین

  بیت کوین در کجا ذخیره می‌شود؟

  شاید شنیده باشید که بیت کوین در کیف پول شما ذخیره می شود. اما این واقعیت نیست. بیت کوین در هیچ کجا ذخیره نمی شود. بلکه این تراکنش ها هستند که در شبکه و روی بلاک چین ثبت می شوند. موجودی شما از مجموع تراکنش های برداشت (عدد منفی) و سپرده (عدد مثبت) به دست می آید.

  شاید بتوان با ذکر مثالی این موضوع را بهتر توضیح داد. فرض کنید شما یک آدرس بیت کوین دارید و شخصی 50 بیت کوین را به آدرس شما منتقل می کند. سپس 5، 10 و 15 بیت کوین را در تراکنش های مختلف به دیگران منتقل می کنید و در همین حین 5 بیت کوین دیگر به آدرس شما واریز می شود. در بلاک چین ثبت نشده است که شما اکنون 25 بیت کوین دارید. در عوض، کیف پول شما تعادل را به این صورت دریافت می کند: 50 بیت کوین منهای 5 بیت کوین، منهای 10 بیت کوین، منهای 15 بیت کوین، به اضافه 5 بیت کوین، که 25 بیت کوین است.

  دریافت و ارسال بیت کوین چگونه است؟

  همه افراد در شبکه بیت کوین یک «کلید عمومی» و یک «کلید خصوصی» دارند. کلید عمومی به عنوان شماره حساب و کلید خصوصی به عنوان رمز عبور برای دسترسی به حساب کار می کند. انتقال بیت کوین به این صورت انجام می شود که فرستنده مقدار مشخصی بیت کوین را که چیزی بیش از موجودی او نیست به آدرس گیرنده یا کلید عمومی او ارسال می کند و این انتقال را با کلید خصوصی خود امضا می کند.

  پس از امضای تراکنش، به گره های بیت کوین ارسال می شود. گره ها اعتبار این تراکنش را از نظر میزان موجودی و اعتبار کلید خصوصی بررسی می کنند. اگر همه چیز درست بود، تراکنش تایید اولیه را دریافت می کند و وارد بلوک جدید می شود. هنگامی که یک بلوک جدید استخراج می شود، تراکنش درون آن بلوک وارد بلاک چین یا دفتر کل بیت کوین می شود. این معامله اکنون معتبر است. اما با اضافه شدن بلاک های بیشتری پس از این تراکنش به بلاک چین، اعتبار آن تراکنش افزایش می یابد.

  چه کسی بیت کوین را کنترل میکند؟

  به گزارش Exploding Topics، بیت کوین اولین و یکی از محبوب ترین ارزهای رمزنگاری شده با 46 میلیون کاربر تنها در آمریکا است. اما نکته اینجاست: هیچ یک از آنها کنترلی بر بیت کوین ندارند. بنابراین، چه کسی بیت کوین را کنترل می کند؟

  چه کسی مسئول است؟
  شبکه های غیرمتمرکز به عنوان شبکه هایی تعریف می شوند که در آن مقامات متعدد به عنوان یک مرکز متمرکز برای زیرمجموعه ای از بازیکنان عمل می کنند.

  همین امر در مورد شبکه بیت کوین نیز صادق است. افرادی که تصمیم می‌گیرند نرم‌افزار بیت‌کوین را روی رایانه‌های خود اجرا کنند (یا مقامات متعدد)، به جای چند سایت کوچک‌تر، مسئول سیستم هستند.

  به بیان ساده، بیت کوین یک سیستم مبتنی بر قانون است که هیچ خط کشی ندارد. مقاله سفید ساتوشی ناکاموتو «بیت کوین: سیستم نقدی الکترونیکی همتا به همتا» چیزی بود که پایه و اساس دنیای ارزهای دیجیتال را پایه گذاری کرد. وی در برگه سفید اظهار داشت که “سیستمی برای معاملات الکترونیکی بدون اتکا به اعتماد است.”

  او همچنین بیان می‌کند که «شبکه همتا به همتا با استفاده از اثبات کار برای ثبت تاریخچه عمومی تراکنش‌ها»، او به این معنا اشاره می‌کند که هیچ نهاد واحدی کنترل بیت‌کوین را در دست نخواهد داشت، زیرا ماهیت بیت‌کوین این است که «با این کار اعمال شود». مکانیسم اجماع

  حاکمیت بیت کوین
  پس چه کسی بیت کوین را کنترل می کند؟ پاسخ یک شخص، نهاد یا مقام واحد نیست.

  بیت کوین توسط کاربران، ماینرها، نودها، صرافی ها و توسعه دهندگان آن در سراسر جهان کنترل می شود. نرم افزار بیت کوین توسط هر کسی قابل ایجاد و بهبود است. در نهایت، این شبکه قوی نیاز دارد که همه از همان سیستم مقررات پیروی کنند، و به این ترتیب اجماع در بیت کوین حاصل می شود – با اکثریت آرا.

  توسعه دهندگان: هر کاربر این شبکه همتا به همتا ممکن است نسخه نرم افزاری را که می خواهد استفاده کند انتخاب کند. برای سازندگان بیت کوین امکان پذیر نیست که کاربران را مجبور به پذیرش تغییرات در پروتکل کنند.
  ماینرها: شبکه بیت کوین توسط ماینرها محافظت می شود. علیرغم موقعیت برجسته خود، آنها بیش از هر کس دیگری بر شبکه کنترل ندارند.
  گره ها: داوران بیت کوین را گره می گویند. آنها هر تراکنش را پیگیری می کنند و هر بلوک را قبل از اضافه شدن به شبکه تأیید می کنند. همانطور که قبلاً ذکر شد، توسعه دهندگان در پیشنهاد بهبود آزادند، اما اگر گره ها آنها را نپذیرند، بی فایده هستند. اگر یک گره با به روز رسانی موافق نباشد، می تواند از پذیرش آن امتناع کند.

  تاثیر بیت کوین

  بیت کوین اولین ارز رمزنگاری شده است و به همین دلیل همیشه بر بازار ارزهای دیجیتال تسلط دارد. این شرایط معمولاً به عنوان “تسلط بیت کوین” شناخته می شود. این سهم بیت کوین در ارزش بازار تمام توکن های رمزنگاری است. همچنین به شما می گوید که آیا آلت کوین ها عملکرد بهتر، بدتر یا مشابه بیت کوین دارند.

  تسلط بیت کوین اغلب به عنوان یک معیار مهم توسط معامله گران باتجربه استفاده می شود تا به آنها احساسی از عملکرد بازار ارز دیجیتال بدهد. شما می توانید آن را با تقسیم ارزش بازار بیت کوین بر ارزش بازار تمام ارزهای دیجیتال محاسبه کنید. اکثر سکه ها از حرکت بیت کوین پیروی می کنند که با توجه به تحولات کلیدی در سراسر جهان تغییر می کند.

  روش به‌ دست آوردن بیت کوین

  بیت کوین را می توان از راه های مختلفی به دست آورد. ماینینگ راه اصلی کسب بیت کوین است که در آن مستقیماً با خود شبکه بیت کوین در تعامل هستید. در همین حال، می توانید در ازای فروش چیزی، بیت کوین بخرید یا بیت کوین دریافت کنید. در ادامه به بررسی این روش ها می پردازیم.

  استخراج بیت کوین چیست؟

  روش استخراج بیت کوین فرآیندی است که در آن افراد قدرت محاسباتی رایانه یا دستگاه ماینینگ خود (ASIC) یعنی ظرفیت CPU را به شبکه می دهند و در ازای آن از شبکه پاداش دریافت می کنند. روش استخراج بیت کوین به این صورت است که ماینر دستگاه خود را به شبکه بیت کوین متصل می کند. وظیفه این دستگاه یافتن عددی است که شبکه بیت کوین برای یک بلاک تعیین کرده است. هر ماینری که اول این عدد را پیدا کند، پاداش بلاک را دریافت خواهد کرد.

  هزاران یا حتی میلیون ها کامپیوتر و دستگاه متصل به شبکه بیت کوین وجود دارد و فردی که بیشترین قدرت محاسباتی را داشته باشد شانس بیشتری برای برنده شدن دارد. برخی از کاربران قدرت محاسباتی خود را برای افزایش شانس خود ترکیب می کنند. یعنی مجموعه ای به نام ماینینگ استخر را تشکیل می دهند.

  هزاران دستگاه متصل به استخر ماینینگ با هم یک واحد ماینینگ را تشکیل می دهند و شانس بسیار بهتری دارند. هنگامی که این استخر موفق به استخراج یک بلوک می شود، پاداش خود را بین همه اعضای خود به نسبت قدرت محاسباتی آنها توزیع می کند.

  برخی که به سرمایه زیادی دسترسی دارند یا توانسته اند سرمایه جذب کنند، یک مزرعه ماینینگ برای تولید قدرت محاسباتی زیادی ایجاد می کنند. مزرعه ماینینگ در واقع مجموعه ای از هزاران ماشین معدنی قدرتمند است.

  تجارت با بیت کوین

  یکی از ساده ترین راه های کسب بیت کوین، پذیرش آن به عنوان روش پرداخت است. به عنوان مثال، اگر می خواهید محصولی را بفروشید، آن را به بیت کوین بفروشید. یعنی محصول را به مشتری تحویل دهید و مشتری برای آن بیت کوین پرداخت کند.

  خرید بیت کوین

  علاوه بر روش های ذکر شده، می توانید بیت کوین را با ارزهای رایج مانند ریال، دلار یا یورو خریداری کنید. در ابتدا، بیت کوین در انجمن ها و اتاق های گفتگو معامله می شد. اما امروزه صرافی های زیادی در سراسر جهان وجود دارد که امکان مبادله بیت کوین را با دلار و ارزهای دیجیتال فراهم کرده است.

  در این صرافی ها می توانید مستقیما از کارت بانکی خود به حساب صرافی پول انتقال دهید و در ازای آن بیت کوین بخرید. این کار را فقط در صرافی های معتبر انجام دهید. همچنین پس از خرید بیت کوین، آن را به کیف پول خود منتقل کنید و آن را در حساب صرافی نگذارید. به یاد داشته باشید که بهترین مکان برای ذخیره بیت کوین کیف پول شماست.

  چگونگی خرید بیت کوین

  بهترین روش برای خرید بیت کوین این است که به وب سایت های صرافی ارز های دیجیتال مراجعه نموده که کاربران داخل ایران با یکی از دو روش زیر می توانند از صرافی ها اقدام به خرید بیت کوین نمایند:

  1. خرید و فروش بیت کوین با ریال و کارت بانکی از وب‌سایت‌های ایرانی
  2. خرید تتر یا استیبل کوینی دیگر از وب‌سایت‌های ایرانی و تبدیل آن به بیت کوین در صرافی‌های خارجی مانند کوکوین (KuCoin)

  برای خرید بیت کوین در ایران می توانید عبارت خرید بیت کوین را در گوگل جستجو کنید تا آن صرافی های ایرانی که بیت کوین را با ریال و کارت های بانکی می فروشند را بیابید. پس از ثبت نام در این وب سایت ها، می توانید مستقیماً با کارت بانکی خود بیت کوین خریداری کنید.

  گاهی اوقات ممکن است کاربران به دلیل نقدینگی پایین مبادلات ملی یا هزینه بالا ترجیح دهند از روش دوم استفاده کنند. در این حالت، کاربران می توانند تتر یا سایر استیبل کوین ها را در وب سایت های ملی خریداری کنند و سپس در صرافی هایی مانند کوکوین آنها را به بیت کوین تبدیل کنند. برای فروش نیز می توانید بهترین قیمت بیت کوین را در صف فروش انتخاب کنید و به آن حساب بفروشید.

  کیف پول‌های بیت کوین چیست؟

  دارایی‌های دیجیتال به گونه‌ای ساخته می‌شوند که برای مثال، در صورتی که شما یک پین یا دستگاهی را که در ابتدا کیف پول را روی آن تنظیم کرده‌اید گم کرده باشید، فقط با استفاده از کلیدهای خصوصی می‌توان آن را باز یا بازیابی کرد. نگهداری ایمن و ایمن کلیدهای خصوصی به بازیابی وجوه در صورت گم شدن کیف پول یا دستگاه شما کمک می کند.

  کیف پول‌های سخت‌افزاری کریپتو یکی از بهترین روش‌های ذخیره‌سازی ارزهای دیجیتال به حساب می‌آیند. این به این دلیل است که آنها به کاربران اجازه می دهند کلیدهای خصوصی را به صورت آفلاین و دور از اینترنت یا رایانه های معمولی ذخیره کنند، جایی که ممکن است پس از هک شدن به سرقت بروند.

  برای مطالعه مقاله بررسی کیف پول های سخت افزاری بیت کوین کلیک کنید ، در این مقاله به صورت کامل به بررسی انواع کیف پول های سخت افزای پرداختیم و میتوانید اطلاعات کاملی را کسب نمایید.

  همچنین در جدول زیر نیز لیست بهترین کیف پول ها اعم از فیزیکی و نرم افزاری برای نگهداری ارز دیجیتال امده است که میتوانید با مراجعه به سایت هر کدام نسبت به دانلود آن اقدام نمایید.

  نام کیف پول نوع لینک دانلود/دسترسی توضیح
  تراست والت
  (Trust Wallet)
  نرم‌افزاری (موبایل) دانلود (اندروید/iOS) بهترین گزینه برای تازه‌کارها
  انواع کیف پول لجر
  (Ledger)
  سخت‌افزاری فیزیکی (خرید از فروشگاه‌های معتبر) امن‌ترین گزینه
  انواع کیف پول ترزور
  (Trezor)
  سخت‌افزاری فیزیکی (خرید از فروشگاه‌های معتبر)
  مای‌سلیوم
  (Mycelium)
  نرم‌افزاری (موبایل) دانلود (اندروید)
  بلو والت
  (BlueWallet)
  نرم‌افزاری (موبایل) دانلود (اندروید/iOS)
  الکتروم
  (Electrum)
  نرم‌افزاری (دسکتاپ و موبایل) دانلود (برای همه سیستم‌عامل‌ها) بهترین گزینه برای حرفه‌ای‌ها
  اکسودوس
  (Exodus)
  نرم‌افزاری (دسکتاپ و موبایل) دانلود (اندروید/iOS/وب/دسکتاپ)
  Blockchain.com نرم‌افزاری (تحت‌وب) دسترسی

  با بیت کوین چه چیزی می توانید بخرید؟

  در طول سال‌ها، پذیرش بیت‌کوین توسط خرده‌فروشان و مصرف‌کنندگان، نشان‌دهنده‌ی حرکت وحشیانه آن در بازارهای ارزهای دیجیتال است. در پی افزایش سرگیجه‌آور ارزش آن در سال 2017، بسیاری از خرده‌فروشان اعلام کردند که پذیرش آن را در فروشگاه‌های خود آغاز خواهند کرد – فقط برای اینکه بعداً از تصمیم خود عقب نشینی کنند. با این حال، در زمان‌های اخیر، شرکت‌های بیشتری به ایده ادغام بیت کوین در عملیات خود رسیده‌اند.

  دو دلیل برای این وجود دارد:

  • اولین مورد پیشرفت در فناوری ارزهای دیجیتال است. نوآوری هایی مانند شبکه لایتنینگ به عنوان راه حل هایی برای مقیاس بندی تعداد تراکنش ها در شبکه ارزهای دیجیتال و سریعتر و کارآمدتر کردن آنها تبلیغ می شود.
  • دوم این است که ارز دیجیتال دیگر محدود به گوشه ای مبهم از صنعت خدمات مالی نیست. فهرست عمومی پلت فرم مبادلات رمزنگاری کوین بیس، رکوردهای جدید قیمت، و اشاره های مثبت توسط تنظیم کننده ها و سیاست گذاران، گواه پتانسیل آن است.

  و بنابراین، چشم انداز ساتوشی ناکاموتو، مخترع مرموز بیت کوین، ممکن است به خوبی محقق شود و بیت کوین به وعده اصلی خود مبنی بر تبدیل شدن به یک ارز برای معاملات روزانه عمل کند.

  در حالی که تعداد مؤسسات پذیرنده بیت کوین روز به روز در حال افزایش است، تراکنش های بزرگ مربوط به آن نادر است. به عنوان مثال، تعداد بسیار کمی معاملات املاک و مستغلات با استفاده از ارز دیجیتال گزارش شده است. با این وجود، خرید انواع محصولات متنوع از وب سایت های تجارت الکترونیک با استفاده از بیت کوین امکان پذیر است. در اینجا برخی از فعال ترین دسته ها آورده شده است.

  نمایندگی های خودرو
  برخی از فروشندگان خودرو در حال حاضر بیت کوین را به عنوان پرداخت می پذیرند. این فهرست طیف وسیعی از وسایل نقلیه را در بر می گیرد و فروشندگان لوکسی را در بر می گیرد که لامبورگینی (محبوب مورد علاقه بیت کوینرها) را به کسانی که خودروهای سودمندتری مانند سوباروس ارائه می دهند، می فروشند. خودروساز برقی تسلا به بزرگ‌ترین و جدیدترین نامی تبدیل شده است که به لیست شرکت‌هایی پیوسته است که شما را قادر می‌سازد تا با ارز دیجیتال خودرو بخرید. ایلان ماسک، بنیانگذار تسلا، بر اساس فید توییتر خود، یکی از علاقه مندان به ارزهای دیجیتال است و گفته است که از بیت کوین پشتیبانی می کند. ماسک در مارس 2021 از طریق توییتی اعلام کرد که تسلا بیت کوین را به عنوان پرداخت می پذیرد.

  اما چند ماه بعد، ماسک در توییتی اعلام کرد که تلسا پرداخت بیت کوین را به دلیل نگرانی های زیست محیطی متوقف می کند.

  محصولات فناوری و تجارت الکترونیک
  چندین شرکت که عمدتاً محصولات فناوری می فروشند بیت کوین را در وب سایت های خود می پذیرند. از جمله آنها می توان به Newegg، AT&T و مایکروسافت اشاره کرد.

  مایکروسافت در حال حاضر بیت کوین را فقط در فروشگاه آنلاین خود می پذیرد، نه در پلت فرم بازی ایکس باکس خود. همچنین به تبلیغاتی که ارزهای دیجیتال یا محصولات مرتبط با رمزنگاری را در سایت خود تبلیغ می کنند، اجازه نمی دهد.

  Overstock، یک پلت فرم تجارت الکترونیکی که مجموعه وسیعی از کالاها را به فروش می رساند، از اولین سایت هایی بود که بیت کوین را پذیرفت، که از سال 2014 شروع شد. بنیانگذار آن، پاتریک برن، یکی از حامیان اولیه آن بود.
  بسیاری از سایت های کوچک و بزرگ دیگر نیز به شما امکان خرید محصولات با بیت کوین را می دهند. دو نمونه عبارتند از Shopify و غول تجارت الکترونیک ژاپنی Rakuten. موارد قابل توجه تا به امروز آمازون، بزرگترین خرده فروش آنلاین جهان، و eBay هستند. در سال 2014 آمازون اعلام کرد که هیچ برنامه ای برای تعامل با بیت کوین ندارد.
  این بی میلی گیج کننده است زیرا پلتفرم های متعلق به این شرکت، مانند Twitch، اجازه و حتی تشویق استفاده از بیت کوین را می دهند.

  EBay پس از افزایش قیمت بیت کوین در سال 2017، اجازه استفاده از ارزهای دیجیتال را در پلتفرم خود در نظر گرفت. این شرکت حتی تبلیغات بنری بزرگی را در کنفرانس‌های ارزهای دیجیتال خریداری کرده است. اما در سال 2019، شرکت مستقر در سن خوزه، کالیفرنیا، متعهد نشد که آیا تراکنش‌های مبتنی بر ارزهای دیجیتال را تایید می‌کند یا خیر.

  با این حال، تا سال 2021، این شرکت به رویترز نظر داد و گفت که به آینده همه انواع پرداخت، از جمله ارزهای رمزنگاری شده نگاه می کند و به بازار NFT علاقه مند است. در همین حال، PayPal که زمانی یکی از زیرمجموعه های eBay بود، اکنون به مشتریان اجازه می دهد تا خرید، فروش و نگهداری ارز دیجیتال در حساب های خود.

  جواهرات و ساعت های گران قیمت
  تعدادی از سازندگان و خرده فروشان کالاهای لوکس پذیرش بیت کوین را به عنوان نوعی پرداخت آغاز کرده اند. خرده‌فروش آنلاین لوکس BitDials ساعت‌های رولکس، پاتک فیلیپ و دیگر ساعت‌های گران‌قیمت را در ازای بیت‌کوین و سایر ارزهای دیجیتال ارائه می‌کند. فرانک مولر، سازنده ساعت لوکس، حتی ساعتی با طلا و الماس و حاوی کد QR از بلوک پیدایش بیت‌کوین تولید کرد. برخی دیگر از جواهرات فروشی ها با پردازشگرهای پرداخت همکاری کرده اند تا خریدهای مبتنی بر رمزنگاری از فروشگاه های خود را تسهیل کنند.

  رسانه های خبری
  رسانه های ارزهای دیجیتال به طور کلی بیت کوین را برای اشتراک یا سایر خدمات می پذیرند. در میان رسانه های اصلی، شیکاگو سان تایمز اولین نشریه بزرگی بود که بیت کوین را بر روی پلتفرم خود در سال 2014 پذیرفت. در همان سال، ناشر مجله تایم، شروع به پذیرش ارزهای دیجیتال برای اشتراک های دیجیتال کرد. در سال 2019، ناشر مجله با Crypto.com همکاری جدیدی در زمینه ارزهای دیجیتال ایجاد کرد.

  بیمه
  در بیشتر موارد، صنعت بیمه در پذیرش ارزهای دیجیتال محتاطانه حرکت کرده است. اما همه چیز در حال تغییر است. در حالی که بیمه عمر هنوز خارج از محدودیت است، ارائه دهندگان بیمه شروع به پذیرش پرداخت های حق بیمه با استفاده از بیت کوین برای سایر محصولات موجود در پرتفوی خود کرده اند.

  به عنوان مثال، در آوریل 2021، شرکت بیمه سوئیسی AXA اعلام کرد که پذیرش بیت کوین را به عنوان روش پرداخت برای تمام خطوط بیمه خود به جز بیمه عمر (به دلیل مسائل نظارتی) آغاز کرده است. مترومایل، آژانسی که بیمه نامه های خودرو «پرداخت به ازای هر مایل» را می فروشد، بیت کوین را برای پرداخت حق بیمه نیز می پذیرد.

  سوالات متداول

  امیدواریم در این مقاله از بخش آموزش کریپتو با ما همراه بوده باشید و مطلب را تا انتها مطالعه کرده باشید و در پایان مقاله به چند سوال رایج در رابطه با بیت کوین پاسخ می دهیم.

  1) مالک واقعی بیت کوین کیست؟
  اگرچه ساتوشی ناکاموتو، شخص مرموز سازنده بیت کوین، مخترع آن است، اما در واقع هیچ کس مالک پروژه بیت کوین نیست. بیت کوین بخشی از نرم افزار است که توسط یک شبکه غیرمتمرکز مدیریت می شود، که به این معنی است که هیچ نهاد واحدی مسئول مجموعه دستورالعمل های نرم افزار نیست.

  2) آیا بیت کوین توسط دولت کنترل می شود؟

  برخلاف ارزهای فیات، ارزهای دیجیتال نه توسط هیچ دولت یا بانک متمرکزی تولید و تنظیم نمی شوند. برخی ممکن است از نبود یک نشانه ملموس برای شمردن و درک متحیر باشند.

  3) آیا بیت کوین بدون اینترنت می تواند وجود داشته باشد؟

  تراکنش‌های رمزنگاری مسدود می‌شوند و در صورت قطع شدن اینترنت نمی‌توانید رمز ارز ارسال یا دریافت کنید. آنها با یک کیف پول دیجیتال سازگار نخواهند بود. شما نمی توانید آنها را با پول دیگری مبادله کنید یا آنها را با ارزهای دیجیتال دیگر مبادله کنید.

  4) بیت کوین از کجا می آید؟
  بیت کوین در فرآیند استخراج تولید می شود و وارد چرخه بازار می شود. ماینرها با شرکت در شبکه بیت کوین امنیت خود را تضمین کرده و بلاک های جدیدی تولید می کنند. هر ماینری که موفق به تولید بلاک شود، پاداشی از شبکه به شکل بیت کوین دریافت می کند و این زمانی است که بیت کوین های جدید متولد می شوند.

  5) از کجا می توانم بیت کوین بخرم؟
  بیت کوین را می توان از صرافی های ارز دیجیتال خریداری کرد. بسیاری از صرافی ها در سراسر جهان بیت کوین را به ارزهای رایج می فروشند. شما می توانید بیت کوین را از صرافی های دیجیتال ایرانی یا خارجی با کارت بانکی یا با ارزهایی مانند تتر خریداری کنید.

  6) آیا بیت کوین در ایران قانونی است؟
  بیت کوین در ایران موقعیت قانونی تعریف شده ندارد. اما ماده 2 قانون جزای عمومی مقرر می دارد: «هیچ چیزی را نمی توان جرم تلقی کرد. مگر اینکه بر اساس قانون مجازات یا اقدامات پیشگیرانه یا تربیتی برای آنها تعیین شده باشد. بنابراین خرید، فروش و نگهداری بیت کوین جرم نیست. با این حال، استخراج بیت‌کوین دارای محدودیت‌های کشوری است که قبل از انجام آن باید درباره آن تحقیق کنید.

  7) آیا استخراج بیت کوین سودآور است؟
  سودآوری استخراج بیت کوین به عوامل زیادی از جمله هزینه برق، قیمت دستگاه استخراج و قیمت بیت کوین در بازار بستگی دارد. کسانی که می خواهند بیت کوین استخراج کنند باید این نکات را در نظر بگیرند. برای محاسبه سودآوری بیت کوین می توانید از ماشین حساب استخراج ارز دیجیتال استفاده کنید.

  8) بعد از استخراج تمام بیت کوین ها چه اتفاقی می افتد؟
  زمانی که 21 میلیون واحد بیت کوین استخراج شود، تنها منبع درآمد ماینرها کارمزد تراکنش خواهد بود. در آن زمان، میزان کارمزد و قیمت بیت کوین در بازار تعیین می کند که آیا فعالیت به عنوان ماینر سودآور است یا خیر.

  بیت کوین چیست؟ راهنمای جامع بیت کوین

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهی ثبت نشده است

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لطفاً پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید:

  • فارسی بنویسید، از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • تجربیات شما می تواند در تصمیم گیری سایر کاربران جهت خریداری محصولات مفید باشد ، لطفاً اطلاعات مفید و مربوط به محصول فوق را با توجه به تجربیات خود به اشتراک بگذارید.
  • در هر دیدگاه می توانید حداکثر 5 مورد نقاط قوت و ضعف محصول را ثبت کنید.
  • از ارسال لینک‌ و اطلاعات شخصی از قبیل تلفن، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی خودداری کنید.
  • از بکار بردن کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز و قومیتی دارند خودداری کنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.