آموزش های کریپتوکارنسی

پیروزی یا شکست بازار مالی غیر متمرکز به وسیله بیمه دیفای

پیروزی یا شکست بازار مالی غیر متمرکز به وسیله بیمه دیفای
 • ما در این مطلب از سایت فناورانه به بررسی دقیق پیروزی یا شکست بازار مالی غیر متمرکز به وسیله بیمه دیفای میپردازیم, امیدواریم این مقاله مفید واقع شود…


  امور مالی غیر متمرکز یا دیفای مقابل امور مالی متمرکز یا سی آی در حوزه ارز های دیجیتال رشد کرده است. کاربرد دیفای در صرافی هایی مانند بایننس یا بازی های بلاکچین محور دیده می شود. خرید و فروش زمین یا ثبت آثار هنری و رویداد های منحصر به فرد در متاورس نیز با دیفای امکان پذیر است.
  در امور مالی متمرکز قدیمی مانند بانک یا صرافی ها، مالکیت و نظارت شخص ثالث برای باز کردن حساب یا انجام تراکنش ها الزامی است. اما در دیفای بر اساس قطعیت و فسخ ناپذیری و شفافیت قرارداد های هوشمند، تنها دو طرف در قرارداد حضور دارند و شخص ثالث، هوشمندی قرارداد است.
  کاربرد های دیفای به به تناسب سرعت رشد ارز های دیجیتال متنوع و زیاد است. با تمام جذابیت امور مالی دیفای، سرمایه گذاران نیاز به تضمین دارند. ضمانت با بیمه دیفای امکان پذیر است. صنعت بیمه دیفای نیز مانند جواب به پرسشی مداوم، خود را به شکل پروتکل های ضمانتی نشان داد. پروتکل ها ضمانتی متناظر با ساختار دنیای دیفای هستند.

  پیروزی یا شکست بازار مالی غیر متمرکز به وسیله بیمه دیفای

  ضمانت در صنعت بیمه خود را به شکلی آشکار می کند تا طلب بازار را جبران کند

  در ادامه ،مطلب را با قلم
  آدام چشیر(Adam Cheshier )  و با مقاله ای که در سایت مدیوم دیتا نوشته ادامه می دهیم. او دلایلی ارائه می کند که ثبات یا نابودی دیفای را وابسته به صنعت بیمه دیفای می داند.

  چرا بیمه دیفای مهم است

  پروتکل آنکر(Ancher) مجموعه ای از قرارداد های بیمه ای را به خود ضمیمه کرده است؛ آنکر یکی از پروتکل های محبوب من است و اخبار تضمین وثیقه بیمه ای باعث شد تا انگیزه بیشتری برای نوشتن این پیدا کنم که چرا صنعت بیمه دیفای مهم است.

  ایده ماشین مجازی هوشمند فوق العاده است. قرارداد های هوشمند نیز دیفای را ممکن ساختند. به عنوان نویسنده مطلب، خودم از تحسین کنندگان قرارداد های هوشمند هستم. اما خطراتی که ممکن است این سیستم را تهدید کند مرا نگران می کند. هک شدن و فرصت های مشارکت و سود بردن از طریق اثبات سهام، راه را برای هکر ها باز می گذارد. ناتوانی و خطای آماتور ها را هم نمی توان در دیفای نادیده گرفت. تمام این نگرانی ها، اهمیت ” بیمه دیفای” را بیشتر می کند. ضمانت در معاملات اصلی است که قابل چشم پوشی نیست. ضمانت در دیفای نیز فقط با ” بیمه دیفای” امکان پذیر است.

  با تمام استرس ها و نگرانی ها، از مزایای قرارداد های هوشمند استفاده می کنم. اما مشکلاتی که در دیفای و قرارداد های هوشمند وجود دارد را نمی توان نادیده گرفت. خطراتی که کمیت آن ها محاسبه پذیر نیستند. حملات هکری، اشکالاتی که در قرارداد های هوشمند وجود دارند. این موارد، به غیر از ذات پرنوسان بازار رمز ارز هاست(پدیده “قوی سیاه” امکان وقوعش در این مارکت کم نیست) فقط با “بیمه دیفای” آسودگی خاطر برای ما که طرفدار سیستم مالی غیر متمرکز هستیم ایجاد می کند.

  با چه شرایطی می توانیم نگران نباشیم؟

  به صورت خلاصه، داشتن احساس امنیت با وجود “ضمانت” جواب ساده و کاملی است. هر چند از بانک های سنتی دل خوشی ندارم، اما اسکناس ها هک نمی شوند و در مقابل سرقت نیز ضرری به من نمی رسد. بانک امانت را باید حفظ کند. در آمریکا هر حساب سپرده گذاری بانکی توسط شرکت بیمه سپرده فدرال تا بیست و پنج هزار دلار بیمه می شود. این “ضمانت” اطمینان بخش است.
  تا مدتی پیش نیز “بیمه دیفای” وجود نداشت. اما با اخبار جدید ضمانت و بیمه هایی برای دیفای ایجاد شده است.

   

  بازار نوظهور” بیمه دیفای”

  در بازار رمز ارز ها که ریسک های بالائی وجود دارد، وجود سیستم حفاظتی در برابر خطرات ضروری است. در دیفای این حفاظت به صورت “بیمه دیفای” و درچارچوب  پروتکل های ایمنی در مقابل تهدیدات غیر قابل پیش بینی عملی می شوند.

  تضمین های بیمه دیفای در سال 2021 در فضای بازار به صورت عملی موارد زیر را تحت پروتکل هایی بیمه می کند.

  • بیمه کیف پول داغ رمز ارزها
  • بیمه قراردادهای هوشمند
  • بیمه وثیقه
  • بیمه در مقابل هک و حملات سایبری
  • بیمه در برابر سقوط های نادر( مانند پدیده قوی سیاه) و از دست رفتن پشتوانه
  • بیمه در مقابل خرابی های بستری(بلاکچین) و ناپایداری ها

  استفاده از کلمه بیمه نباید ما را به اشتباه بیاندازد. “بیمه دیفای” بر اساس پروتکل ها صورت می گیرد. بیمه دیفای” مانند ذات بازار دیجیتال ویژوال و بر اساس پروتکل های حفاظتی عمل می کنند. به معنی دیگر الزامات قانونی ندارد ولی بیمه محسوب می شود. با توضیح تفاوت بیمه قدیمی و ” بیمه دیفای” که صنعتی نوظهور است، تشویش ذهنی تان از بین می رود.

  تفاوت شرکت های بیمه قدیمی با پروتکل های” بیمه دیفای”

  بیمه دیفای نیز مانند ساختار صرافی های رمز ارز ها، غیرمتمرکز  و بر اساس پروتکل هاست. شرکت هایی مانند شرکت نکسوس میوچال بر همین اساس ایجاد شده اند. همه سیستم های حفاظت، ادعای خسارت، ارسال و پرداخت، ساده و سریع و شفاف هستند.

  روش عملکرد در صنعت بیمه دیفای

  اگر یکی از مواردی که ذکر شد برای شما اتفاق بیفتد(مثلا کیف پول ارزدیجیتالتان هک شود)، برای ادعا و درخواست بیمه دیفای واجد صلاحیت هستید.

  در این مرحله مانند بیمه های قدیمی، مراحل تشکیل پرونده شکایت را باید انجام دهید. تفاوتی که وجود دارد، شما ادعای خود را برای موسسه بیمه ای خاصی ارسال نمی کنید. بیمه دیفای از یک کارگروه ویژه تشکیل شده است.

  برای ادعای بیمه دیفای با پروتکل آنکر باید از طریق شرکت نکسوس میوچال اقدام کنید. مراحل کار( توضیح برای کاربران تازه) به این شکل است.

  ادعاهای خود را به شرکت ارسال می کنید؛ اما این ادعا ها در “استخر ادعاها” ریخته می شود و کارگروه ویژه ای از افراد با توجه به صلاحیت دار بودن ادعا، بنا به صلاحدید خود اقدام به رد یا تائید این ادعا ها می کنند. افراد با توجه به نظر خود در کار گروه ویژه آزادانه رای مثبت یا منفی به ادعای شما می دهند. ناظر بالاتری نیز برای فرجام خواهی وجود ندارد. برای این که افراد کار گروه ویژه ادعاهای موجود در استخر ادعا را درست و منصفانه بررسی کنند؛ مشوق هایی برای افراد در نظر گرفته شده است.
  اگر هر کسی نظرش با اکثریت انطباق بیشتری داشت، پاداش می گیرد و این ها همه تحت ضابطه پروتکلی اعمال می شود.

  پاداش به افرادی که صادقانه در کارگروه ویژه رای خود را اعمال کنند تعلق می گیرد. انطباق رای با اکثریت نیز در گرفتن پاداش به صورت توکن اختصاصی نکسوس میوچال(NXM) اهمیت دارد. کلیه مراحل رسیدگی و تحت ضوابط پروتکل است و دارای جزئیات بیشتری است که در وب سایت شرکت بیمه دیفای میوچال ذکر شده است.

  “در رویه کلی،پروتکل بر پایه مزیت امتیاز دهی و تشویق شکل گرفته است.  تا در زمان بندی خاصی به ادعاها در کارگروه ویژه پاسخ داده شود و مداخلات شخصی به حد صفر برسد.”

  همه کسانی که در میوچال نکسوس عضو هستند می توانند عضو کارگروه ویژه بررسی ادعاها هم بشوند. عضویت در نکسوس میوچال نیز شرایط خاصی ندارد. تمام مراحل روند پروتکل به گونه ای است که رای صادقانه و شفاف به ادعاها داده شود. شرکت بیمه نکسوس میوچال بر خلاف روند های قدیمی به صورت غیرمتمرکز عمل می کند. روند در بیمه دیفای به گونه ای طراحی شده که بررسی صادقانه و درستی روی پرونده های ادعا صورت گیرد.(شبیه هیات منصفه با اختیارات قاضی)

  در ادامه مطلب پیروزی یا شکست بازار مالی غیر متمرکز به وسیله بیمه دیفای چهار شرکت غیر متمرکز بیمه بازار ارزهای کریپتو کارنسی را برایتان مثال می زنیم.

  پیروزی یا شکست بازار مالی غیر متمرکز به وسیله بیمه دیفای

  پروتکل  Insurace.io

  این پروتکل بیمه “ضمانت” دیفای بیمه های چهار گانه را در سایت خود ذکر کرده است. بیمه اختلال در قرارداد های هوشمند، بیمه IDO ها و رویداد قوی سیاه برای استیبل کوین ها و بیمه وثیقه، که مطابق پروتکل ضمانت می کند. از طریق کیف پول،  مشتریان امکان اتصال به اپلیکیشن این پروتکل ضمانتی بیمه دیفای را دارند. با یکپارچه سازی از طریق 13 پلتفرم و 4 زنجیره در بلاک چین و حضور در 6 صرافی فعالیت خود را توسعه داده است. این پروتکل بیمه دیفای بر روی اتریوم، بایننس اسمارت چین و پالی گان و آوالانچ حضور داشته و سازگار و فعال است.

  پروتکل Nexus Mutual

  نکسوس میوچال یکی دیگر از شرکت های بیمه دیفای با پروتکل برآمده و سازگار با بلاکچین اتریوم است. در این مطلب در مورد کارگروه ویژه رسیدگی به ادعا ها و تقاضای برگشت ضرر و زیان در بازار رمز ارز ها صحبت کردیم. این پروتکل شبیه اتریوم، از نوعی” گس” برای پایداری و توزان صداقت در آراء کارگروه ویژه بررسی شکایات استفاده می کند. بیمه دیفای نکسوس میوچال با باز گذاشتن مسیر عضویت در شبکه خود و دادن مشوق به صورت توکن ، نوعی هوشمندی در صدور آراء صادقانه و غیر متقلبانه را از قرارداد های هوشمند اتریوم، شبیه سازی کرده است. علاوه بر توکن بومی NXM توکن پیچیده تری نیز با نماد WNXM را منتشر کرده است که به صورت نظیر به نظیر قابل داد و ستد است. بیمه نکسوس میوچال بیمه آسیب کد ها و نود های بلاک چین را پشتیبانی می کند و توسعه فعالیت خود را با احتیاط و رعایت هوشمندی و خودکار بودن روند بررسی شکایات انجام می دهد.

  پیروزی یا شکست بازار مالی غیر متمرکز به وسیله بیمه دیفای

  بیمه دیفای نکسوس میوچال از بستر بلاک چین اتریوم و قراداد های هوشمند بهره برده است

   

  پروتکل Unslashed Finance

  از پروتکل هایی است که از بستر اتریوم برخاسته و با توکن USF وتوکینزه کردن، مسیر فعالیت خود را ساده سازی کرده است. در وب سایت این پروتکل توضیحاتی در مورد روند شکل گیری ایده امکان کالیبره کردن و مدل سازی میزان کمیت ریسک معاملات هوشمند توسط تیم فنی پروتکل داده شده است. از اصطلاحاتی مانند “جریان پول”و “واقعی کردن زمان معامله” و” نقدینگی هوشمند” برای تبیین گستره وسیع بیمه دیفای خود استفاده می کند.

  پیروزی یا شکست بازار مالی غیر متمرکز به وسیله بیمه دیفای

  پروتکل iTrust Finance

  یکی از پشتوانه های این پروتکل حضور مدیرانی مانند آلکس برتومئو ژیلت (مدیر ریسک  Aave) است. ایده “افزایش پوشش های بیمه دیفای و امنیت تجارت کاربران باعث افزایش سود همگان” در بازار کریپتوکارنسی؛ سرلوحه فعالیت بیمه دیفای آی تروست است. آی تروست نیز در بستر اتریوم فعال است. خدمات بیمه ای متعددی را نیز با پلتفرم و اپ ویژه موبایل خود ارائه می دهد. همکاری با پلتفرم های بزرگ بیمه دیفای مانند نکسوس میوچال را نیز آغاز کرده و در بستر اتریوم فعال است.

  پیروزی یا شکست بازار مالی غیر متمرکز به وسیله بیمه دیفای

  تجارت بیمه دیفای تکمیل کننده زنجیره اتریوم و مصلح و مکمل قرارداد های هوشمند با ایده شکل دهی ماشین هوشمند مجازی جهانی است. ایده قطعیت و تعین و کفایت این اصول برای راه اندازی قراداد هوشمند با بیمه دیفای کامل و اطمینان بخش می شود. تجارت بیمه دیفای جواب به سوال منطقی پرس گران و تریدر هاست. هیچ کس مایل نیست در فضایی با اندکی ابهام حتی قمار کند. پس با تمام جذابیتی که بازار کریپتو داشته، مکملی به نام بیمه دیفای، اقناع کننده و آرام بخشی درون زاست.

  امیدواریم مقاله پیروزی یا شکست بازار مالی غیر متمرکز به وسیله بیمه دیفای برای شما مفید واقع شده باشد , شما میتوانید تمامی سوالات خود را در بخش نظرات این صفحه مطرح نمایید…

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  مطالب مرتبط

  دیدگاهی ثبت نشده است

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لطفاً پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید:

  • فارسی بنویسید، از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • تجربیات شما می تواند در تصمیم گیری سایر کاربران جهت خریداری محصولات مفید باشد ، لطفاً اطلاعات مفید و مربوط به محصول فوق را با توجه به تجربیات خود به اشتراک بگذارید.
  • در هر دیدگاه می توانید حداکثر 5 مورد نقاط قوت و ضعف محصول را ثبت کنید.
  • از ارسال لینک‌ و اطلاعات شخصی از قبیل تلفن، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی خودداری کنید.
  • از بکار بردن کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز و قومیتی دارند خودداری کنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.