آموزش های کریپتوکارنسی

چگونه توسعه دهنده بلاک چین شویم؟

چگونه توسعه دهنده بلاک چین شویم؟

فناوری بلاک چین می‌خواهد انقلابی در نحوه مدیریت داده‌ها و تجارت در دنیای دیجیتال ایجاد کند. بلاک چین که در ابتدا به عنوان پلتفرمی برای پشتیبانی از بیت کوین ایجاد شد، سطحی از تطبیق پذیری و امنیت را نشان می دهد که باعث شده بسیاری از بخش های کسب و کار و دولت توجه داشته باشند و شروع به استفاده از آن کنند. در ادامه این مقاله از فناورانه با ما همراه باشید تا به صورت کلی بدانید که چگونه توسعه دهنده بلاک چین شویم؟

با در نظر گرفتن این موضوع، منطقی است که اگر می‌خواهید به شغلی بپرید که پتانسیل زیادی برای رشد دارد و دارای فناوری جدید پویا است که تازه شروع شده است، پس باید به فکر تبدیل شدن به یک توسعه‌دهنده بلاک چین باشید.

اگر این چشم انداز شما را مجذوب خود می کند و می خواهید بدانید که چگونه یک توسعه دهنده بلاک چین شوید، ادامه مطلب را بخوانید و تمام آنچه را که باید در مورد این حرفه هیجان انگیز و جذاب بدانید را بیابید.

بلاک چین چیست؟
بلاک چین یک دفتر کل دیجیتال تمام تراکنش‌های ارزهای دیجیتال در تمام شبکه‌های همتا به همتا است. و این فناوری بلاک چین با سایر روش‌های تراکنش سنتی که توسط دولت‌ها و گروه‌های خاصی متمرکز و کنترل می‌شوند، متفاوت است. اما این بلاک چین غیرمتمرکز است، به این معنی که تحت کنترل هیچ نهاد یا گروهی نیست.

این فناوری برای کسب‌وکارهای بیشتری در سراسر جهان مفید است، زیرا فناوری بلاک چین به کسب‌وکارها اجازه می‌دهد تا تراکنش‌های امن را بدون دخالت اشخاص ثالث انجام دهند. گره های شبکه تراکنش ها را تأیید می کنند و آنها را در یک دفتر کل پراکنده عمومی به نام بلاک چین ثبت می کنند. هر گره در شبکه به طور مداوم بلاک چین را به روز می کند و حفظ می کند. به همین دلیل است که فناوری بلاک چین به ویژه به دلیل امنیت آن شناخته شده است، زیرا دستکاری داده ها پس از ثبت روی بلاک چین بسیار دشوار است. علاوه بر این، هش رمزنگاری تغییر داده‌ها را بدون شناسایی تقریباً غیرممکن می‌کند.

برای مطالعه بیشتر میتوانید به مقاله بلاکچین چیست و چگونه کار میکند؟ مراجعه کنید.

توسعه بلاک چین چیست؟
توسعه بلاک چین فرآیند توسعه و نگهداری یک پلت فرم بلاک چین است. این شامل ایجاد زیرساختی است که امکان ایجاد و مدیریت برنامه‌ها و خدمات مبتنی بر بلاک چین، مانند ارزهای دیجیتال، قراردادهای هوشمند و برنامه‌های کاربردی توزیع شده را فراهم می‌کند. همچنین شامل توسعه ابزارها و فناوری های مورد نیاز برای پشتیبانی از پلتفرم است.

برنامه بلاک چین به سادگی یک برنامه یا پلتفرم است که از ویژگی ها و مزایای یک بلاک چین مانند امنیت، شفافیت و قابلیت اطمینان استفاده می کند. توسعه بلاک چین یک فرآیند پیچیده است که نیاز به درک عمیق فناوری زیربنایی دارد. همچنین مستلزم تعهد قاطع به امنیت و مقیاس پذیری است. توسعه یک پلتفرم بلاک چین یک کار بزرگ است که به منابع و تخصص قابل توجهی نیاز دارد.

یک توسعه دهنده بلاک چین چه کاری انجام می دهد؟
یک توسعه دهنده بلاک چین برنامه های غیرمتمرکز (dApps) و قراردادهای هوشمند مبتنی بر فناوری بلاک چین و همچنین درک معماری و پروتکل های این فناوری را توسعه می دهد. آنها مسئول توسعه مدل های سه بعدی، طرح های سه بعدی و محتوای سه بعدی مانند آنچه در بازی ها استفاده می شود، هستند.

پاسخ عاقلانه و در عین حال کوتاه به این این است: یک توسعه دهنده بلاک چین، بلاک چین را توسعه می دهد! خوب، این آسان بود!

اکنون که آن را از سیستم خود خارج کردیم، بیایید نگاهی جدی به آنچه که یک توسعه دهنده بلاک چین انجام می دهد بیندازیم. برای پاسخ بهتر به این سوال، ابتدا باید مشخص کنیم که دو نوع مختلف از توسعه دهندگان بلاک چین وجود دارد. توسعه دهنده هسته بلاک چین و توسعه دهنده نرم افزار بلاک چین وجود دارد. آنها را زیرشاخه های توسعه بلاک چین بنامید.

همچنین بخوانید: کیف پول بلاکچین چیست؟

یک توسعه دهنده هسته بلاک چین امنیت و معماری سیستم بلاک چین پیشنهادی را طراحی می کند. در اصل، توسعه‌دهنده بلاک‌چین هسته پایه‌ای را ایجاد می‌کند که دیگران بر آن بنا می‌کنند.

به چه «دیگران» اشاره می کنیم؟ البته این توسعه دهندگان نرم افزار بلاک چین هستند که از معماری اصلی وب ساخته شده توسط توسعه دهنده برای ایجاد برنامه ها، به ویژه انواع غیرمتمرکز (dapps) و وب استفاده می کنند.

شاید شرایطی وجود داشته باشد که یک فرد هر دو نقش را انجام دهد، به احتمال زیاد در مواردی که تجارت کوچک است و افراد به طور سنتی بیش از یک کلاه بر سر می گذارند. در هر صورت، مسئولیت ها و نقش های روزمره توسعه دهنده بلاک چین عبارتند از:

 • طراحی پروتکل های بلاک چین
 • معماری شبکه ای را طراحی کنید که بتوان از آن برای متمرکز کردن یا عدم تمرکز داده ها استفاده کرد
 • توسعه Backend طبق پروتکل های Blockchain
 • توسعه طرح های جلویی با توجه به نیاز مشتری
 • توسعه و نظارت بر هرگونه قرارداد هوشمند

مسئولیت توسعه‌دهنده بلاک چین، توسعه راه‌حل‌های نوآورانه برای مشکلات چالش برانگیز، از جمله راه‌حل‌هایی برای فرماندهی و کنترل، و یکپارچگی بالا است. توسعه‌دهنده همچنین تجزیه و تحلیل پیچیده، طراحی، توسعه، آزمایش و اشکال‌زدایی نرم‌افزار رایانه‌ای را به‌ویژه برای سخت‌افزار محصول متمایز یا برای خطوط خدمات فنی مشاغل انجام می‌دهد. طراحی نرم افزار، یکپارچه سازی معماری عملیاتی و انتخاب سیستم کامپیوتری را توسعه می دهد. در نهایت، آنها بر روی چندین سیستم کار می کنند و دانش یک یا چند پلتفرم و زبان برنامه نویسی را به کار می برند.

البته موانعی در انتظار توسعه دهنده بلاک چین است. برای مثال، توسعه‌دهنده باید با زیرساخت‌های قدیمی و محدودیت‌های آن کار کند، در حالی که همچنان انتظارات ذاتی یک پروژه توسعه بلاک چین را برآورده می‌کند. همچنین، چالش‌های درک عملی بودن فنی پیاده‌سازی سیستم‌های رمزنگاری غیرمتمرکز وجود دارد، فرآیندهایی که خارج از مجموعه مهارت‌های سنتی توسعه فناوری اطلاعات هستند، به این معنی که یک توسعه‌دهنده بلاک چین به مهارت‌های تخصصی نیاز دارد.

همه در مورد بلاک چین در دنیای امروز صحبت می کنند. کونال خاتری، یک جوان حرفه‌ای در فناوری، مشتاق بود بیشتر در مورد آن بداند. برنامه گواهینامه حرفه ای Simplilearn در بلاک چین توسط IIT Kanpur بسیاری از اسرار بلاک چین را برای او روشن کرد. این دوره به طور خلاصه بر روی بیت کوین، اتریوم، Hyperledger Fabric و چند بلاک چین دیگر تمرکز داشت. تجربه او را در بررسی دوره بلاک چین Simplilearn کاوش کنید!

چگونه یک توسعه دهنده بلاک چین می شود؟
بنابراین، پس از همه این‌ها، سؤالات خود را مطرح می‌کنند: با همه این مسئولیت‌ها، چگونه می‌توان فردی را با مهارت‌های لازم آموزش داد تا به او اجازه دهد تا با چالش توسعه بلاک چین مقابله کند؟ در اینجا دو موقعیت متفاوت در کار وجود دارد. افرادی هستند که امیدوار به بلاک چین هستند که کاملاً از صفر شروع می کنند و هیچ پیشینه ای در زمینه برنامه نویسی ندارند و کسانی که تجربه در مشاغلی دارند که شباهت هایی با بلاک چین دارند.

چگونه به عنوان یک توسعه دهنده بلاک چین یک شغل موفق و ارزشمند داشته باشیم؟
در بازار جهانی، بلاک چین به دلیل ویژگی های بارز آن محبوبیت پیدا کرده است. این یک شبکه همتا به همتا است که فقط از یک دفتر کل امن رمزنگاری شده نگهداری می کند و تنها از طریق مکانیسم های توافقی مانند BFT، PBFT و غیره می تواند به روز شود.

در بازار، بسیاری از سازمان های فناوری اطلاعات به توسعه دهندگان بلاک چین نیاز دارند. بنابراین توسعه‌دهنده بلاک چین انتخاب هوشمندانه‌ای است زیرا جدیدترین فناوری است که می‌توان در حرفه خود به آن مسلط شد و پیشرفت کرد.

دو نوع مختلف از توسعه دهندگان بلاک چین وجود دارد، توسعه دهندگان بلاک چین اصلی و نرم افزار. توسعه دهندگان اصلی بلاک چین، پروتکل ها را طراحی می کنند، بلاک چین های موجود را حفظ می کنند، در حالی که توسعه دهندگان نرم افزار بلاک چین، برنامه های کاربردی جدید بلاک چین، NFT ها و غیره را توسعه می دهند.

برای تبدیل شدن به یک توسعه‌دهنده بلاک‌چین، باید دانش یا تخصص در زمینه‌های مختلف علوم کامپیوتر و ریاضیات دیگر مانند رمزنگاری و غیره به دست آورد.

1. با دانشگاهیان شروع کنید
برای تبدیل شدن به یک توسعه دهنده بلاک چین، ابتدا باید یک پیشینه علمی قوی در علوم کامپیوتر یا ریاضیات کسب کنید. مدرک لیسانس یا فوق لیسانس با تخصص در یک موضوع مرتبط امکان پذیر است زیرا درک خوب از زمینه های علوم کامپیوتر، فناوری اطلاعات و ریاضیات مفید خواهد بود.

2. با مهارت های فنی مورد نیاز مهارت کسب کنید
قبل از تبدیل شدن به یک توسعه دهنده بلاک چین، باید مهارت های فنی خاصی را کسب کنید، مانند:

آ. زبانهای برنامه نویسی:
برای تبدیل شدن به یک توسعه دهنده بلاک چین، از قبل باید در زمینه کدنویسی تخصص کسب کنید. همانطور که قبلاً در مورد نقش های مختلف یک توسعه دهنده بلاک چین بحث کردیم، یک نیاز اساسی برای کدنویسی و توسعه برنامه های کاربردی مختلف بلاک چین وجود دارد.

ب ساختارهای داده:
یادگیری ساختارهای داده مهارت شما را در درک مسائل در سطح وسیع تقویت می کند و به ارائه راه حل بهینه در محدودیت ها کمک می کند. آنها همچنین برای ذخیره داده ها به شیوه ای سازمان یافته و کارآمد استفاده می شوند. انواع مختلف ساختارهای داده مانند آرایه ها، درختان، لیست های پیوندی را کاوش کنید.

ج. پایگاه داده و شبکه:
شبکه بلاک چین یک شبکه همتا به همتا توزیع شده است که در آن داده ها بین همه گره ها به اشتراک گذاشته می شود. طبق تعریف بلاک چین، مدیریت پایگاه داده و شبکه های کامپیوتری بخش های ضروری ایجاد و نگهداری شبکه بلاک چین هستند.

د رمزنگاری:
این روشی برای ایمن سازی داده های حساس از کاربران، تهدیدات و حملات غیرمجاز است. مبانی علوم کامپیوتر و ریاضیات به عنوان پایه ای برای توسعه پروتکل های رمزنگاری عمل می کند. به طور کلی، داده ها در فرستنده رمزگذاری می شوند و در گیرنده با استفاده از تکنیک های رمزنگاری مختلف رمزگشایی می شوند.

3. درک مبانی بلاک چین
برای آموزش خود برای تبدیل شدن به یک توسعه دهنده بلاک چین، درک مفاهیم و اصطلاحات اساسی در زمینه بلاک چین بسیار مهم است. این یک مهارت پیش نیاز است، بدون دانش مناسب دامنه، نمی توان در صنعت بلاک چین بیشتر ادامه داد. بنابراین، مفاهیم اساسی بلاک چین را بیاموزید، درک عمیق تر و واضح تری از آنها به دست آورید و همچنین در مورد برنامه های بلاک چین بلادرنگ، مکانیسم کار پروتکل های اجماع مختلف بیاموزید. پیشرفت های اخیر در فناوری بلاک چین را بررسی کنید.

4. درباره Cryptonomics بیاموزید
در فناوری بلاک چین، داده ها با کمک پروتکل های امنیتی مختلف به صورت رمزنگاری ایمن می شوند. Cryptonomics ترکیبی از اقتصاد و رمزنگاری است. برای ساختن پروتکل های رمزنگاری قوی، مفاهیم قوی ریاضی و علوم کامپیوتر مورد نیاز است. استانداردهای رمزنگاری مختلفی در شبکه بلاک چین استفاده می شود، مانند RSA و توابع هش. درک ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین و اتر نیازمند دانش رمزنگاری و اقتصاد است.

5. درباره اتریوم و DApps اطلاعات کسب کنید
اتریوم یکی از جدیدترین فناوری‌هایی است که غیرمتمرکز و بر اساس مفاهیم اولیه فناوری بلاک چین ساخته شده است. این یک فناوری منبع باز است که توسط بسیاری از متخصصان صنعت استفاده می شود. این به توسعه دهندگان بلاک چین اتریوم اجازه می دهد تا یک پروتکل تراکنش ویژه به نام قرارداد هوشمند و سایر برنامه های کاربردی معروف به برنامه های غیرمتمرکز (DApps) ایجاد کنند. این برنامه ها مشابه برنامه های معمولی مبتنی بر تلفن همراه هستند.

6. درباره قرارداد هوشمند و Solidity بیاموزید
این فناوری مرسوم، توسعه دهندگان بلاک چین اتریوم را قادر می سازد تا نوع خاصی از پروتکل تراکنش به نام قراردادهای هوشمند را کدنویسی کرده و توسعه دهند. هدف از یک قرارداد هوشمند، ساده کردن فرآیند معامله بین طرفین، محدود کردن مشارکت شخص ثالث و همچنین کاهش هزینه اضافی مربوط به آن است. Solidity یک زبان برنامه نویسی است که برای توسعه قراردادهای هوشمند و اجرای منطق تجاری استفاده می شود. شبیه OOPS است.

7. تجربه عملی کسب کنید
هر توسعه دهنده بلاک چین باید علاوه بر اطلاعات تئوری، تجربه عملی نیز داشته باشد. با ساختن برنامه های کاربردی مختلف بلاکچین، چیزهای ذهنی را پیاده سازی کنید. زبان های برنامه نویسی مانند Solidity را یاد بگیرید و با توسعه Smart Contracts و DApps تمرین کنید. با به دست آوردن دانش و تجربه، توسعه دهندگان بلاک چین می توانند برای برخی از کارآموزی در شرکت هایی که به دنبال گسترش بیشتر در این حوزه هستند، تلاش کنند. بسیاری از آموزش های عملی توسط بسیاری از موسسات آموزشی و آموزشی آنلاین به صورت رایگان و همچنین پولی ارائه می شود و گواهینامه آنها در بازار ارزشمند است.

مزایای تبدیل شدن به یک توسعه دهنده بلاک چین چیست؟
تبدیل شدن به یک توسعه دهنده بلاک چین می تواند چندین مزیت قوی داشته باشد.

 1. به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد تا برنامه‌های مقیاس‌پذیر و ایمن بسازند: بلاک چین به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد تا برنامه‌های مقیاس‌پذیر و امن بسازند تا به کسب‌وکارها در رسیدن به اهدافشان کمک کنند.
 2. به شما امکان دسترسی به یک زمینه فوق‌العاده خلاقانه و هیجان‌انگیز را می‌دهد: فناوری بلاک چین هنوز در مراحل اولیه خود است و روزانه بسیاری از پیشرفت‌های جدید در حال انجام است. به عنوان یک توسعه دهنده بلاک چین، در خط مقدم این پیشرفت خواهید بود!
 3. تنوع شغلی: در حالی که بیشتر مشاغل بر صنایع یا بخش‌های خاص تمرکز دارند، توسعه بلاک چین در بسیاری از زمینه‌ها انعطاف‌پذیری و فرصت‌ها را ارائه می‌دهد. اگر عاشق کار مستقل و حل مشکلات پیچیده هستید، تبدیل شدن به یک توسعه دهنده بلاک چین ممکن است بهترین راه برای شما باشد!
 4. کنترل بر داده های خود: بر خلاف پایگاه داده های سنتی، توسعه دهندگان می توانند اطلاعات را هر طور که می خواهند ذخیره کنند. در پایگاه داده بلاک چین، همه چیز به صورت عمومی در دسترس است و به طور شفاف ردیابی می شود.
 5. قراردادهای هوشمند سفارشی ایجاد کنید: توسعه دهندگان قادر خواهند بود قراردادهای هوشمند سفارشی ایجاد کنند که بتواند تراکنش های پیچیده را مدیریت کند – هیچ پلتفرم دیگری نمی تواند این کار را مانند بلاک چین انجام دهد.

مهارت های فنی مورد نیاز
برای تبدیل شدن به یک توسعه دهنده بلاک چین، باید مهارت های فنی داشته باشید. اینها ممکن است شامل شوند

 • مهارت های برنامه نویسی قوی در حداقل یک زبان محبوب مانند جاوا یا پایتون.
 • دانش رمزنگاری و ساختارهای داده (مانند لیست ها و آرایه های پیوندی).
 • درک خوبی از مفاهیم شبکه (مانند TCP/IP و DNS) و نحوه عملکرد آن.
 • تجربه با سیستم های توزیع شده (به عنوان مثال، شبکه های ماشین ها) و همچنین تجربه با چارچوب های توسعه برنامه های وب (مانند Flask یا جنگو).

مهندسان بلاک چین در مقابل توسعه دهندگان بلاک چین
باید در مورد تفاوت بین مهندسان بلاک چین و توسعه دهندگان بلاک چین شفافیت بیشتری وجود داشته باشد. خوب فرقش چیست؟

 • در ساده ترین حالت، یک مهندس بلاک چین، فناوری را طراحی و اجرا می کند که باعث کارکرد ارزهای دیجیتال می شود. آنها مسئول توسعه ویژگی‌های جدید و بهبود عملکرد موجود در بیت‌کوین، اتریوم یا هر پلتفرم ارز دیجیتال پیشرو دیگری هستند. آنها همچنین ممکن است در پروژه های مربوط به مقررات یا انطباق شرکت کنند.
 • از سوی دیگر، یک توسعه دهنده بلاک چین برنامه هایی را با استفاده از فناوری بلاک چین ایجاد می کند. این توسعه دهندگان dApps (برنامه های غیرمتمرکز) می سازند، مفاهیمی را برای بلاک چین های جدید توسعه می دهند و به کسب و کارها کمک می کنند تا درک کنند که ارز دیجیتال چگونه کار می کند تا بتوانند آن را در عملیات خود ادغام کنند. آنها به طور کلی نیاز به کسب تجربه عملی در ساخت ارزهای دیجیتال از ابتدا دارند.

بهترین زبان های برنامه نویسی بلاک چین
چندین زبان برنامه نویسی بلاک چین محبوب وجود دارد، مانند:

 • استحکام در اتریوم،
 • پایتون روی بیت کوین کش،
 • جاوا در پلتفرم NEO،
 • C++.

اما انتخاب بهترین زبان دشوار خواهد بود.

 • اگر در زمینه فناوری بلاک چین یا برنامه نویسی تازه کار هستید، به یادگیری یکی از زبان های محبوب تر مانند Solidity یا Ethereum فکر کنید. این زبان ها همه منظوره هستند و توسعه برنامه های غیرمتمرکز (dApps) را در بالای بلاک چین آسان می کنند. آنها همچنین دارای پشتیبانی داخلی برای قراردادهای هوشمند و سایر ویژگی‌هایی هستند که می‌توانند به افزایش امنیت و کارایی هنگام ساخت dApps کمک کنند.
 • با این حال، فرض کنید قبلاً با برخی از جنبه‌های فناوری بلاکچین آشنا هستید و می‌خواهید به جای قالب‌های از پیش ساخته شده، برنامه‌های کاربردی سفارشی بسازید، سپس زبان‌هایی مانند جاوا یا پایتون را در نظر بگیرید، که به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد تا برنامه‌های دسکتاپ سنتی را با استفاده از دستورالعمل‌های کدگذاری شده ایجاد کنند و نه فقط کدنویسی. در بلوک های کد
  در نهایت، انتخاب زبان صحیح به نیازها و ترجیحات خاص شما بستگی دارد. فقط مطمئن شوید که قبل از تصمیم گیری در مورد هر یک به طور کامل تحقیق کنید!

مزایای پیاده سازی راه حل های بلاک چین
چندین مزیت برای پیاده سازی راه حل های بلاک چین در کسب و کار شما وجود دارد. در اینجا خلاصه ای وجود دارد:

 1. شفافیت و امنیت: فناوری بلاک چین شفافیت و امنیت را هم برای فرستنده و هم برای گیرنده داده ها فراهم می کند. تراکنش ها توسط چندین گره تایید می شوند که امکان تقلب یا اشتباه را از بین می برد. علاوه بر این، از آنجایی که همه اطلاعات در یک دفتر کل ثبت می‌شوند، دستکاری داده‌ها پس از آپلود کردن، چالش برانگیز می‌شود.
 2. سهولت استفاده: فناوری بلاک چین را می توان با سیستم های بسیار خودکار استفاده کرد و کارکرد و مدیریت آنها را آسان می کند. از آنجایی که تراکنش‌ها مستقیماً بین کاربران بدون دخالت شخص ثالث پردازش می‌شوند، نیاز چندانی به روش‌های آشتی یا اعتبارسنجی وجود ندارد. به عنوان مثال، زمانی که دو نفر با استفاده از بیت کوین کالاهایی را به یکدیگر می فروشند، برای تکمیل تراکنش نیازی به مراجعه به واسطه (مانند پی پال) ندارند.
 3. کاهش زمان پردازش: از آنجایی که بلاک‌چین‌ها شبکه‌های غیرمتمرکزی هستند که بر روی رایانه‌های توزیع‌شده در سراسر جهان اجرا می‌شوند، می‌توانند تراکنش‌ها را سریع و کارآمد پردازش کنند – معمولاً بسیار سریع‌تر از سیستم‌های پرداخت سنتی مانند Visa یا Mastercard. این مزیت سرعت می تواند در شرایطی که زمان حیاتی است (به عنوان مثال، تراکنش های مالی)، مدیریت سوابق پزشکی، قراردادهای قانونی و غیره قابل توجه باشد.”
 4. راندمان و سرعت بیشتر: یک سیستم بلاک چین به خوبی طراحی شده به شما امکان می دهد تراکنش ها را سریعتر از سیستم های سنتی پردازش کنید، زیرا ضد دستکاری است و به قدرت پردازش کمتری نیاز دارد، و برای کسب و کارهایی که برای همگام شدن با رقبا نیاز به فعالیت سریع دارند، ایده آل است.
 5. افزایش وفاداری مشتری و شهرت برند: یک راه‌حل خوب بلاک چین می‌تواند وفاداری مشتری را افزایش دهد و شهرت برند را در سطح بین‌المللی ایجاد کند، بسیار فراتر از آن چیزی که رویکردهای بازاریابی سنتی به تنهایی می‌توانست به دست آورد!

برای تبدیل شدن به یک توسعه دهنده بلاک چین به چه نوع طرز فکری نیاز دارید؟
قبل از اینکه به سراغ این دو نوع مختلف از افراد بپردازیم که آرزوی توسعه دهندگان بلاک چین را دارند، ممکن است به آشنایی خودمان با نوع طرز فکری که برای توسعه دهندگان بلاک چین مناسب است کمک کند. به هر حال، چالش‌های منحصر به فرد توسعه بلاک چین به یک روش منحصر به فرد تفکر نیاز دارد.

هر زمان که کلمه “هکر” را با صدای بلند می شنوید، معمولاً مثبت نیست. هیچ کسب‌وکاری که به خود احترام می‌گذارد نمی‌خواهد با هکرها ارتباطی داشته باشد (خوب، به جز هکرهای اخلاقی، اما این داستان برای زمان دیگری متفاوت است). با این حال، این دقیقاً ذهنیت هکرها است که به توسعه دهندگان خوب بلاک چین کمک می کند. این به این دلیل است که هکرها در هنگام مواجهه با مشکلات و موانع به جای درگیر شدن در تفکر متعارف، تمایل دارند خارج از چارچوب فکر کنند.

علاوه بر این، یک توسعه دهنده خوب بلاک چین به خوبی با یک تیم کار می کند و می تواند همکاری کند. در یک موضوع مرتبط، توسعه‌دهنده بلاک چین ایده‌آل می‌داند که چه زمانی برای یک مشکل کمک بخواهد و چه زمانی باید به تنهایی تا زمانی که به پاسخ برسد، از آن جلوگیری کند.

بنابراین بهترین نامزد برای توسعه بلاک چین به خوبی با دیگران کار می کند، محدودیت های خود را می شناسد و می تواند به طور غیر متعارف به مشکلات برخورد کند.

برای کسانی که در برنامه نویسی و توسعه کاملاً تازه کار هستند
اگر شما فردی هستید که می‌خواهید یک توسعه‌دهنده بلاک چین شوید، اما هیچ مهارت یا تجربه مرتبطی برای ایجاد پایه‌ای ندارید، صادقانه بگویم، راه برای شما کمی سخت‌تر خواهد بود و به کار و تعهد بیشتری نیاز دارد.

خوشبختانه امیدی هست! در اینجا مراحلی وجود دارد که هر کسی که از چنین مکانی می آید، اما در عین حال علاقه مند به حرفه توسعه دهنده بلاک چین است، می تواند انجام دهد.

بیاموزید که چرا بلاک چین در وهله اول مورد نیاز بود

داستان بلاک چین داستان بیت کوین است، زیرا دومی دلیل وجود اولی است. بلاک چین به عنوان یک پلتفرم برای بیت کوین طراحی شد و به آن اجازه داد تا به واقعیت تبدیل شود. برای این منظور، یک توسعه دهنده مشتاق بلاک چین باید با بیت کوین آشنا شود، از جمله اینکه در واقع مقداری ارز رمزنگاری شده را برای خیس کردن پاهای خود بخرد. علاوه بر این، انجمن‌های بیت‌کوین را که در Reddit ارائه می‌شوند، بررسی کنید، در اخبار بلاک چین در Coindesk به‌روز باشید و نگاهی به برخی از ولوگ‌های ارزهای دیجیتال در یوتیوب بیندازید. هر تحقیقی که بتوانید انجام دهید، هر غوطه وری در دنیای ارزهای دیجیتال که بتوانید مدیریت کنید به نفع شما خواهد بود.

با توسعه بلاک چین آشنا شوید

همانطور که نام آنها احمقانه به نظر می رسد، CryptoZombies و Space Doggos دوره هایی هستند که به شما کمک می کنند تا Solidity Code را یاد بگیرید، که به نوبه خود کد مورد استفاده در نوشتن قراردادهای هوشمند است و شما را در مسیر درست برای تسلط بر توسعه بلاک چین قرار می دهد. Space Doggos بسیار مفید است، زیرا از کد واقعی Solidity در طراحی سگ فضایی خود استفاده می کنید. این‌ها راه‌های سرگرم‌کننده و سرگرم‌کننده برای درک توسعه بلاک چین هستند و احتمالاً کمی کمتر ترسناک هستند.

آشنایی با زبان های برنامه نویسی مختلف

یک توسعه دهنده خوب بلاک چین باید با انتخاب زبان های برنامه نویسی راحت باشد. به عنوان مثال، زبان های C++، SQL، جاوا اسکریپت و پایتون نمونه های خوبی هستند. اگر قبلاً در چند مورد از آنها مهارت دارید، عالی است!

دوره های توسعه دهنده بلاک چین را بگذرانید

وقتی نوبت به دستیابی به مهارت های مرتبط و قابل فروش می رسد، هیچ چیز به خوبی گذراندن دوره ها از طریق یک ارائه دهنده آموزش معتبر نیست. به خواندن ادامه دهید؛ بعداً بیشتر در مورد این وجود دارد.

چگونه از یک شغل مشابه به یک توسعه دهنده بلاک چین تبدیل شویم؟
ارتقاء مهارت فرآیند آموزش مهارت های جدید به کارمند است. این فرآیند به ویژه زمانی مفید است که به ایجاد توسعه دهندگان بلاک چین جدید از سایر موقعیت های مشابه در تجارت می رسد. برخی از شرکت ها که به شدت از اهمیت روزافزون فناوری بلاک چین آگاه هستند، کارمندان فردی را ارتقا می دهند و آنها را برای مدیریت فناوری جدید توانمند می سازند.

اگر فردی هستید که در کسب‌وکاری کار می‌کنید که هزینه‌های ارتقای مهارت شما را می‌پردازد و می‌خواهید شما را در موقعیت توسعه‌دهنده بلاک چین قرار دهد، به یاد داشته باشید که موظف خواهید بود حداقل برای یک دوره خاص در آن شرکت بمانید. به هر حال، کسب‌وکارها عادت ندارند از آموزش کارمندان پول بپردازند، فقط برای اینکه آنها را در جاهای دیگر بازاری‌تر کنند!

انواع توسعه دهندگان بلاک چین
انواع مختلفی از توسعه دهندگان بلاک چین وجود دارد که هر کدام دارای مهارت ها و تجربه های منحصر به فردی هستند. در اینجا رایج ترین انواع آن وجود دارد:

 • توسعه دهندگان اصلی: توسعه دهندگان اصلی مسئول ساخت و نگهداری پروتکل بلاک چین هستند.
 • توسعه دهندگان dApp : توسعه دهندگان dApp برنامه های غیرمتمرکز (dApps) را بر روی بلاک چین می سازند.
 • توسعه دهندگان قرارداد هوشمند: توسعه دهندگان قرارداد هوشمند، قراردادهای خوداجرا که بر روی بلاک چین زندگی می کنند، ایجاد می کنند.
 • توسعه دهندگان برنامه: آنها برنامه هایی را ایجاد می کنند که از فناوری بلاک چین برای بهبود تجربه کاربر یا افزایش کارایی در یک سیستم موجود استفاده می کنند.
 • معماران سیستم: این توسعه دهندگان با معماران کار می کنند تا سیستم های غیرمتمرکز را طراحی کنند که الزامات تجاری خاص را برآورده می کند.
 • مهندسان سخت‌افزار/نرم‌افزار: آنها پلتفرم‌های نرم‌افزاری امن و قابل اعتمادی را توسعه می‌دهند که با سایر سیستم‌های شخص ثالث ادغام می‌شوند.

توسعه بلاک چین یک تلاش بسیار مشارکتی است و توسعه دهندگان هر سه نوع اغلب در پروژه ها با هم کار می کنند. با این حال، هر نوع توسعه دهنده نقش منحصر به فردی را در اکوسیستم ایفا می کند و هر کدام مجموعه مهارت های ارزشمند خود را به میز می آورند.

نقش ها و مسئولیت های توسعه دهندگان بلاک چین
توسعه دهندگان بلاک چین نقشی حیاتی در موفقیت هر ارز دیجیتال یا پروژه بلاک چین ایفا می کنند.

 • توسعه دهندگان بلاک چین مسئول طراحی، ساخت و نگهداری سیستم های دفتر کل توزیع شده هستند که امکان همکاری بدون اعتماد و تراکنش های امن را فراهم می کند. سپس آنها کار می کنند تا اطمینان حاصل کنند که بلاک چین ایمن، کارآمد و مقیاس پذیر است. در انجام این کار، آنها باید مسائل پیچیده ریاضی را حل کنند و کد کارآمد و ایمن بنویسند.
 • و همچنین ممکن است در توسعه برنامه‌ها یا پروتکل‌های جدیدی که برای استفاده از بلاک چین طراحی شده‌اند، مشارکت داشته باشند.
 • علاوه بر این، توسعه دهندگان بلاک چین باید به طور موثر با سایر اعضای تیم توسعه و ذینفعان کسب و کار ارتباط برقرار کنند تا اطمینان حاصل کنند که راه حل بلاک چین نیازهای کسب و کار را برآورده می کند.

حقوق و آینده 

شکی نیست که توسعه دهندگان بلاک چین در حال حاضر تقاضای زیادی دارند. شرکت ها به دنبال توسعه دهندگانی هستند که به آنها کمک کنند تا برنامه ها و سیستم های مبتنی بر بلاک چین را ایجاد و نگهداری کنند. میانگین حقوق یک توسعه دهنده بلاک چین 1,06,973 دلار در سال است. و انتظار می رود تقاضا برای این توسعه دهندگان فقط افزایش یابد.

همانطور که فناوری پشت بلاک چین به طور گسترده پذیرفته می شود، نیاز به توسعه دهندگان بلاک چین همچنان افزایش می یابد. آینده برای این توسعه دهندگان روشن به نظر می رسد، با فرصت های فراوان برای رشد شغلی و حقوق بالا. بنابراین اگر به دنبال شغلی در بلاک چین هستید، اکنون زمان شروع آن است.

سوالات متداول

1. چقدر طول می کشد تا یک توسعه دهنده بلاک چین شوید؟
هیچ پاسخ یکسانی برای این سوال وجود ندارد، زیرا بستگی به عوامل متعددی دارد، مانند تجربه و دانش قبلی شما، میزان زمانی که مایلید به یادگیری اختصاص دهید و برای کدام پلتفرم می‌خواهید توسعه دهید. با این حال، با یک تلاش اختصاصی، می‌توان ظرف چند ماه به یک توسعه‌دهنده بلاک چین ماهر تبدیل شد.

2. آیا بلاک چین نیاز به کدنویسی دارد؟
بله، بلاک چین نیاز به کدنویسی دارد. حداقل برای ایجاد “قرارداد هوشمند” که اصلی ترین چیز در یک بلاک چین است، به اساسی ترین شکل کدگذاری نیاز دارید.

3. حقوق یک توسعه دهنده بلاک چین چقدر است؟
میانگین حقوق یک توسعه دهنده بلاک چین در ایالات متحده 136000 دلار در سال است. با این حال، دستمزدها بر اساس تجربه، موقعیت مکانی و سایر عوامل بسیار متفاوت است. به عنوان مثال، یک توسعه دهنده ارشد بلاک چین در شهر نیویورک ممکن است سالانه 200000 دلار حقوق دریافت کند، در حالی که یک توسعه دهنده بلاک چین جوان در یک شهر کوچک ممکن است تنها 50000 دلار در سال درآمد داشته باشد.

4. آیا کدگذاری بلاک چین سخت است؟
شکی نیست که کدگذاری بلاک چین آسان نیست. برای اینکه بتوانید یک بلاک چین را کدنویسی کنید، به تخصص و دانش فنی زیادی نیاز دارد. با این حال، منابع زیادی برای کمک به افراد در یادگیری نحوه کدنویسی یک بلاک چین در دسترس هستند. دوره‌های آنلاین، آموزش‌ها و حتی کتاب‌هایی وجود دارد که می‌تواند به افراد کمک کند اصول اولیه کدنویسی یک بلاک چین را بیاموزند. با منابع مناسب، هر کسی می تواند یاد بگیرد که چگونه یک بلاک چین را کدنویسی کند.

5. کدام زبان برای بلاک چین استفاده می شود؟
هیچ زبان خاصی وجود ندارد که برای بلاک چین استفاده شود. در عوض، فناوری بلاک چین بر روی زبان های برنامه نویسی موجود ساخته شده است. رایج ترین زبان هایی که برای توسعه بلاک چین استفاده می شود، C++، جاوا و پایتون هستند.

امیدواریم در این مقاله از بخش آموزش کریپتو با ما همراه بوده باشید و مطلب را تا انتها مطالعه کرده باشید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهی ثبت نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید:

 • فارسی بنویسید، از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
 • تجربیات شما می تواند در تصمیم گیری سایر کاربران جهت خریداری محصولات مفید باشد ، لطفاً اطلاعات مفید و مربوط به محصول فوق را با توجه به تجربیات خود به اشتراک بگذارید.
 • در هر دیدگاه می توانید حداکثر 5 مورد نقاط قوت و ضعف محصول را ثبت کنید.
 • از ارسال لینک‌ و اطلاعات شخصی از قبیل تلفن، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی خودداری کنید.
 • از بکار بردن کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز و قومیتی دارند خودداری کنید.
 • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.