آموزش های کریپتوکارنسی

بررسی ارز دیحیتال دودو

بررسی ارز دیحیتال دودو

شکی نیست که دیفای تأثیر زیادی بر وضعیت موجود صنعت مالی داشته است و بسیاری از آن به عنوان یکی از انقلابی ترین نوآوری های دهه گذشته تبدیل شده است. برای اولین بار در تاریخ، افراد می‌توانند بدون هیچ نهاد متمرکز و هیچ واسطه‌ای استبدادی شخص ثالثی که تعیین کنند چه کاری می‌توان انجام داد و چه کاری را نمی‌توان انجام داد، به محصولات مالی و ارزش مبادله کنند. در ادامه این مقاله از فناورانه با بررسی ارز دیحیتال دودو در خدمت شما خواهیم بود تا نگاه کلی تری نسبت به این ارز و همچنین مزایا و معایب به همراه معرفی برترین و بهترین کیف پول های این ارز برای نگهداری از توکن های دودو داشته باشید.

دودو یکی از آن پروژه‌های دیفای است، یک دکس که خود را به عنوان یک پروتکل نقدینگی که توسط الگوریتم بازارساز فعال و ساخته شده برای بهره‌وری سرمایه طراحی شده است، توصیف می‌کند. این دکس با رتبه بالا با سرعتی چشمگیر پذیرفته شده و محبوبیت خود را به دست آورده است و در سال 2021 کاملاً مسلط شده است. این بررسی رمزنگاری دودو هر آنچه را که باید در مورد این پروتکل قدرتمند دیفای بدانید در اختیار شما قرار می دهد.

دودو یک پلتفرم معاملاتی غیرمتمرکز است که از الگوریتم منحصربفرد و خلاقانه بازارساز فعال (PMM) برای ارائه نقدینگی کارآمد در زنجیره برای دارایی‌های Web3 استفاده می‌کند، و این کار را برای هر کسی آسان می‌کند تا نقدینگی را فراهم کند و نه تنها دارایی‌ها را معامله کند، بلکه آنها را نیز منتشر کند.

نکات کلیدی:

پلتفرم غیرمتمرکز که در آن کاربران می توانند دارایی ها را به صورت زنجیره ای معامله کنند و دارایی های خود را صادر کنند.
مکانیک سهامداری سودآور و LP.
پلت فرم ناوبری تمیز و ساده برای کاربران با تجربه دیفای.
پلتفرم NFT که در آن کاربران می‌توانند NFT‌ها را برش داده و آن‌ها را تکه تکه کنند.
پروژه ها می توانند توکن های خود را با موانع کمتر و با هزینه کمتری نسبت به آنچه با پروتکل های AMM دکس سنتی امکان پذیر است فهرست کنند.

دفتر فرماندهی: N/A- پلت فرم غیرمتمرکز
سال تاسیس: 2020
مقررات: غیرمتمرکز
رمزارزهای نقطه ای فهرست شده: هزاران جفت قابل معامله در چندین زنجیره
رمز بومی: دودو
هزینه های سازنده/گیرنده: 0.3٪ کارمزد ثابت در معاملات.
امنیت: ایمن شده توسط شبکه اتریوم + چندین ممیزی امنیتی انجام شده است.
مبتدی-دوستانه: بدون-دکس دارای منحنی یادگیری شیب دار است، با مفاهیمی که برای کاربران بی تجربه آشنا نیست.

کسانی که با دیفای آشنا هستند، دودو را برای استفاده و پیمایش ساده می یابند.

تأیید KYC/AML: هیچ
پشتیبانی ارزی فیات: هیچ
روش های واریز و برداشت: رمزنگاری

دودو چیست؟

دودو یک صرافی غیرمتمرکز (دکس) است که بر روی شبکه اتریوم ساخته شده است و با شرکت هایی مانند Uniswap و SushiSwap بر سر سهم بازار رقابت می کند. اگرچه در ابتدا بر روی اتریوم ایجاد شد، دودو به زنجیره BNB بایننس، Polygon و تعداد زیادی از موارد دیگر که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت گسترش یافته است.

دودو چگونه کار می کند؟
احساسات خریداران و فروشندگان با حجم وسیعی از داده ها در بازار نشان داده می شود و تغییر در این داده ها باعث می شود بازار به صورت پویا واکنش نشان دهد. مهم ترین بیت های داده را می توان از طریق فرآیند فشرده سازی استخراج کرد و در مورد معاملات کریپتو، مهم ترین ویژگی نقدینگی است. فرمول معمولی بازارسازی تصریح می کند که با افزایش تعداد توکن های پایه ای که معامله شده اند، قیمت توکن پایه به صورت خطی افزایش می یابد. با این حال، مدل خطی محدودیت های خود را دارد. اولاً، بسیار ساده شده است زیرا توزیع نابرابر نقدینگی ناشی از تمرکز نزدیک به قیمت متوسط را منعکس نمی کند. ثانیاً، هنگامی که قیمت از آستانه‌های مشخصی بالاتر یا پایین‌تر رفت، مدل خطی نقدینگی صفر را برمی‌گرداند حتی اگر هنوز نقدینگی در آن قیمت وجود دارد.

تیم دودو الگوریتم ساخت بازار فعال غیرخطی را کاملاً داخلی توسعه داده است تا قیمت گذاری مطلوب تری را از طریق مکانیزمی ارائه دهد که تجارت انسانی را تقلید می کند، بسیار انعطاف پذیر است و برای معاملات زنجیره ای بهینه شده است. PMM را می توان برای طیف وسیعی از موارد استفاده بهینه کرد. قیمت‌های متوسط از بازارهای خارجی با حجم بالاتر را می‌توان توسط الگوریتم PMM واکشی و به طور فعال تنظیم کرد تا کارایی سرمایه بالاتری نسبت به پلت‌فرم‌های AMM به دست آورد و ضررهای دائمی را به حداقل رساند. این همچنین به این معنی است که ارائه‌دهندگان نقدینگی می‌توانند فقط یک توکن مشارکت کنند، به‌جای اینکه نیاز به واریز هر دو توکن در جفت معاملاتی مانند AMMهایی مانند Uniswap داشته باشند. این استفاده از PMM استخر کلاسیک دودو را ایجاد می کند.

PMM همچنین مانع ورود پروژه‌های کوچک‌تر را کاهش می‌دهد، زیرا دارایی‌های تازه استخراج شده با نقدینگی اندک در سمت فروش نیازی به مقادیر زیادی سرمایه برای جفت شدن ندارند. این به این دلیل است که تیم ها می توانند نقدینگی را در 100٪ توکن های خود و 0٪ استیبل کوین یا ETH هنگام انتشار توکن خود شروع کنند. این برنامه PMM ماشین فروش دودو را ایجاد می کند.

همچنین می‌توان الگوریتم PMM را با معاملات بازار آزاد کاملاً قابل تنظیم کرد تا استخر خصوصی دودو ایجاد شود، در حالی که مکانیک صدور دارایی را می‌توان برای تسهیل Crowdpooling تغییر داد.

چه چیزی دودو را منحصر به فرد می کند؟
نوآوری اصلی این پروژه الگوریتم سازنده بازار فعال با کمک اوراکل است که توسط تیم دودو توسعه یافته است که تجارت انسانی را تقلید می کند و قیمت گذاری مطلوب تری را ارائه می دهد. این مدل را می توان برای پشتیبانی از انواع مختلف استخرها و معاملات بهینه کرد. الگوریتم PMM به این معنی است که معامله گران در مقایسه با AMM ها لغزش قیمت کمتر و کاهش ضرر دائمی را دریافت می کنند. فرمول قیمت‌گذاری همچنین نقدینگی قابل تکمیل قراردادی را برای DEX فراهم می‌کند که قابل مقایسه با مبادلات متمرکز است.

علاوه بر این، ارائه‌دهندگان نقدینگی می‌توانند هر مقداری از توکن‌های پایه یا مظنه را در دودو DEX، از جمله سپرده‌های تک توکن، واریز کنند. این آن را از اکثر AMM ها که نیاز به سپرده گذاری هر دو توکن در یک نسبت مشخص دارند، متمایز می کند.

چه چیزی به دودو ارزش می دهد؟
پلتفرم دودو به لطف الگوریتم نوآورانه PMM که مزایای مختلفی را نسبت به سایر DEX ها ارائه می دهد، پروژه ای ارزشمند است. معامله گران، سرمایه گذاران، ارائه دهندگان نقدینگی و صادرکنندگان توکن همگی می توانند از این پلتفرم بهره ببرند که نقدینگی پیشرو در بازار را فراهم می کند.

ارزش ارز دیجیتال دودو از ابزارهای مختلف آن در پلتفرم ناشی می شود. دارندگان دودو می‌توانند تغییرات پیشنهادی در پلتفرم را ایجاد کرده و به آن رأی دهند، در کمپین‌های Crowdpooling و IDO شرکت کنند، تخفیف‌های کارمزد معامله را دریافت کنند، توکن‌های خود را به اشتراک بگذارند، و توکن‌های vدودو را برای پاداش‌های اضافی برش دهند.

همه این مزایا دودو را به یک توکن ارزشمند برای کاربران پلتفرم دودو تبدیل می کند. عرضه محدود آن همچنین به این معنی است که سکه از طریق تورم در معرض کاهش ارزش قرار نمی گیرد و بنابراین ممکن است در دراز مدت ذخیره خوبی از ارزش باشد. رشد آتی پلتفرم و جامعه دودو می تواند این پروژه و ارز دیجیتال آن را ارزشمندتر کند.

نگاهی به صفحه اصلی دودو
تفاوت دودو با صرافی‌های غیرمتمرکز سنتی این است که قصد دارد یک صرافی غیرمتمرکز نسل بعدی برای تامین نقدینگی زنجیره‌ای (LP) باشد. در حالی که اکثر دکس ها مانند Uniswap از الگوریتم خودکار بازارساز (AMM) استفاده می کنند، دودو توسط یک الگوریتم بازارساز فعال (PMM) ارائه می شود.

الگوریتم PMM تلاش می‌کند تا زیان‌های دائمی را از بین ببرد و نقدینگی را بهبود بخشد، و بر روی مدل قدیمی AMM که توسط Uniswap استفاده می‌شود، بهبود می‌یابد. با فعال بودن، دودو قادر است به محدودیت های نقدینگی در زمان واقعی پاسخ دهد و همچنین با شرایط متغیر بازار سازگار شود، محدودیتی که دکس هایی که از مدل AMM استفاده می کنند قادر به غلبه بر آن نیستند.

در حالی که مدل AMM راه را برای دکس ها هموار کرده و به ایجاد پروتکل های دیفای کمک کرده است، بسیاری احساس می کنند که زمان نسل بعدی دکس فرا رسیده است، که دقیقاً همان چیزی است که دودو در تلاش برای تبدیل شدن به آن است. فناوری LP نسل دوم اینجاست و نقدینگی زنجیره ای و قابل تکمیل قرارداد را برای همه کاربران ایجاد می کند.

صفحه اصلی دودو
تجارت کریپتو در صرافی دودو از نظر اجرای معاملات بسیار کارآمد است، نقدینگی عمیق و لغزش کم را ارائه می دهد. معاملات کریپتو دودو از نظر اجرای معاملات شبیه به تجارت در صرافی‌های متمرکز با عملکرد بالا مانند FTX و Binance است.

در مقایسه با توابع AMM، مکانیسم مورد استفاده توسط الگوریتم PMM بیشتر شبیه قیمت‌گذاری «انسانی» است و از طریق اوراکل‌ها عمل می‌کند و داده‌های بلادرنگ را با بلاک چین مرتبط می‌کند. در بخش بعدی بیشتر به کارهای داخلی پروتکل خواهیم پرداخت.

صرافی دودو در آگوست 2020 راه اندازی شد و توسط سه متخصص در صنعت بلاک چین تاسیس شد: مینگدا لی، دایان دای و چی وانگ.

بنیانگذاران دودو
مینگدا لی، مدیر عامل موقت دودو است. او مدل PMM را ایجاد کرد که توسط پروتکل استفاده می شود و قبلاً توسعه دهنده اصلی در پلت فرم معاملات حاشیه Dدکس بود.

دایان دای مدیر ارشد بازاریابی فعلی است و مسئولیت تلاش‌های بازاریابی و ابتکارات متعدد جامعه مانند برقراری ارتباط با جامعه در وی چت و اجرای تعدادی کانال از جمله آزمایشگاه‌های دیفای را بر عهده دارد.

Qi Wang مدیر اجرایی فعلی در دودو است. Qi یک توسعه دهنده نرم افزار و بنیانگذار شبکه DOS، یک سرویس اوراکل لایه 2 است. او همچنین قبل از موسس دودو در اوراکل کار می کرد.

دودو پشتیبانان و شرکای قابل توجهی در پشت پلتفرم دارد و منطقی است. پس از مشاهده تأثیر انفجاری صرافی های غیرمتمرکز مانند Uniswap و SushiSwap بر صنعت، به محض اینکه دودو ظاهر شد و ادعا کرد که چنین است، اما بهتر از آن، یک دکس نسل بعدی، سرها معطوف شد و توجه افرادی مانند Pantera جلب شد. ، Binance، Coinbase، Alameda و دیگران

این لیست شبیه به who’s who از کریپتو است، علاقه و پول زیادی پشت این پروژه است. خوب، اکنون که کمی اطلاعات پس زمینه در مورد دودو دارید، بیایید به پلتفرم شیرجه بزنیم.

ویژگی های کلیدی دودو اکسچنج
دودو دارای برخی ویژگی‌های منحصر به فرد و نوآورانه است، اما قبل از اینکه به آن‌ها بپردازیم، مهم است که بدانیم دودو چگونه کار می‌کند و چه چیزی آن را متفاوت می‌کند.

الگوریتم PMM
برای درک صرافی رمزنگاری دودو و اینکه چرا آن بسیار بیشتر از یکی دیگر از ده‌ها شبیه‌سازی Uniswap موجود است، درک الگوریتم PMM و تفاوت آن با الگوریتم سنتی AMM مهم است.

ما از Uniswap به عنوان مدلی برای مبادلات غیرمتمرکز مبتنی بر AMM در سراسر این بررسی استفاده خواهیم کرد. بررسی Uniswap به ما درک اولیه ای از نحوه عملکرد بازارسازی خودکار می دهد و در عین حال کمبودهای ذاتی در طراحی AMM ها را برجسته می کند، مانند ریسک ضرر دائمی، لغزش، و استفاده از آربیتراژورها برای ایجاد یک دکس کارآمد.

در اینجا تصویری از مقایسه مدل AMM از Uniswap با مدل PMM دودو ارائه شده است:

pmm در مقابل amm

حال، نگران نباشید اگر معادلات بالا برای شما به اندازه تلاش برای خواندن هیروگلیف مصری از طریق یک کالیدوسکوپ در تاریکی منطقی است. برای هر کسی که با مقاله‌های من در اینجا در Coin Bureau آشناست، اغلب به شوخی می‌گویم که سطح هوشی برابر با موز دارم، بنابراین می‌خواهم همه چیز را ساده‌تر کنم تا بتوانم سرم را دور آن بپیچم، در صورت تمایل دنبال کنید. در امتداد.

اگر شما از آن دسته بچه های باهوشی هستید که در کلاس ریاضی نمره A را دریافت کرده اند، می توانید این مقاله فوق العاده از Trust Wallet را بخوانید که فرمول مدل PMM دودو را توضیح می دهد.

دودو هم تلفات و هم لغزش ناپایدار را به حداقل می رساند و نیاز به آربیتراژورها برای کارکرد مدل PMM را برطرف می کند.

بسیاری AMMها را برتر از مدل صرافی متمرکز می‌دانند، زیرا نیاز به کنترل و اختیار بر یک صرافی را از بین می‌برند و زمین بازی را برای همه افراد درگیر در بازار یکسان می‌کنند. یکی از تفاوت های کلیدی بین AMM دکس و صرافی متمرکز، نحوه قیمت گذاری توکن های لیست شده در صرافی است.

در یک صرافی متمرکز، صرافی برای هر معامله طرف مقابل را جستجو می کند، بنابراین قیمت را بر اساس قیمت درخواستی طرف مقابل تعیین می کند. AMM طرف مقابل را با یک قرارداد هوشمند جایگزین می کند که مجموعه ای از توکن ها را ذخیره می کند، جایی که نقدینگی از آنجا می آید. این مجموعه توکن ها توسط کاربران دکس ارائه شده است.

به کاربران انگیزه داده می شود تا توکن های خود را در استخرهای نقدینگی در قالب بازدهی دارایی های ارائه شده خود قرار دهند. در Uniswap، کارمزد معاملاتی 0.3 درصدی به عنوان یک جایزه بین همه ارائه دهندگان نقدینگی به عنوان پاداش توزیع می شود و این به فعال ماندن پلت فرم کمک می کند زیرا تأمین نقدینگی را تشویق می کند.

استخرهای Uniswap
عملکرد استخرهای نقدینگی Uniswap AMM. تصویر از طریق Uniswap.org
همچنین خوب است بدانید که انواع مختلفی از AMM وجود دارد. در مورد Uniswap، تنوع مورد استفاده بازارساز محصول ثابت (CPMM) است. این مدل نام خود را از حاصل ضرب ثابت الگوریتم قیمت آن گرفته است. به جای استفاده از عرضه و تقاضا برای تعیین قیمت دارایی ها، کاری که اکثر مبادلات مبتنی بر دفتر سفارش انجام می دهند، Uniswap از معادله x*y=k استفاده می کند.

در این معادله، هر دو “X” و “Y” نشان دهنده عرضه در یک مخزن توکن معین روی پلت فرم هستند. زمانی که معامله‌گران «X» و «Y» را می‌خرند و می‌فروشند، قیمت هر کدام تغییر می‌کند تا «K» ثابت بماند.

این طراحی محبوب شده است زیرا به الهام بخشیدن به طیف گسترده ای از نوآوری ها و ایده های جدید در بازارهای غیرمتمرکز کمک کرده است. مدل ایجاد شده توسط Uniswap این امکان را برای هر کسی فراهم کرده است تا بتواند نقدینگی هر توکن ERC-20 را فراهم کند.

اکنون، این مدل AMM و نوع CPMM مورد استفاده توسط Uniswap برای مبادلات و معاملات غیرمتمرکز عالی است، اما ایراداتی دارد. در اینجا اشکالات اصلی مدل AMM وجود دارد:

ارائه دهندگان نقدینگی باید هر دو دارایی را به نسبت های معادل سپرده گذاری کنند تا فقط یکی.
صادرکنندگان توکن برای صدور توکن خود به دارایی دوم به صورت انبوه نیاز دارند زیرا فرمول AMM با مجموعه‌های دارایی منفرد سازگار نیست.
از دست دادن دائمی و لغزش زیاد بیداد می کند.
بیایید برخی از این معایب را بررسی کنیم.

لغزش AMM
لغزش به تفاوت بین قیمت توافق شده در هنگام خرید یک دارایی و قیمت واقعی معامله در آن اشاره دارد. بسیاری از ما، از جمله من، این را دست اول تجربه کرده‌ایم و بد است. به یاد می‌آورم که فکر می‌کردم مقدار «X» یک دارایی را با قیمت «Y» دریافت می‌کنم، اما پس از تسویه معامله، توکن مورد علاقه‌ام بسیار کمتر از آنچه انتظار داشتم دریافت کردم، اما همان مقدار پول را خرج کردم.

مثل این است که اگر بخواهید یک کیسه چیپس با قیمت 1 دلار بخرید، فکر کنید 1 دلار معامله بسیار خوبی است. سپس کیسه را به خانه می آورید، در حالی که از چیپس خود لذت می برید به تماشای فیلم مورد علاقه خود می نشینید، کیسه را باز می کنید و معلوم می شود که همه آن هوا بوده و فقط 10 چیپس در کیسه وجود دارد. آزاردهنده!

لغزش در دوره‌های نوسانات زیاد بازار بیشتر محسوس است و نوسانات می‌تواند بسیار شدید باشد. مشکل لغزش نیز با این واقعیت تشدید می‌شود که بسیاری از بلاک‌چین‌های مورد علاقه ما زمان اجرای نسبتاً کندی را تجربه می‌کنند، به این معنی که لغزش زمان بیشتری برای رخ دادن در زمان انتظار برای تکمیل تراکنش‌ها دارد.

در اینجا نگاهی به ریسک لغزش در Uniswap در مقابل دودو داریم، همانطور که می بینید، منحنی Uniswap به طور قابل توجهی بیشتر است.

کمبود نقدینگی نیز به لغزش کمک می کند. با دارایی هایی که نقدینگی پایینی دارند، یک معامله بزرگ می تواند باعث افزایش ناگهانی یا کاهش ناگهانی قیمت دارایی شود.

Uniswap موفق شده است لغزش را در معاملات کوچکتر به حداقل برساند، که اکثر معاملاتی است که انجام می شود زیرا عمدتاً معامله گران خرده فروشی هستند که از دکس استفاده می کنند. با این حال، معاملات بزرگ از نهنگ ها همچنان می تواند در برخی موارد باعث لغزش قابل توجهی شود.

از دست دادن دائمی AMM
یکی دیگر از مسائل پیچیده تر که AMM هایی مانند Uniswap با آن مواجه هستند، از دست دادن دائمی است.

یکی از راه‌های جلوگیری از این امر این است که قیمت‌ها در صرافی توسط یک اوراکل شخص ثالث مانند Chainlink ارائه شود. Uniswap از اوراکل های قیمت استفاده نمی کند، بلکه به الگوریتم داخلی ذکر شده در بالا برای تعیین قیمت تکیه می کند.

زیان دائمی زمانی اتفاق می افتد که نسبت قیمت جفت توکن عرضه شده تغییر کند. هر چه دارایی‌ها در استخر بی‌ثبات‌تر باشند، احتمال اینکه کاربران در معرض زیان‌های دائمی قرار گیرند بیشتر است. سیستم AMM مستلزم آن است که نقدینگی کل در هر دو توکن متعادل بماند تا تعادل در استخر حفظ شود.

قسمت “ناپایدار” به این معنی است که ارزش توکنی که برای حفظ تعادل مجدداً تنظیم شده است، اگر در استخر باقی بماند، ممکن است به قیمت اولیه خود بازگردد. اگر کاربر توکن‌های خود را در حالی که موجودی خاموش است برداشت کند، می‌تواند توکن‌هایی را برداشت کند که اکنون ارزش کمتری نسبت به زمانی دارند که وارد استخر شده‌اند، که با برداشتن توکن‌های ساخته شده، بخش ضرر «دائمی» را به ضرر «دائمی» تبدیل می‌کند. زیان “تحقق یافته” است و دیگر برای استفاده از اصطلاحات مالی “عدم تحقق” نیست.

سپس این ما را به موضوع آربیتراژ می‌رساند که به شعله‌های موضوع ضرر ناپایدار می‌افزاید. اگر قیمت یک توکن در یک صرافی متمرکز 10 درصد افزایش یا کاهش یابد، این تغییر قیمت ممکن است بلافاصله در AMM دکس منعکس نشود. این یک دوره زمانی ایجاد می کند که در آن آربیتراژورها می توانند از تفاوت قیمت برای کسب سود استفاده کنند.

آربیتراژ در Uniswap بسیار رایج است زیرا معامله گران (و ربات ها) می توانند سریع عمل کنند و دارایی های ارزان را بخرند یا دارایی های گران قیمت را بفروشند و سود ببرند. این معمولاً تا زمانی که نحوه عملکرد استخرهای نقدینگی در Uniswap را در نظر نگیرید مشکلی نیست. از آنجایی که استخرهای نقدینگی نمی توانند این نوع فعالیت های آربیتراژ را مسدود کنند، در مواقعی ممکن است زیان های شدیدی را به شکل زیان های دائمی تجربه کنند.

کاربران برای کسب پاداش‌های خود باید دارایی‌های خود را در استخرهای نقدینگی در Uniswap قرار دهند، اما در دوره‌های نوسانات و تغییرات قیمتی زیاد که آربیتراژورها درگیر می‌شوند، مقدار دارایی‌های سهام در استخرهای نقدینگی می‌تواند به طور چشمگیری تغییر کند تا ارزش “K” حفظ شود. ثابت.

برای توضیح عمیق‌تر از دست دادن دائمی، می‌توانید به مقاله ما در مورد Growth دیفای، پلتفرم دیگر دیفای که تلاش می‌کند از دست دادن دائمی را حذف کند، بروید، جایی که ما مفهوم را با جزئیات بیشتر توضیح می‌دهیم.

چگونه دودو با مشکل AMM مقابله می کند
راه حل دودو’s Proactive Market Maker از اوراکل های قیمت خارج از زنجیره استفاده می کند تا اطلاعات دقیق قیمت گذاری در زمان واقعی را در مورد هر دارایی ارائه شده در پلت فرم ارائه دهد. از داده های ارائه شده توسط اوراکل برای محاسبه قیمت ایده آل بازار استفاده می کند. زمانی که قیمت بازار مشخص شد،

این مدل نقدینگی را به سرعت از قیمت بازار کاهش می دهد که فرصت های آربیتراژ را حذف می کند و سیستم مبادله ای کارآمدتری را ارائه می دهد.

مدل PMM که توسط صرافی ارز دیجیتال دودو استفاده می‌شود، تنها نوع معاملات آربیتراژی را تشویق می‌کند که به اطمینان از مطابقت قیمت مبادله با قیمت بازار کمک می‌کند. این هدف منحصر به فرد نیست، اما PMM از این نظر منحصر به فرد است که منحنی قیمت را تغییر می دهد، که به آن کمک می کند تا به ساختار نقدینگی کارآمد دست یابد.

از آنجایی که دودو از اواسط سال 2020 وجود داشته است، ما اکنون تاریخ مناسبی داریم که نشان می دهد سوابقی حاکی از برتری این مدل نسبت به مدل سنتی AMM است. مدل PMM ثابت کرده است که نه تنها نقدینگی کافی را برای تعداد نامحدودی از جفت‌های معاملاتی فراهم می‌کند، بلکه در عین حال به ارائه‌دهندگان نقدینگی نیز سود می‌رساند.

به طور خلاصه، سیستم PMM به طور موثر خطرات زیان دائمی را کاهش می دهد و ارائه دهندگان نقدینگی را به پلتفرم جذب می کند. این مدل همچنین از نقایصی که در مبادلات سنتی مبتنی بر دفتر سفارش و AMM وجود دارد، استفاده می‌کند، نقص‌هایی مانند وابستگی به نیروی انسانی برای عملکرد، گران بودن بیش از حد برای کار، یا ناتوانی در تامین نقدینگی لازم برای فعالیت.

به منظور شفافیت، مدل PMM دارای معایبی نیز می باشد، اگرچه آنها نسبت به اشکالات مدل AMM کمتر و شدیدتر هستند. مدل PMM بدیهی است که انتخاب ضعیفی برای معامله‌گران آربیتراژ است، و دودو برای قیمت‌گذاری به شدت به اوراکل‌های Chainlink وابسته است و در صورت بروز هرگونه مشکل در اوراکل، پلتفرم دودو را در معرض خطر شکست واحد قرار می‌دهد.

خوب، این پروتکل سازنده بازار در دودو را پوشش می دهد، اجازه دهید نگاهی به ویژگی ها و عملکردها بیندازیم.

دودو از فیدهای قیمت از اوراکل های Chainlink برای تعیین ارزش “I” استفاده می کند. شراکت Chainlink داده‌های بازار بلادرنگ را به دودو ارائه می‌کند که به پلتفرم یک خط پایه برای کار می‌دهد و به الگوریتم اجازه می‌دهد از اختلافات بزرگ در قیمت خود در برابر قیمت واقعی بازار دارایی‌ها جلوگیری کند. با توجه به این واقعیت که نقدینگی بیشتر همچنین ریسک کمتری را به همراه دارد، با انباشت سرمایه برای هر دارایی خاص در مجموعه نقدینگی، عامل “R” نیز تغییر خواهد کرد.

صرافی دودو
در اینجا به عملکرد اصلی دودو که ویژگی تبادل است، خواهیم پرداخت.

تبادل دودو
دودو تجارت دارایی غیرمتمرکز زنجیره ای را ارائه می دهد و به کاربران امکان اجرای سفارش را می دهد که از نظر کارایی با صرافی های متمرکز قابل مقایسه است.

نگاهی به رابط تبادل دودو
استفاده از ویژگی Swap در دودو بسیار آسان است، همانطور که گفته شد، لغزش همیشه مطلوب است و نقدینگی کافی برای معامله‌گر معمولی شما مشکلی نیست. از آنجا که دودو از چندین زنجیره پشتیبانی می کند، دارایی ها را می توان در شبکه های زیر معامله کرد:

ETH
BSC
آربیتروم
HECO
OKC
و…
در مورد تطبیق پذیری انعطاف پذیر و مقیاس پذیر صحبت کنید! اگر فکر می‌کنید که آینده چند زنجیره‌ای خواهد بود، دودو در بیشتر رقابت‌ها در اینجا نقش دارد. در اینجا نگاهی به سادگی استفاده از ویژگی swap داریم:

برای دسترسی به صرافی دودو، کاربران باید یک کیف پول مانند MetaMask، استفاده از WalletConnect یا کیف پول Portis را متصل کنند. MetaMask محبوب ترین روش است، می توانید در راهنمای MetaMask ما درباره محبوب ترین کیف پول مرورگر وب در جهان اطلاعات بیشتری کسب کنید.

از طرف دیگر، دودو را می‌توان از طریق تلفن همراه از طریق MetaMask Mobile، Coin98 Wallet، imToken، Math Wallet، TokenPocket، BitKeep، Trust Wallet و موارد دیگر از طریق تلفن همراه دسترسی داشت.

موبایل دودو
معامله گران می توانند از هزینه های گاز نیز صرف نظر کنند و بدون گاز دودو معامله کنند!

درست است، سوآپ بدون گاز سفارشات شما را مستقیماً به یک بازارساز حرفه ای برای نقدینگی عمیق تر با لغزش صفر و کارمزد گاز صفر هدایت می کند.

تجارت بدون گس فی
این ویژگی در حال حاضر تنها در شبکه اصلی اتریوم و زنجیره BNB پشتیبانی می شود.

معامله گران می توانند تنظیمات خود را با کلیک بر روی دکمه چرخ دنده در سمت راست بالای صفحه انتخاب کنند:

و تنظیمات زیر را انجام دهید:

تحمل لغزش – این تفاوت بین قیمت بازار و قیمت نقل شده است. اگر می خواهید لغزش خود را به حداقل برسانید، این رقم را پایین نگه دارید، اگر لغزش بیشتر از تنظیم تحمل باشد، معامله انجام نمی شود. اگر تحمل لغزش خیلی پایین تنظیم شود، این خطر وجود دارد که معامله هرگز اجرا نشود.

مهلت تراکنش – اگر فاصله زمانی بین ارسال یک تراکنش و زمان تایید آن در زنجیره از تنظیم مهلت تراکنش بیشتر شود، تراکنش اجرا نخواهد شد.

حالت کارشناس – هنگام مبادله توکن‌ها، معامله‌گران ممکن است اعلان‌های هشدار دریافت کنند که لغزش توکن‌هایی که می‌خواهند معامله کنند زیاد است. زمانی که لغزش یک توکن از 20 درصد بیشتر شود، معامله‌گران نمی‌توانند تراکنش‌های آن توکن را ارسال کنند، مگر اینکه حالت Expert فعال باشد.

غیرفعال کردن مسیریابی غیرمستقیم – این گزینه تضمین می کند که الگوریتم مسیریابی فقط به استخرهای نقدینگی بین دو نشانه در جفت معاملاتی هدایت می شود، بدون توجه به مسیرهایی که دارای توکن های واسطه هستند. این یک مزیت دارد زیرا می تواند در مقابل دویدن از جلو مقاومت کند و در هزینه های گاز صرفه جویی کند. نقطه ضعف آن این است که هیچ معامله‌ای بین توکن‌های واسطه‌ای امکان‌پذیر نیست، بنابراین سوآپ‌ها تنها می‌توانند برای توکن‌های موجود در همان استخر نقدینگی در صورت فعال بودن این گزینه انجام شوند.

مبادله خصوصی – این ویژگی می تواند از کاربران در برابر حملات ساندویچی محافظت کند که ممکن است به دلیل تفاوت بین تنظیمات لغزش و قیمت فعلی در استخر نقدینگی رخ دهد.

دودو همچنین دارای یک ویژگی منحصر به فرد و مفید به نام SmartTrade است. این ویژگی بهترین مسیریابی سفارش را از منابع نقدینگی تجمیع می‌کند، مشابه تجمیع‌کننده‌هایی مانند 1inch، تا بهترین قیمت‌ها و کارآمدترین مسیرهای اجرایی را برای معامله‌گران فراهم کند.

ماشین فروش دودو
دستگاه فروش خودکار دودو به هر کسی که کیف پول دارد اجازه می دهد تا با استفاده از فناوری PMM دودو بازار نقدینگی ایجاد کند. ماشین فروش دودو یک بازار نقدینگی برای دارایی انتخاب شده توسط کاربر ایجاد می‌کند، بازاری غیرمتمرکز، غیرقانونی و قابل دسترسی برای همه.

این ویژگی کاملاً منحصربه‌فرد و کاملاً بدون مجوز است، به این معنی که هر کسی که کیف پول دارد می‌تواند بدون نگرانی در مورد سانسور و تداخل پلتفرم، مکان‌های معاملاتی بسازد، و توزیع توکن و بازار را برای همه منصفانه‌تر و در دسترس‌تر می‌کند.

این ویژگی برای توسعه دهندگان بلاک چین یا تیم های پروژه ای که می خواهند یک توکن را وارد بازار کنند، اما ممکن است بودجه لازم برای ارائه نقدینگی مورد نیاز برای راه اندازی توکن خود در یک AMM استاندارد را نداشته باشند، بسیار سودمند است. می‌توانید در مورد دستگاه خودکار دودو به همراه نمونه‌های کاربردی مفید در مقاله دستگاه خودکار دودو اطلاعات بیشتری کسب کنید.

استخر خصوصی دودو
این ویژگی شبیه به ماشین فروش دودو است، اما گزینه های بیشتری برای بازارسازان حرفه ای دارد که نیازهای خاصی دارند که با ماشین فروش ساده شده قابل برآورده نیست.

استیکینگ دودو

قرار دادن دودو روی پلت فرم ساده و بسیار ساده است. اگر از قبل توکن‌های دودو دارید، می‌توانید با دنبال کردن این مراحل که از وبلاگ دودو برداشته شده‌اند، آن‌ها را برای کسب درآمد بیشتر در پلتفرم به اشتراک بگذارید:

به برنامه دودو Exchange در https://app.دودوex.io/ بروید. مطمئن شوید که کیف پول شما روی شبکه اصلی اتریوم است

روی دکمه “معدن” در گوشه سمت راست بالا کلیک کنید

روی تب اول، «دودو» کلیک کنید، در آنجا صفحه زیر را مشاهده خواهید کرد که شامل مانده پاداش‌های استخراج شده، پاداش‌های قابل ادعا و فهرستی از گزینه‌ها است:

اطلاعات مربوط به شرط بندی دودو را مشاهده خواهید کرد، مانند APY، مبلغ بدون شرط و شرط بندی، و تخصیص پاداش.

اکنون می توانید شرط یا عدم شرط را انتخاب کنید، و یک پنجره بازشو ظاهر می شود که از شما می پرسد آیا می خواهید ادامه دهید. روی «تأیید» کلیک کنید، سپس باید تراکنش را در کیف پول رمزنگاری خود تأیید کنید. دو تراکنش باید در کیف پول تأیید شوند، یکی برای تأیید تعامل قرارداد هوشمند، سپس دومی برای عمل واقعی شرط بندی.

معدن دودو
توکن‌های دودو را می‌توان با ارائه نقدینگی برای هر جفت معاملاتی موجود در دودو و سپرده‌گذاری توکن‌های ارائه‌دهنده نقدینگی دودو (DLP) استخراج کرد. ما از جفت معاملاتی ETH-USDC به عنوان مثال استفاده می کنیم و مراحل وبلاگ دودو را طی می کنیم و نحوه استخراج توکن های دودو را در زیر بررسی می کنیم:

 • به برنامه دودو Exchange در https://app.دودوex.io/ بروید. مطمئن شوید که کیف پول شما روی شبکه اصلی اتریوم است
 • روی دکمه “تبادل” در گوشه سمت راست بالا کلیک کنید
 • روی تب “Pool” کلیک کنید
 • در منوی کشویی گزینه “ETH-USDC” را انتخاب کنید
 • بر روی دکمه “سپرده” کلیک کنید
 • مقدار توکن های ETH (یا USDC) را که می خواهید واریز کنید وارد کنید
 • اگر همه چیز برای شما خوب به نظر می رسد، روی “تأیید” کلیک کنید. تراکنش را از طریق کیف پول خود تأیید و تأیید کنید

پس از تکمیل تراکنش، کاربران می توانند با کلیک بر روی دکمه «استخر من» در گوشه سمت راست بالا، سهم نقدینگی خود را تأیید کنند.
روی دکمه “معدن” در گوشه سمت راست بالا کلیک کنید
سپس صفحه زیر ظاهر می شود که موجودی پاداش های استخراج شده، پاداش های قابل ادعا و برخی گزینه ها را نشان می دهد. روی تب “ETH-USDC” کلیک کنید

روی دکمه «تأیید» کلیک کنید، و چون ETH به استخر نقدینگی واریز شده است، اکنون رمز ETH DLP را برای جفت معاملاتی ETH-USDC خواهید داشت.

روی «تأیید» در پنجره باز شده کلیک کنید، سپس تراکنش را در کیف پول خود تأیید و تأیید کنید.

خرک دودو NFT
من می دانم که شما احتمالاً فکر می کنید، “بله، بله، یک بازار NFT دیگر، خمیازه … *خمیازه*”، اما دست نگه دارید، این یک پلت فرم استاندارد NFT باتلاق دیگری نیست که یک شبیه سازی کپی-پیست ساده از هر بازار NFT دیگری است. ، نگران نباشید

دودو NFT
دودو NFT Vault یک پروتکل کشف قیمت و نقدینگی برای دارایی های غیر استاندارد است. این به کاربران اجازه می دهد تا NFT های جدید ایجاد کنند یا از NFT های موجود استفاده کنند و آنها را در خزانه دودو NFT قرار دهند.

NFT ها را می توان منحصر به فرد نگه داشت، یا می توان آنها را fractionalized کرد، که NFT های موجود در Vault را با توکن های قابل تعویض که برای نشان دادن سهم هر کاربر ساخته شده اند، به سهام های زیادی تقسیم می کند. هنگامی که Vault ایجاد شد، می‌توان یک استخر نقدینگی برای NFT ایجاد کرد تا بازاری انعطاف‌پذیر و کارآمد برای معامله قطعات تقسیم‌شده یا کل NFT ایجاد کند. این بازار همچنین توسط الگوریتم سازنده بازار فعال دودو طراحی شده است.

از طریق خدمات جمع‌آوری نقدینگی و SmartTrade دودو، می‌توان قطعات را به راحتی با هر توکن با بهترین قیمت معامله کرد. در اینجا یک تفکیک/خلاصه سریع از نحوه ظاهر فرآیند 3 مرحله ای آمده است:

کاربران می توانند NFT های جدید ایجاد کنند یا از آنها استفاده کنند و آنها را در خزانه دودو NFT قرار دهند.
سپس NFT را می توان به قطعات تقسیم کرد، توکن های قابل تعویض برای نمایش قطعات صادر می شوند.
می توان یک استخر نقدینگی انعطاف پذیر برای NFT ایجاد کرد که توسط الگوریتم PMM دودو ارائه می شود.
هزینه های دودو
دودو برای تمام معاملات خرید و فروش، کارمزد ثابتی معادل 0.3٪ دریافت می کند. این هزینه‌ها به جامعه و ارائه‌دهندگان LP برمی‌گردد و به این صورت توزیع می‌شوند:

کارمزد معاملات دودو
البته، پس از آن، هزینه های عادی برداشت از شبکه وجود خواهد داشت که توسط دودو دریافت نمی شود، اما در سراسر صنعت کریپتو استاندارد است. شما می توانید در مقاله ما در مورد درک هزینه های شبکه بیشتر در مورد آن بیاموزید.

امنیت دودو
از آنجایی که این یک پلتفرم غیرمتمرکز است، استفاده مسئول از پلتفرم در درجه اول بر عهده کاربر است، نه خود پلتفرم. در حالی که دودو توسط پروتکل‌های بلاک چینی که از آن استفاده می‌کند، ایمن می‌شود، در نهایت، وقتی صحبت از دیفای به میان می‌آید، تمام امنیت همراه با مراقبت شخصی در مورد استفاده از دیفای اعمال می‌شود.

هنگام استفاده از برنامه‌های غیرمتمرکز یا استفاده از رمزارز، امنیت سایبری و بهداشت مسئولانه رایانه ضروری است. یکی از قیاس‌های مورد علاقه من این است که می‌توانید ماشینی با پیچیده‌ترین ویژگی‌های امنیتی دنیا داشته باشید، اما اگر یک شبه آن را در محله‌ای بد پارک کنید و کلیدها را روی کاپوت بگذارید، کسی از آن سوء استفاده می‌کند.

Crypto مشابه است. اگر از دستگاهی استفاده می‌کنید که با ویروس‌ها و بدافزارها بارگذاری شده است، و برای همه چیز از رمز عبور یکسانی استفاده می‌کنید و عبارات بازیابی را به صورت آنلاین ذخیره می‌کنید، احتمالاً اوقات بدی خواهید داشت. مطمئن شوید که نحوه استفاده ایمن از کریپتو را درک کرده اید، Exodus یکی از جامع ترین و مورد علاقه ترین مقالات من در مورد نحوه ایمن نگه داشتن رمزارز شما دارد.

جدا از مسئولیت کاربر، من می گویم که دودو اقدامات بسیار چشمگیری را برای اطمینان از ایمنی و امنیت قراردادهای هوشمند و خود پلتفرم خود انجام داده است. دودو تحت ممیزی های امنیتی دقیق توسط برخی از معتبرترین شرکت های حسابرسی بلاک چین در صنعت قرار می گیرد:

و آنها نتایج را به همراه تمام جزئیات مربوط به ممیزی های انجام شده در بخش پرسش و پاسخ دودو خود منتشر می کنند.

دودو یکی از امن‌ترین و حسابرسی‌شده‌ترین پروتکل‌های دیفای است که من با آن برخورد کرده‌ام، و تا زمانی که از رمزنگاری مسئولانه از طرف کاربر استفاده می‌کنید، پروتکل دودو از امنیت بالایی برخوردار است.

ارزهای دیجیتال موجود در دودو
معامله گران می توانند هر توکنی را که نقدینگی در دکس دارد، با هر یک از زنجیره هایی که پشتیبانی می کند، معامله کنند. هزاران توکن در سراسر ETH، BSC، Polygon، Arbitrum، HECO، OKC، Aurora، Moonriver و Boba پشتیبانی می‌شوند.

دودو Exchange Platform طراحی و قابلیت استفاده
دودو به خوبی طراحی شده، ساده است و یک رابط کاربری تمیز ارائه می‌کند که به‌طور باورنکردنی به راحتی می‌توان به آن پیمایش کرد و راه خود را پیدا کرد.

تمام ویژگی‌ها و نمادهای ناوبری گزینه‌ها در بالا با رنگ قرمز نشان داده شده‌اند، پیمایش و استفاده از آن با چشمان بسته تقریباً به اندازه کافی آسان است. همانطور که گفته شد، مفاهیم و محصولات ارائه شده احتمالاً برای کاربرانی که یا تازه وارد کریپتو شده‌اند یا فقط از صرافی‌های رمزنگاری مانند Binance یا SwissBorg استفاده کرده‌اند کاملاً بیگانه به نظر می‌رسند، بنابراین ممکن است کمی طول بکشد تا به آن عادت کنند.

در مورد استفاده از دودو در موبایل، من از طریق کیف پول Coin98 و Trust Wallet به رابط دسترسی پیدا کردم و متوجه شدم که به خوبی رابط وب کار می کند، من اصلاً نتوانستم ایراد زیادی در آن پیدا کنم.

یکی از مواردی که در هنگام استفاده از ویژگی swap دودو برجسته شد، کارایی معاملات بود. هر معامله در زمان مورد انتظار انجام شد و من با یک مشکل واحد در مورد تراکنش‌های ناموفق یا مجبور به انجام مجدد تراکنش‌ها مواجه نشدم، این مشکلی است که در بسیاری از پلتفرم‌های دیفای با آن مواجه می‌شویم.

سپرده ها و برداشت ها در دودو
دودو از خریدهای فیات یا سپرده گذاری با کارت های اعتباری/دبیت یا نقل و انتقالات بانکی پشتیبانی نمی کند. مانند اکثر صرافی‌های غیرمتمرکز، فقط تراکنش‌های رمزنگاری به و از کیف پول ارزهای دیجیتال پشتیبانی می‌شوند.

کاربردها و عملکرد دودو توکن (دودو)
توکن دودو در ابتدا به عنوان یک توکن ERC-20 راه اندازی شد اما از آن زمان به شبکه های متعدد گسترش یافته است. دودو به عنوان نشانه حاکمیت بومی برای پلتفرم عمل می کند و همچنین برای تشویق تامین نقدینگی استفاده می شود.

دودو به زنجیره هوشمند Binance گسترش یافت و به بازارها و کاربران بیشتری در یک شبکه مقرون‌به‌صرفه‌تر دسترسی پیدا کرد. گسترش شبکه Binance همچنین منجر به فهرست شدن این توکن در لانچ پد بایننس در یک دور کشاورزی شد که در 4 مارس 2021 به پایان رسید. آن دور کشاورزی منجر به جمع آوری 641710.8000 دودو شد که با قرار دادن توکن های BNB تولید شد. همچنین یک استخر BETH با 320,855.4 دودو در جوایز و یک استخر BUSD با 106,951.8 دودو در جوایز وجود داشت.

در سال 2021، دودو دودو v2 را راه‌اندازی کرد که باعث ایجاد دو ابزار اضافی برای توکن دودو شد. این توکن را می توان برای تخفیف های کارمزد معاملاتی، جمع آوری جمعیت و تخصیص IDO استفاده کرد.

علاوه بر این، یک توکن جدید غیرقابل انتقال vدودو ایجاد شده است تا به عنوان مدرک عضویت در برنامه وفاداری دودو عمل کند. توکن را می توان با نرخ 1 vدودو = 100 دودو ضرب کرد. توکن vدودو دارای مزایای زیر است:

حقوق حاکمیت: دارندگان می توانند پیشنهادات را ایجاد کرده و در مورد آنها رأی دهند. 1 vدودو = 100 رای
Crowdpooling و تخصیص IDO
تخفیف کارمزد معاملات
سود سهام پرداخت شده از کارمزدهای معاملاتی (محصول به دارندگان توکن vدودو): بخشی از کارمزدهای معاملاتی جمع شده در پلتفرم بین دارندگان vدودو توزیع می شود.
جوایز عضویت vدودو (انحصاری برای دارندگان توکن vدودو): توکن‌های پاداش دودو برای دارندگان vدودو در هر بلوک توزیع می‌شوند.

مزایای برتر دودو بررسی شد
دودو با غلبه بر بسیاری از مسائلی که در مدل سنتی AMM دکس وجود دارد، مانند کاهش لغزش و خطر از دست دادن دائمی، کار فوق العاده ای انجام داده است. این خود یک مزیت بزرگ استفاده از دودو دکس است.

علاوه بر این، بازار NFT کسری نیز یک ویژگی عالی برای کسانی است که به دنبال ایجاد، مدیریت و فروش NFT هستند. در اینجا نحوه سودمندی دودو برای فعالان بازار آمده است:

برای معامله گران- این پروتکل دارای نقدینگی بالایی است که اجرای تراکنش را یکپارچه می کند. استخر نقدینگی مبتنی بر قراردادهای هوشمند، حذف کنترل‌های خارجی، تأثیرات، دستکاری‌ها و سایر مسائلی است که می‌تواند در مبادلات متمرکز وجود داشته باشد. نفوذ داوران نیز به شدت بر دودو به حداقل رسیده است.
برای ارائه دهندگان نقدینگی- دودو محدودیتی برای دارایی های دیجیتالی نمی تواند برای استخرهای نقدینگی فراهم کند. حداقل الزامات سپرده وجود ندارد و LPها می توانند جفت معاملاتی خود را توسعه دهند و دارایی های خود را برای کاهش ریسک قیمت سپرده گذاری کنند. LP ها همچنین می توانند از دریافت بخشی از کارمزد معاملاتی در دکس و قرار دادن توکن های LP بهره مند شوند.
برای پروژه‌ها- پروژه‌ها می‌توانند توکن‌های خود را آسان‌تر در دودو فهرست کنند، بدون نیاز به توکن‌های نقل‌قول، که با سایر پروتکل‌های AMM امکان‌پذیر نیست. پروژه ها به سادگی می توانند توکن های خود را در استخر نقدینگی سپرده گذاری کنند و قیمت اوراکل ثابتی را تعیین کنند.
آخرین منطقه ای که دودو به طور مطلق آن را درهم می شکند، گسترش ابزار و ویژگی های آن به چندین زنجیره دیگر از جمله لایه 2 اتریوم و پروتکل های لایه 1 رقابتی است.

چه چیزی را می توان بهبود بخشید
من نتوانستم ایراد زیادی در عملکرد خود پلتفرم پیدا کنم. دودو دقیقاً همان چیزی را که وعده می دهد ارائه می دهد.

تنها نگرانی من در مورد این پلتفرم این است که استفاده و TVL همچنان در حال کاهش است. علیرغم این واقعیت که دودو نسبت به بسیاری از رقبا برتر است، دودو همچنان رتبه 8 دکس در ETH و دکس شماره 29 در کل باقی می‌ماند و سهم بازار را در مقابل شرکت‌هایی مانند Uniswap، Balancer، SushiSwap و blimey از دست می‌دهد، حتی زیر ShibaSwap… Brutal.

دودو می تواند از یک کمپین بازاریابی جدی یا روابط عمومی برای آوردن کاربران به این پلتفرم بهره مند شود، اگر آنها انتظار دارند در این بازار بی کیفیت دکس پیشرفت کنند.

نحوه خرید دودو – راهنمای کامل گام به گام خرید دودو
اگر عجله دارید و می‌خواهید ظرف ده دقیقه کار خود را به پایان برسانید، یک راهنمای خلاصه در مورد نحوه خرید دودو ممکن است کافی باشد. با این حال، اگر توضیح دقیق تری می خواهید، می توانید راهنمای زیر را مطالعه کنید.

اگر قبلاً هرگز ارزهای دیجیتال معامله نکرده اید یا برای اولین بار از دکس استفاده می کنید، بدون شک به شما کمک خواهد کرد.

مرحله 1: کیف پول تراست والت را دانلود کنید
Trust Wallet و Pancakeswap به خوبی با هم کار می کنند، مانند دو قطعه از یک پازل. با این حال، برای دسترسی به Pancakeswap باید Trust Wallet را دانلود کنید و با اتصال سریع اینترنت، می توانید آن را از طریق App یا Google Play Store در کمتر از یک دقیقه دریافت کنید.

بررسی ارز دیحیتال دودو

 

این کیف پول همچنین برای ذخیره توکن های دودو شما بسیار ایمن است، بنابراین شما اساساً دو پرنده را با یک سنگ می کشید. شما می توانید Trust Wallet خود را به راحتی تنظیم کنید، اما به انتخاب یک پین غیرقابل نفوذ و فراموش نشدنی توجه کنید.

Trust Wallet به هر کاربر جدید یک کلمه عبور 12 کلمه ای منحصربفرد می دهد که می توانید آن را یادداشت کرده و در مکانی که به راحتی در دسترس نیست ذخیره کنید. اگر با فراموش کردن پین یا گم کردن تلفن خود به کیف پول خود دسترسی ندارید، می توانید از عبارت عبور خود برای بازیابی آن استفاده کنید.

بخوانید >>> برای مطالعه بیشتر در مورد این کیف پول میتوانید به مقاله نقد و بررسی تراست والت مراجعه کنید.

مرحله 2: دارایی های رمزنگاری شده را به کیف پول خود اضافه کنید
اگر به تازگی کیف پول Trust خود را دانلود و راه اندازی کرده اید، احتمالاً دارایی های دیجیتالی ندارید. از این رو، قبل از اینکه بتوانید هر معامله ای را انجام دهید، باید توکن های ارز دیجیتال را در کیف پول خود واریز کنید. دو روش در دسترس وجود دارد که یکی از آنها مخصوصاً برای یک معامله گر ارزهای دیجیتال مناسب است.

رمز ارزهای دیجیتال را از منبع دیگری ارسال کنید
اگر قبلاً صاحب چند سکه هستید، می‌توانید انتخاب کنید که توکن‌های ارز دیجیتال را از کیف پول دیگری ارسال کنید. این فرآیند واقعاً ساده است، اما ممکن است حدود 10 تا 20 دقیقه طول بکشد زیرا از یک پلت فرم معاملاتی متمرکز برای ارسال توکن ها استفاده می کنید.

با باز کردن Trust Wallet باید آدرس کیف پول دریافتی منحصر به فرد خود را کپی کنید.
رمزی را که می‌خواهید از صرافی خارجی ارسال کنید انتخاب کنید و آدرس نمایش‌های Trust را کپی کنید.
بهترین کار این است که برای تراکنش خود یک ارز دیجیتال معتبر انتخاب کنید زیرا این کار به شما امکان می دهد به راحتی توکن را با دودو تعویض کنید.
وارد صرافی شوید که توکن‌ها در آن ذخیره می‌شوند و آدرس را در کنار مقداری که می‌خواهید انتقال دهید قرار دهید.
سپس، می توانید معامله را تکمیل کنید.
در کمتر از 20 دقیقه توکن ها را در کیف پول اعتماد خود دریافت خواهید کرد.

رمز ارزهای دیجیتال را با کارت اعتباری/دبیت خود بخرید
از طرف دیگر، اگر قبلاً معامله نکرده اید، ممکن است صاحب هیچ توکنی نباشید. با این حال، می توانید به راحتی برخی از کیف پول اعتماد را با کلیک یک دکمه خریداری کنید.

اما ابتدا باید هویت خود را با تکمیل فرآیند «مشتری خود را بشناسید» (KYC) تأیید کنید. اساساً، این مستلزم پر کردن اطلاعات شخصی مهم و بارگذاری تصاویر کارت شناسایی صادر شده توسط دولت است.

سپس، می توانید با دنبال کردن این سه مرحله ساده، توکن های پایه خود را خریداری کنید.

برگه «خرید» را در برنامه Trust Wallet پیدا کنید. کیف پول تمام توکن‌هایی را که می‌توانید با کارت خود خریداری کنید به شما نشان می‌دهد، اما توصیه می‌کنیم یکی از محبوب‌ترین آنها مانند BNB (Binance Coin) را انتخاب کنید.
مقدار مورد نظر برای خرید را انتخاب کنید.
سپس، جزئیات کارت خود را در جایی که Trust Wallet نیاز دارد ارائه دهید و تراکنش خود را تکمیل کنید.
در عرض چند دقیقه توکن های خود را دریافت خواهید کرد.

مرحله 3: نحوه خرید دودو
شما اکنون تمام مراحل اولیه مورد نیاز را انجام داده اید و می توانید سکه های دودو خود را خریداری کنید. اگر قبلاً به Pancakeswap متصل نشده اید، می توانید به مرحله چهارم در راهنمای Quickfire در بالا مراجعه کنید.

بررسی ارز دیحیتال دودو

گزینه DEX را در صفحه Trust Wallet خود پیدا کرده و “Swap” را انتخاب کنید.
تب “شما پرداخت می کنید” را معرفی می کند و شما می توانید رمزی را که خریداری کرده اید یا به کیف پول اعتماد خود منتقل کرده اید انتخاب کنید. پس از آن، مقدار را نیز انتخاب کنید.
در سمت دیگر، تب “You Get” را مشاهده خواهید کرد، جایی که می توانید نشانه های DODO را از لیستی که Pancakeswap ارائه می دهد انتخاب کنید.
سپس می توانید برای تکمیل مبادله روی «تبادل» کلیک کنید.
توکن های DODO تازه خریداری شده شما بلافاصله در کیف پول اعتماد شما منعکس می شود.

مرحله 4: نحوه فروش دودو
اگر قصد دارید در تجارت بلندمدت ارزهای رمزپایه تحقیق کنید، یادگیری نحوه خرید DODO یا هر سکه دیگری که ممکن است بعداً به دنبال خرید آن باشید، کافی نخواهد بود. شما همچنین باید بدانید که چگونه توکن های خود را بفروشید، که به همان اندازه یک فرآیند ساده است.

همانطور که خواهید دید، می‌توانید توکن‌های DODO را از طریق یک پلتفرم صرافی متمرکز یا غیرمتمرکز بفروشید.

با رمز ارز دیجیتال دیگری مبادله کنید
اگر آماده نیستید سود خود را برای پول فیات نقد کنید، می توانید این گزینه را انتخاب کنید. بیش از پانصد سکه ارز دیجیتال مختلف در Pancakeswap وجود دارد، و شما می توانید توکن های DODO خود را با یکی که فکر می کنید پتانسیل افزایش سرسام آور را دارد، مبادله کنید.

فرآیند مشابه خرید DODO است. با این حال، DODO را در بخش «شما پرداخت می‌کنید» و ارز دیجیتال جدید خود را در «می‌گیرید» انتخاب می‌کنید.

فروش به قیمت فیات مانی
از طرف دیگر، می توانید سکه های DODO خود را با پول فیات بفروشید. با این حال، شما از طریق یک صرافی متمرکز خواهید رفت. برای این کار، می توانید بایننس را انتخاب کنید. این یکی از برترین پلتفرم های صرافی متمرکز در سطح جهان است و Trust Wallet با آن همکاری می کند.

از این رو، جابه‌جایی سکه‌های DODO و فروش آنها در آنجا کار آسانی خواهد بود. بایننس تراکنش های ناشناس هنگام استفاده از پول فیات را تایید نمی کند. به این ترتیب، شما باید فرآیند KYC آن را از قبل تکمیل کنید.

از کجا می توان توکن های DODO را آنلاین خرید؟
DODO دارای عرضه زیادی توکن با بیش از 110 میلیون در گردش است. در اصل، این بدان معنی است که شما می توانید به راحتی مقداری را برای خرید تهیه کنید. با این حال، بهتر است از یک DEX مانند Pancakeswap برای این کار استفاده کنید، و به زودی متوجه خواهید شد که چرا.

راه های خرید توکن های دودو
از آنجایی که در یادگیری نحوه خرید توکن های دودو تا اینجای کار پیش رفته اید، ممکن است به دنبال راه های مختلفی برای خرید آنها باشید. دو راه برای خرید دودو وجود دارد و راهی که انتخاب می‌کنید تا حد زیادی به این بستگی دارد که آیا قبلاً برخی از توکن‌های ارز دیجیتال را دارید یا خیر. با این وجود، هر دو فرآیند ساده ای هستند.

توکن های دودو را با کارت اعتباری یا بدهی خود بخرید
یکی از خدمات فوق‌العاده‌ای که Trust Wallet به شما ارائه می‌کند این است که می‌توانید از کارت اعتباری/دبیت خود برای خرید طیف وسیعی از ارزهای دیجیتال استفاده کنید. شما به سادگی باید هویت خود را تأیید کنید و فرآیند KYC آن را به پایان برسانید، سپس به طور یکپارچه توکن هایی را که با سکه های دودو مبادله می کنید خریداری کنید.

سپس، بین Pancakeswap و Trust Wallet ارتباط برقرار کنید و در نهایت با تعویض توکن‌هایی که خریداری کرده‌اید با سکه‌های دودو، این فرآیند را تکمیل کنید.

خرید توکن دودو با ارز دیجیتال
اگر قبلاً دارایی های دیجیتالی در کیف پول دیگری دارید، عالی است! شما به راحتی می توانید مقدار مورد نیاز خود را به Trust Wallet خود منتقل کنید، آن را به Pancakeswap متصل کنید و سپس توکن های دودو خود را خریداری کنید.ید.

متعاقباً، چند نکته را فهرست کرده‌ایم که ممکن است بخواهید هنگام جمع‌آوری اطلاعات کافی در مورد دودو و سکه Defi اصلی آن در نظر بگیرید.

قیمت پایین
در بازارهای ارزهای دیجیتال، توکنی که قیمت پایینی دارد ممکن است سرمایه گذاری جذابی داشته باشد. این به این دلیل است که توکن هنوز در مراحل اولیه خود است. بنابراین، در مقایسه با سکه‌هایی مانند BTC و Ethereum، وقتی سرمایه‌گذاری کوچکی در دودو انجام دهید، مقدار زیادی از توکن را دریافت خواهید کرد.

بازارساز فعال (PMM)
صرافی های غیرمتمرکز معمولی از سیستم پول ساز خودکار یا AMM استفاده می کنند که بسیار قابل توجه است. با این حال، نقص هایی دارد و Proactive Market Maker آنها را تشخیص داده و به عنوان یک بهبود طراحی شده است.

Proactive Market Maker به معامله گران اجازه می دهد تا کنترل تقریباً نامحدودی بر شیب منحنی و نسبت ابعاد خود داشته باشند. همچنین از یک ماشین اوراکل برای کنترل قیمت توکن، تامین نقدینگی کافی و تولید وجوه بیشتر استفاده می کند.

مسیر رشد
دودو در 19 اکتبر 2020 به پایین ترین سطح تاریخ 0.06 دلار رسید. تقریباً چهار ماه بعد، دقیقاً در 20 فوریه 2021، به بالاترین قیمت خود یعنی 8.51 دلار رسید. دودو در این مدت کوتاه به سود چشمگیر 14083 درصدی دست یافت.

با توجه به قیمت فعلی آن 1.56 دلار، اگر این پروژه را در پایین ترین حد خود یک سال پیش خریده بودید، همچنان به سود بیش از 2516 درصد نگاه می کردید.

پیش بینی قیمت دودو
دارندگان ارزهای دیجیتال جدید و باتجربه باید هنگام برخورد با پیش‌بینی‌های قیمت دودو احتیاط کنند.

آنها در اینترنت بیداد می کنند و دلیل بسیاری از معامله گران ارزهای دیجیتال برای خرید توکن های دودو هستند.
با این حال، این پیش بینی های قیمت دودو همیشه درست نیست.
به این ترتیب، بهتر است از تصمیم گیری خرید دودو خود صرفاً بر اساس آنها خودداری کنید.
در عوض ممکن است تصمیم بگیرید که چرا دودو به طور گسترده وجود دارد و احتمالاً از خرید برخی از توکن های آن چه چیزی به دست خواهید آورد.

ریسک های خرید دودو
خطر خرید توکن های دودو می تواند وحشتناک باشد. به هر حال، توکن‌های ارزهای دیجیتال یک دارایی بی‌ثبات هستند، بنابراین قیمت

 • ممکن است افزایش یا کاهش یابد. در اصل، ممکن است تعدادی توکن دودو بخرید و با سقوط قیمت مواجه شوید.
 • البته، برای جلوگیری از ضرر، قبل از فروش توکن ها، باید صبر کنید تا ارزش دوباره افزایش یابد.
 • با این حال، جالب است که روش‌هایی وجود دارد که می‌توانید برای اجتناب از سناریوهای این چنینی استفاده کنید.
 • به عنوان مثال، همیشه بهتر است قبل از خرید دودو در تحقیقات جامع شرکت کنید.
 • همچنین ممکن است تنوع سبد خود را انتخاب کنید، زیرا خطر از دست دادن بزرگ را به شدت کاهش می دهد.

چگونه کیف پول دودو را انتخاب کنیم؟
مکان‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید دودو خود را ذخیره کنید و کیف پولی که انتخاب می‌کنید احتمالاً به این بستگی دارد که می‌خواهید از آن برای چه چیزی استفاده کنید و چقدر باید ذخیره کنید.

کیف پول های سخت افزاری یا کیف پول های سرد مانند Ledger یا Trezor امن ترین گزینه را برای ذخیره ارزهای دیجیتال با ذخیره سازی و پشتیبان گیری آفلاین ارائه می دهند. با این حال، آنها می توانند به دانش فنی بیشتری نیاز داشته باشند و گزینه گران تری هستند. به این ترتیب، آنها ممکن است برای ذخیره مقادیر بیشتری از دودو برای کاربران با تجربه تر مناسب تر باشند.

کیف پول های نرم افزاری گزینه دیگری را ارائه می دهند و استفاده از آنها رایگان و آسان است. آنها برای دانلود به عنوان برنامه های گوشی هوشمند یا دسکتاپ در دسترس هستند و می توانند حافظ یا غیر حضانت باشند. با کیف‌پول‌های نگهبانی، کلیدهای خصوصی توسط ارائه‌دهنده خدمات از طرف شما مدیریت و پشتیبان‌گیری می‌شوند. کیف پول‌های غیرقانونی از عناصر امن در دستگاه شما برای ذخیره کلیدهای خصوصی استفاده می‌کنند. اگرچه راحت هستند، اما امنیت کمتری نسبت به کیف پول‌های سخت‌افزاری دارند و ممکن است برای تعداد کمتری از دودو یا کاربران تازه‌کار بیشتر مناسب‌تر باشند.

کیف پول های آنلاین یا کیف پول های وب نیز رایگان و آسان برای استفاده هستند و از چندین دستگاه با استفاده از یک مرورگر وب قابل دسترسی هستند. با این حال، کیف‌پول‌های داغ محسوب می‌شوند و می‌توانند امنیت کمتری نسبت به جایگزین‌های سخت‌افزاری یا نرم‌افزاری داشته باشند. از آنجایی که احتمالاً به پلتفرم برای مدیریت دودو خود اعتماد دارید، باید یک سرویس معتبر با سابقه امنیتی و نگهداری را انتخاب کنید. به این ترتیب، آنها برای نگهداری مقادیر کمتر ارزهای دیجیتال یا برای کسانی که معاملات مکرر انجام می دهند مناسب هستند.

بهترین کیف پول های دودو

به عنوان یک دارنده ارز دیجیتال، نمی توانید صرفاً با هیچ کیف پولی برای ذخیره سکه های خود راضی باشید. هنگام انتخاب گزینه ذخیره سازی برای توکن های دودو خود، باید ویژگی هایی مانند دسترسی، رابط کاربری و مهمتر از همه، امنیت را در نظر بگیرید.

ما این فرآیند را با محدود کردن سه گزینه ذخیره سازی بالا برای توکن های دودو ساده کرده ایم.

تراست والت – به طور کلی بهترین کیف پول برای توکن های دودو
Trust Wallet یک انتخاب محبوب است زیرا راحتی و تطبیق پذیری را تشویق می کند. شما به راحتی می توانید دارایی های دیجیتالی را با کارت اعتباری/دبیت خود خریداری کنید، صدها سکه را مبادله کنید و به راحتی در کیف پول حرکت کنید، حتی اگر در تجارت ارزهای دیجیتال تازه کار هستید.

Ledger Wallet – بهترین کیف پول سخت افزاری دودو با امنیت بسیار بالا
با کیف پول Ledger، سکه های دودو شما همیشه امن خواهند بود. این یک کیف پول سخت افزاری است که کلیدهای خصوصی شما را به صورت آفلاین ذخیره می کند، به این معنی که سرقت آنها از راه دور برای هکرها تقریبا غیرممکن خواهد بود. جدا از سیستم های امنیتی سختگیرانه آن، طیف وسیعی از مدل های کیف پول Ledger را نیز برای انتخاب دارید.

کیف پول کوینومی – بهترین کیف پول دودو برای راحتی
Coinomi به دلیل مزایای بی شماری که دارد، پایگاه مشتریان زیادی دارد. به عنوان مثال، می توانید به راحتی بیش از 1000 توکن را معامله و ذخیره کنید. علاوه بر این، می توانید از کیف پول Coinomi خود در دستگاه تلفن هوشمند خود و همچنین رایانه رومیزی خود استفاده کنید. در نهایت، بسیار ایمن است و رابط کاربری ساده ای دارد.

جمع بندی 
پروتکل دودو با اختراع الگوریتم Proactive Market Maker، تکاملی از الگوریتم سنتی Automated Market Maker که قبل از آن آمده بود، فضای دیفای را متحول کرده و پیشرفت کرده است.

این فناوری جدید تجربه بهتری را برای معامله‌گران و سرمایه‌گذاران هنگام استفاده از دکس ارائه می‌کند، ترس از دست دادن دائمی، لغزش را از بین می‌برد و محیط امن‌تری را برای معامله‌گران و ارائه‌دهندگان نقدینگی فراهم می‌کند. به لطف ادغام اوراکل، قیمت‌های بازار در دودو نیز پایدارتر است و نقدینگی به‌طور کارآمدتری حفظ می‌شود.

دودو یک دکس برجسته است، و پس از استفاده از آن، مشخص شد که آنها بر اساس پایه‌ای که توسط دکسهای محبوبی مانند Uniswap و SushiSwap ایجاد شده است، بهبود یافته‌اند. استخر خصوصی، ماشین فروش و خزانه‌های NFT نیز ویژگی‌های خارق‌العاده‌ای هستند که کاربرد و سودمندی پلتفرم دودو را افزایش می‌دهند. رابط کاربری بسیار نرم و روان است و استفاده از آن آسان است، و سهم نقدینگی و سرمایه گذاری را آسان می کند.

سوالات متداول 
آیا دودو یک پروژه رمزنگاری خوب است؟
اگرچه محبوبیت دودو، مانند بسیاری از پروژه‌های دیفای، به طور قابل توجهی در طول بازار نزولی کاهش یافته است، اما یکی از پلتفرم‌های غالب در سال 2021 بود و همچنان یک پروژه رمزنگاری بسیار خوب برای کسانی است که به دنبال استفاده از ویژگی‌های ذکر شده در این مقاله هستند.

اعتراف می کنم که به خاطر پایبندی به آنچه می دانم و با آن آشنا هستم مقصر هستم. Uniswap همیشه انتخاب من دکس بوده است، فقط به این دلیل که اولین موردی بود که من استفاده کردم. پس از آشنایی با دودو، می‌توانم ببینم که این دکس اصلی من می‌شود، هنگامی که به 5 دکس برتر برای TVL بازگردد، زیرا در بسیاری از جنبه‌ها برتر است.

آیا دودو سرمایه گذاری خوبی است؟
توکن های دکس برخی از زیباترین ROI ها را در تمام رمزارزها در اختیار سرمایه گذاران قرار داده است. سرمایه‌گذاران اولیه در توکن‌های پلتفرم مانند Uniswap و دودو دستاوردهای چشمگیری را تجربه کرده‌اند، به طوری که سرمایه‌گذاران اولیه دودو اگر در پیش‌فروش قرار می‌گرفتند و در بالاترین حد خود فروخته می‌شدند، از ۱۲,۴۷۶ درصد دیوانه‌وار لذت می‌بردند.

در حال حاضر دودو بیش از 95 درصد کاهش یافته است. سرمایه‌گذارانی که احساس می‌کنند دودو دکس احتمالاً شاهد پذیرش و استفاده از پلتفرمی است که در سال 2021 تجربه کرد، نسبت به این پروژه بسیار خوش‌بین هستند و توکن دودو را با تخفیف هنگفت در نظر می‌گیرند. اگر توکن بتواند به بالاترین رکورد قبلی خود برسد، ورود با این قیمت های پایین می تواند فرصت بسیار سودآوری را فراهم کند.

در دفتر سکه، ما، البته، مشاوره سرمایه گذاری نمی کنیم. سرمایه گذاران دودو به پذیرش و رشد طولانی مدت پلتفرم و افزایش قیمت توکن دودو اعتقاد دارند. خطراتی وجود دارد زیرا به نظر می رسد این پلتفرم در ماه های اخیر مورد توجه کاربران قرار نگرفته است و حدس و گمان پروژه دیفای بسیار خطرناک است. قبل از هر تصمیمی حتما به DYOR مراجعه کنید.

آیا دودو صرافی خوبی است؟
بله، دودو یک صرافی فوق العاده برای کسانی است که به دنبال تعویض توکن در شبکه های ETH، BSC، Polygon، Arbitrum، HECO، OKchain، Aurora، MoonRiver، Boba، Optimism، Avalanche یا Cronos هستند.

دودو یک دکس با کارایی بالا است، یکی از بهترین ها برای پشتیبانی از چند شبکه و برای پروژه هایی که به دنبال راه اندازی توکن هستند. پیشرفته ترین الگوریتم PMM آن بهبودی بر روی الگوریتم AMM است که توسط اکثر پلتفرم های دکس استفاده می شود و اکوسیستم ایمن تر و مطمئن تر را برای معامله گران، صادرکنندگان توکن و ارائه دهندگان نقدینگی ارائه می دهد.

آیا دودو غیرمتمرکز است؟
بله، دودو یک صرافی کاملاً غیرمتمرکز (دکس) است که از مبادله توکن‌ها در شبکه‌های متعدد، سهامداری و تامین نقدینگی پشتیبانی می‌کند، و همچنین دارای یک پلت فرم تقسیم NFT و خدمات صادرکننده توکن است.

آیا باید توکن های دودو بخرم؟
قبل از سرمایه گذاری در دودو، باید از خود بپرسید که آیا ارزش زمان و هزینه شما را دارد یا خیر. خوب، شما هرگز نمی توانید با اطمینان بدانید که این یک دارایی فرار است. با این حال، یک معامله گر ارز دیجیتال خوب، مواد تحقیقاتی را می داند که باید به آنها توجه کند، و شما می توانید با مطالعه در مورد پروتکل دودو و درک کامل ماهیت آن، آنها را بیاب

دودو چقدر است؟
در اوایل آگوست 2021، یک دودو دارای قیمت 1.56 دلار است. با این حال، این نقطه قیمت گذاری به سختی پایدار است زیرا دارایی بی ثباتی است.

آیا دودو خرید خوبی است؟
تعیین اینکه آیا دودو خرید خوبی است یا خیر، یک موضوع چشم‌انداز و استراتژی‌های معاملاتی است. برخی ممکن است آن را خرید خوبی بدانند، در حالی که برخی دیگر ممکن است نه. با این حال، این تصمیمی است که باید به طور مستقل و البته با تحقیق کافی اتخاذ کنید.

حداقل توکن های دودو که می توانید بخرید چقدر است؟
می توانید یک مقدار اعشاری از نشانه های دودو دریافت کنید. در اصل، شما می توانید کمتر از یک یا هزار خرید کنید زیرا بیش از حد کافی توکن در گردش وجود دارد.

بالاترین سطح دودو در تمام زمان ها چقدر است؟
دودو دارای بالاترین قیمت قابل توجه 8.51 دلار است – که در 20 فوریه 2021 به آن دست یافت.

چگونه توکن های دودو را با استفاده از کارت نقدی خریداری می کنید؟
برای دانلود Trust Wallet، راه‌اندازی و تکمیل فرآیند KYC، به App یا Google Play Store خود بروید. سپس، با کارت نقدی خود (به عنوان مثال BNB) یک ارز دیجیتال معروف بخرید، کیف پول Trust خود را به Pancakeswap متصل کنید و آن توکن را با دودو مبادله کنید.

چند توکن دودو وجود دارد؟
مجموعاً 1 میلیارد توکن دودو وجود دارد. با این حال، تا اواسط سال 2021 بیش از 110 میلیون سکه در گردش وجود دارد.

دودو NFT Vault چیست؟
کاربران می توانند توکن های غیر قابل تعویض خود را در خزانه دودو NFT که قرارداد توکن ERC-20 ایجاد می کند، تعهد کنند. این بدان معناست که مالکان می توانند NFT خود را به چندین توکن تقسیم کنند و در مورد نام، عرضه و توزیع توکن جدید تصمیم بگیرند.

Flash Swap چیست؟
این ویژگی دودو اساساً کاربران را قادر می سازد تا به صورت اعتباری پرداخت کنند. آنها ابتدا توکن ها را دریافت می کنند، کاری را که دوست دارند با آنها انجام می دهند و بعداً پرداخت می کنند. این به لطف عدم اعتماد DeFi است که هزینه اعتبار را بسیار کم می کند.

چگونه دودو را بفروشیم؟
اگر قبلاً مالک دودو هستید و آن را در کیف پول صرافی کریپتومات نگهداری می‌کنید، می‌توانید با پیمایش در رابط و انتخاب گزینه پرداخت مورد نظر خود، آن را به راحتی بفروشید.

در این مقاله سعی کردیم به صورت کلی در مورد این ارز دیجیتال نو ظهور ، ویژگی ها ، معایب و مزایا ، نحوه عملکرد و انتخاب بهترین کیف پول به همراه معرفی برترین کیف پول های این ارز دیجیتال که به تازگی پا به عرصه ارز های دیجیتال گذاشته است را برای شما شرح دهیم.امیدواریم در این مقاله از بخش آموزش کریپتو با ما همراه بوده باشید و مطلب را تا انتها مطالعه کرده باشید و اگر سوالی در مورد این پلتفرم دارید خوشحال میشیم در کامنت های این پست با ما در میان بگذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهی ثبت نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید:

 • فارسی بنویسید، از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
 • تجربیات شما می تواند در تصمیم گیری سایر کاربران جهت خریداری محصولات مفید باشد ، لطفاً اطلاعات مفید و مربوط به محصول فوق را با توجه به تجربیات خود به اشتراک بگذارید.
 • در هر دیدگاه می توانید حداکثر 5 مورد نقاط قوت و ضعف محصول را ثبت کنید.
 • از ارسال لینک‌ و اطلاعات شخصی از قبیل تلفن، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی خودداری کنید.
 • از بکار بردن کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز و قومیتی دارند خودداری کنید.
 • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.