آموزش کنسول بازی

ساخت اکانت پلی استیشن

ساخت اکانت پلی استیشن
 •  

  همه ما در دنیای مجازی و اللخصوص در دنیای بازی های دیجیتال دارای هویت های مختلفی هستیم که در آن ها سابقه بازی ها و مهارت هایی را که کسب کرده ایم را میتوانیم داخل اکانت هایی که در بازی ها میسازیم ذخیره نماییم.

  چه بهتر که این اکانت ها به صورتی باشد که با وارد شدن به آن ها و بعد وارد بازی شدن تمام اطلاعات در آن ها ذخیره شود.

  این ویژگی یکی از اصلی ترین ویژگی هایی است که کنسول های پلی استیشن میتوانیم آن را شاهد باشیم.

  برای بازی با این کنسول ها شما میتوانید از اکانت های آفلاین استفاده کنید و کمتر از 10 ثانیه یک اکانت برای بازی روی پلی استیشن خلق نماید اما نکته این جاست که هیچ فعالیت آنلاین را نمیتوانید روی آن انجام دهید و نمیتوانید بازی در آن خریداری نمایید و یا به بازی های آنلاین متصل شوید از این رو اگر قرار است از تمام ویژگی های این اکانت استفاده کنید باید یک حساب کاربری کامل یا PSN برای خود ایجاد نماید.

  ساخت این اکانت تمام امکانات این کنسول ها را برای شما آزاد مینماید و حتی میتوانید بر روی آن ها Ps Plus   هم فعال نمایید.

  Ps Plus   یک ویژگی اضافه تر بر روی اکانت شما میباشد که با پرداخت هزینه در 3 حالت 1 ماه ، 3 ماهه و 12 ماه میتوانید آن را تهیه و استفاده کنید.

  یکی از خوبی های اکانت پلی استیشن این است که با 1 بار ساخت آن میتوانید داخل کنسول های دیگر هم آن را وارد کرده و در همان زمان از اکانت خود روی دستگاه دیگر استفاده نمایید به گونه ای که انگار همان دستگاه شما میباشد.

  در این مطلب قصد داریم تمام بخش ها و زوایای ساخت Psn و نحوه استفاده و مزایای Ps plus  را یکبار و برای همیشه به تمام افرادی که در این باره اطلاعاتی ندارند آموزش  کامل دهیم تا همه عزیزان علاقه مند به بازی های دیجیتال بتوانند از مشکلات خود در این رابطه را بر طرف نمایند.

  ساخت اکانت پلی استیشن

  اکانت پلی استیشن را در حال حاضر میتوانید از 3 طریق ایجاد نمایید ، که روش ساخت با هر روش را به صورت کامل قرار است توضیح دهیم.

  ساخت اکانت پلی استیشن از طریق سایت

  این روش شاید خیلی در بین کسانی که کنسول دارند در زمان ساخت اولین اکانت خود خیلی مرسوم نباشد اما باید گفت که این روش تفاوتی با ساخت اکانت در کنسول ندارد و از نظر من بسیار راحت از ساخت در کنسول است زیرا به راحتی میتوانید با استفاده از کیبورد اسم اکانت و بخش هایی که باید تایپ شود را پیش ببرید و در انتها ایمیل را نیز سریعا تایید کرده و بعد با وارد کردن اکانت در کنسول از آن لذت ببرید.

   

  1.برای شروع این مراحل باید ابتدا وارد سایت خود پلی استیشن  شوید و گزینه Sign in در بالای صفحه را بفشارید.

  اکانت پلی استیشن

   

   

  2.حال شما وارد مرحله اصلی ساخت اکانت میشوید و بهتر است با دقت کافی این مراحل را پشت سر بگذارید ، شما باید صفحه ای همچون صفحه زیر را مشاهده کنید که به شما میگوید که حساب خود را وارد کنید و در این جا باید گزینه پایین که با فلش نشان داده ایم را تایید کنید تا بتوانید حساب جدیدی بسازید.

  اکانت پلی استیشن

   

   

  3.پس از انتخاب گزینه بالا چنین صفحه را مشاهده خواهید کردکه میگوید برای ساخت حساب جدید کلیک نماید.

  اکانت پلی استیشن

   

   

  4.حال شما وارد مرحله اصلی ساخت حساب یعنی وارد کردن اطلاعات شده اید ، در این جا به ترتیب اعداد از 1 تا 3 شما عزیزان باید ابتدا ماه تولد ، روز تولد و سال تولد خود را وارد نمایید.

  توجه نمایید که اگر زیر 18 سال سن دارید به گونه ای تاریخ تولد را وارد نمایید که سن شما را 18 سال تمام تشخیص دهد با این کار میتوانید دسترسی کاملی به بازی ها داشته باشید زیرا برخی بازی ها دارای محدودیت بوده و با وارد کردن سن دقیق خود نمیتوانید این بازی را انجام دهید .

  اکانت پلی استیشن

   

   

  5.پس از وارد کردن سن خود این صفحه را مشاهده میکنید که کشور و زبان انتخابی شما را از شما طلب میکند، بهتر است همین تنظیمات دیفالت را بگذارید بماند و دست نزنید زیرا کشور ما داخل این لیست قرار ندارد.

  اکانت پلی استیشن

   

   

  6.در این بخش شما باید به ترتیب از 1 تا 3 آدرس ایمیل خود ، رمز حساب کاربری و مجددا تکرار رمز برای تایید شدن آن تا مطمئن شوید که اشتباهی در وارد کردن رمز پیش نیامده است.

  اکانت پلی استیشن

   

   

  7.در این بخش در صورتی که اطلاعات کشوری خود را همان آمریکا قرار داده باشید باید اطلاعات تکمیلی خود را وارد نمایید تا به نوعی محل زندگی شما تایید شود ، به همین خاطر میتوانید در گزینه های زیر به ترتیب از شماره 1 تا 3 Florida ، Florida و 32118 را وارد نمایید تا تایید شوید.

  اکانت پلی استیشن

   

   

  8.پس از گذر از مرحله قبل شما تقریبا به پایان راه رسیده اید باید یک آیدی مناسب برای اکانت خود تعریف نمایید و پس از وارد کردن آیدی نام و نام خانوادگی خود را نیز وارد نمایید.

  توجه نمایید نمیتوانید از نام کاربری یا آیدی های ثبت شده استفاده نمایید و به گونه ای آیدی خود را ثبت نمایید که نیاز به تغییر نباشد زیرا امکان تغییر در گذشته وجود نداشته و تقریبا چند سالی است که فرصت یکبار امکان تغییر آن را سونی به کاربران داده اما باز بهتر است به گونه ای آیدی خود را وارد کنید که نیاز به تفییر نباشد.

  اکانت پلی استیشن

   

   

  9.در آخر باید تیک های زیر را وارد کنید تا ایمیل تایید حساب کاربری برای شما ارسال شود .

  اکانت پلی استیشن

   

   

  10.تبریک شما موفق به ساخت حساب کاربری پلی استیشن شده اید ، حال باید برای تایید حساب کاربری خود وارد ایمیلی که در زمان ساخت آن را وارد کرده اید بشوید و ایمیلی پلی استیشن را باز کنید.

  اکانت پلی استیشن

   

   

  11.چنین ایمیلی باید برای شما از سمت پلی استیشن آمده باشد تا با کلیک بر روی گزینه وریفای حساب را تایید کنید.

  اکانت پلی استیشن

   

   

  12.تمام شما موفق به ساخت یک حساب کامل پلی استیشن شده اید و میتوانید از این پس اکانت خود را وارد کنسول کرده و به بازی های آنلاین بپردازید و پیشرفت های خود را در این حساب ثبت نمایید.✔

  اکانت پلی استیشن

   

  ساخت اکانت پلی استیشن از ps4

  برای ساخت اکانت پلی استیشن از طریق ps4 تمام مراحل همانند بالا بوده تنها ظاهر آن ها متفاوت است که این مراحل را هم همانند بالا به صورت آموزش تصویری در اختیار شما قرار میدهیم.

   

  1.در ابتدا زمانی که شما کنسول ps4 را روشن مینمایید چنین صفحه را مشاهده میکنید و طبق تصویر برای شروع ساخت حساب باید گزینه New User را انتخاب نمایید.

  اکانت پلی استیشن

   

   

  2.حال شما پس از انتخاب گزینه بالا باید چنین صفحه ای را مشاهده نمایید ، اگر که شما از قبل اکانت پلی استیشن داشته باشید کافیت در منوی روبرو ایمیل و رمز آن را وارد کنید تا به آن وصل شوید اگر نه گزینه پایین را انتخاب کنید و ادامه دهید.

  اکانت پلی استیشن

   

   

  3.در این بخش شما تصویر زیر را باید مشاهده نمایید ، در این بخش ابتدا کشور و محل زندگی در بخش بعد زبان مورد استفاده و در بخش آخر نیز تاریخ تولد شما قرار دارد.

  توجه داشته باشید که همانند بخش بالا که به آن اشاره کردیم اگر سن زیر 18 سال دارید برای محدود نشدن توسط سونی مقدار تاریخ تولد خود را به گونه ای وارد نمایید که شامل این محدودیت ها نشوید.

  اکانت پلی استیشن

   

   

  4.دراین بخش هم باید مشخصات دقیق محل زندگی خود را وارد نمایید اما از آنجا که کشور ما در این لیست نیست باید از آدرس فیک استفاده کنیم ، شما میتوانید از اطلاعات روی تصویر استفاده کنید و یا همانند بخش بالا  به ترتیب Florida ، Florida و 32118 را وارد نمایید تا تایید شوید.

  اکانت پلی استیشن

   

   

  5.در این بخش باید ایمیل و پسوورد مورد نظر خود برای حساب کاربری پلی استیشن را وارد نمایید و هر دو تیک زیرین آن را هم روشن نمایید.

  اکانت پلی استیشن

   

  6.دراین بخش سونی از شما میخواهد تا یک آواتار برای اکانت خود انتخاب نمایید، البته شما میتوانید در آینده این آواتار را طبق سلیقه خود تغییر دهید و قرار نیست این مورد ثابت باشد.

  اکانت پلی استیشن

   

   

  7.پس از تایید آواتار خود وارد بخش آیدی و بعد اسم کوچک و بزرگ خود خواهید شد.

  اکانت پلی استیشن

   

   

  8.حال گزینه های همانند گزینه های زیر که تنظیمات شخصی برای راحتی بیشتر شما است به شما نماید داده میشود که در صورت دلخواه میتوانید این مقادیر را تغییر دهید و اگر نیازی به تغییر ندارد Next را بزنید.

  Florida ، Florida و 32118 را وارد نمایید تا تایید شوید.

   

   

  9.حال چنین گزینه ای را به شما نشان میدهد که بیانگر این موضوع است که به ایمیل شما که برای ساخت حساب وارد کرده اید درخواست وریفای و یا تایید آمده است و شما باید وارد ایمیل خود شوید و ایمیل مربوطه را باز کرده و گزینه تایید آن را بزنید و پس از نشان دادن متن تایید حساب شما برای ادامه این بخش مجدد به سراغ کنسول آمده و گزینه دوم که نشان داده شده است را میزنید که به این معنا است که شما ایمیل وریفای را تایید کرده اید.

  اکانت پلی استیشن

   

   

  10.حال این بخش به شما نمایش داده خواهد شد که برعکس موارد قبل میتوانید موبایل خود را وارد کرده وتایید آن سونی را دریافت نمایید.

  این گزینه به این خاطر میباشد که در زمان وارد شدن به حساب تاییده ای از شما گرفته شود ، البته میتوانید این بخش را رد کنید و نیازی به تکمیل آن نیست.

  اکانت پلی استیشن

   

   

  11.تبریک میگویم شما اکانت پلی استیشن خود را ساخته و آن را به خوبی تکمیل کرده اید.

  اکانت پلی استیشن

   

  ساخت اکانت پلی استیشن از ps5

  اگر که شما از قبل دارای یک اکانت پلی استیشن در ps4 خود بوده اید نیازی به ساخت اکانت مجدد نخواهید داشت  میتوانید تمامی اطلاعات خود را وارد کنسول نسل 9 خود کنید ، اما اگر در این بین افرادی هستند که اولین تجربه خود را با ps5 قرار است شروع کنند آموزش زیر را از دست ندهند.

  1.خوب مجددا با صفحه شروع پلی استیشن شروع خواهیم کرد و باید گزینه Add User را انتخاب نمایید.

  اکانت پلی استیشن

   

   

  2.در این بخش به وضوح میتوانید تفکیک بخش ساخت حساب با وارد کردن حساب را مشاهده میکنید در این بخش سمت راست شامل وارد کردن حساب و ساخت حساب آفلاین میشود و در بخش چپ بخش ساخت حساب کاربری جدید است.

  اکانت پلی استیشن

   

   

  3.در این بخش باید تاریخ تولد خود را وارد نمایید ، از سمت چپ به سمت راست شامل روز ، ماه و سال میشود.

  اکانت پلی استیشن

   

   

  4.در این بخش نیز باید ایمیل و سپس رمز مناسب برای آن را انتخاب نماید و در بخش سوم مجدد تکرار رمز را وارد نمایید تا از صحت درست وارد شدن آن مطمئن شوید.

  اکانت پلی استیشن

   

   

  5.دراین بخش نیز باید اطلاعات دقیق محل زندگی خود را دهید و از آنجا که افراد داخل ایران نمیتوانند این اطلاعات را صحیح پر کنند میتوانید همانند تصویر اطلاعات فیک را جایگذاری کنید.

  اکانت پلی استیشن

   

   

  6.پس از طی کردن مراحل بالا وارد بخش اصلی ست کردن آیدی میرسیم که میتوانید هم از آیدی های پیشفرض و هم آیدی اختصاصی خود اگر که از قبل ثبت نشده باشد استفاده کنید.

  اکانت پلی استیشن

   

   

  7.دراین بخش هم میتوانید تنظیمات تخصصی و انحصاری خود را بر روی اکانت لحاظ نمایید و اینکه وضعیت پروفایل شما برای دیگران به چه صورت باشد.

  اکانت پلی استیشن

   

   

  8.حال که به این مرحله رسیدید یعنی تمامی مراحل را به اتمام رسانده اید و باید تنها تایید ایمیل که به شما از سمت پلی استیشن آمده است را تایید و سپس گزینه Already Verified را در پلی استیشن انتخاب و بعد وارد حساب جدید خود شوید.

  اکانت پلی استیشن

   

  تمامی روش هایی که میتوان برای ساخت اکانت پلی استیشن اقدام کرد را برای شما معرفی کردیم حال باید توجه داشته باشید که اکانت پلی استیشن در گذشته دارای بخش Plus نیز بوده است که با داشتن آن میتوانستید بازی های ماهیانه رایگان را بر روی کنسول خود تجربه نمایید و در کنار آن از تخفیف های چشمگیر برای خرید بازی بهره ببرید.

  اضافه کردن پلاس به اکانت شما از 2 طریق ممکن بود.

  1.خرید مستقیم پلاس که به صورت 1 ماه ، 3 ماه و 12 ماه موجود است.

  2.شارژ کردن حساب پلی استیشن با گیفت کارت و سپس خرید پلاس از طریق اکانت خود پلی استیشن شما .

  اما چند وقتی است که اکانت پلاس پلی استیشن دست خوش تغییراتی بوده است که قصد داریم برای تکمیل این مطلب این بخش را هم به صورت کامل برای شما شرح دهیم.

  پلی استیشن پلاس

  پلی استیشن پلاس چند وقتی است که به 3 بخش مجزا تقسیم شده است.

  پلی استیشن پلاس اسنشیال

  PS Plus Essential

  اکانت پلی استیشن

  1.قابلیت دانلود دو الی سه بازی رایگان در ماه

  2.امکان انجام بازی‌های آنلاین

  3.قابلیت اشتراک گذاری بازی

  4.دسترسی چند نفره آنلاین

  5.تخفیف‌های استثنایی فروشگاه پلی‌استیشن

  6.همراه داشتن 100 گیگابایت فضای ذخیره ابری

  7.دسترسی به کالکشن بازی های  پلی‌استیشن پلاس

   

  پلی استیشن پلاس اکسترا

  PS Plus Extra

  اکانت پلی استیشن

  1.دسترسی به تمام ویژگی های پلاس اسنشیال

  2.دسترسی به کاتالوگی از بازیهای پلی استیشن 4 و 5

   

  پلی استیشن پلاس پریمیوم

  PS Plus Premium

  اکانت پلی استیشن

  1.دسترسی به تمام ویژگی های پلاس اسنشیال و پلاس اکسترا

  2.دسترسی به کاتالوگی از بازیهای قدیمی

  3. تجربه استفاده از استریم ابری

  4.تجربه‌ی چند ساعته برخی از بازی‌های جدید (این ویژگی را میتوان اصلی ترین تفاوت دانست و آن هم این است که شما قبل از دانلود بازی میتوانید دموی چند ساعت آن را تجربه کنید )

   

  تمامی این پلاس ها در ظرفیت های 1 ماه ، 3 ماه و 12 ماه موجود میباشد و میتوانید آن هارا خریداری نمایید.

  برای مشاهد اخبار و آموزش های بیشتر حوزه بازی های دیجیتال و تکنولوژی سایت فناورانه را دنبال نمایید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهی ثبت نشده است

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لطفاً پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید:

  • فارسی بنویسید، از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • تجربیات شما می تواند در تصمیم گیری سایر کاربران جهت خریداری محصولات مفید باشد ، لطفاً اطلاعات مفید و مربوط به محصول فوق را با توجه به تجربیات خود به اشتراک بگذارید.
  • در هر دیدگاه می توانید حداکثر 5 مورد نقاط قوت و ضعف محصول را ثبت کنید.
  • از ارسال لینک‌ و اطلاعات شخصی از قبیل تلفن، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی خودداری کنید.
  • از بکار بردن کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز و قومیتی دارند خودداری کنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.