آموزش نرم افزار, آموزش های کریپتوکارنسی

بهترین کیف پول های زیلیکا

بهترین کیف پول های زیلیکا

زیلیکا (ZIL) یک بلاک چین مبتنی بر شاردینگ با کارایی بالا است که اخیراً از استاندارد ERC20 به توکن بومی خود در شبکه اصلی خود منتقل شده است. این مبادله توکن در 15 فوریه 2020 به پایان رسید و توکن های ERC-20 اکنون منسوخ شده اند. این بدان معنی است که برای همه آن دسته از کاربرانی که می خواهند ZIL خود را به صورت آفلاین ذخیره کنند، به یک کیف پول بومی ZIL نیاز دارند. در ادامه این مقاله از فناورانه با معرفی بهترین کیف پول های زیلیکا همراه باشید.

با این حال، بهترین کیف پول برای ذخیره ایمن ZIL شما کدام است؟

در این پست شما را با 7 کیف پول برتر زیلیکا آشنا می کنم. نه تنها این، بلکه به شما کمک می کنم کیف پول مناسب خود را پیدا کنید و همچنین نکات مهمی را برای ذخیره سازی ZIL به شما ارائه خواهم کرد.

زیلیکا چیست؟
زیلیکا یک بلاک چین عمومی است که برای مقابله با مسائل مقیاس پذیری و توان عملیاتی بسیاری از ارزهای دیجیتال از جمله بیت کوین و اتریوم طراحی شده است. برای دستیابی به این هدف، زیلیکا برای بهبود سرعت تراکنش‌ها و ایجاد یک پلتفرم مقیاس‌پذیر و امن با تقسیم شبکه به گره‌هایی که فرآیندها را به صورت موازی اجرا می‌کنند، به کار می‌رود.

توسعه‌دهندگان این توکن ادعا می‌کنند که زیلیکا اولین بلاک‌چینی است که برای حل مشکل مقیاس‌پذیری کاملاً به اشتراک‌گذاری تکیه می‌کند، که آنها می‌گویند آن را با موفقیت انجام می‌دهد. بر اساس کاغذ سفید توکن، اشتراک گذاری به بلاک چین زیلیکا کمک می کند تا سرعت تراکنش را در حدود هزار برابر سریعتر از شبکه اتریوم داشته باشد.

این واقعیت که زیلیکا یک شبکه بلاک چین بدون مجوز با توان عملیاتی بالا است به این معنی است که توسعه‌دهندگان می‌توانند از آن برای میزبانی برنامه‌های غیرمتمرکز و اجرای قراردادهای هوشمند بدون مشکلات اصلی بسیاری از پلت‌فرم‌های بلاک چین قدیمی‌تر، مانند تراکم یا هزینه‌های بالای گاز، استفاده کنند.

زیلیکا چگونه کار می کند؟
محور اصلی مفهوم پشت زیلیکا، اتکای آن به فناوری خرد کردن برای غلبه بر تراکم است. اما شاردینگ چیست و چگونه کار می کند؟ به زبان ساده، شاردینگ تقسیم یک شبکه به چند دسته از گره ها است که به آن هارد می گویند. این بدان معناست که وقتی ماینرها برای تأیید یک تراکنش فراخوانده می شوند، می توانند این کار را به صورت موازی انجام دهند. به عبارت دیگر، خرده‌ها می‌توانند تراکنش‌ها را جدا از یکدیگر پردازش کنند، نه اینکه همه با هم در یک گروه بزرگ که هرچه بزرگتر می‌شود کندتر و کندتر می‌شوند، همانطور که در مورد اکثر ارزهای دیجیتال دیگر وجود دارد. در شبکه‌ای که به اشتراک گذاری متکی است، هرچه شبکه بزرگ‌تر باشد، سریع‌تر می‌تواند تراکنش‌ها را پردازش کند، زیرا هر چه تعداد خرده‌ها بیشتر باشد، تراکنش‌های بیشتری را می‌توانند همزمان پردازش کنند.

یک مشکل بالقوه در مورد اشتراک گذاری می تواند مشکل رسیدن به اجماع برای تأیید تراکنش باشد. پروتکل اجماع برخی از توکن ها، مانند بیت کوین، مستلزم آن است که نیمی از گره ها برای تأیید یک تراکنش توافق کنند. این می تواند فرآیندی کاملاً دست و پا گیر باشد که زیلیکا با مکانیزم اجماع ترکیبی خود از آن اجتناب می کند، که سریعتر است و از قدرت محاسباتی کمتری برای پردازش تراکنش ها نسبت به رویکردهای استفاده شده توسط بلاک چین های قدیمی مانند اتریوم و بیت کوین استفاده می کند. این کار را با واگذاری تأیید به سطح خرد انجام می دهد، جایی که گره ها مجبور نیستند کل بلوک های اطلاعات را پردازش کنند. برای اطمینان از معتبر بودن این فرآیند تأیید، زیلیکا لایه دومی دارد که در آن گروهی از گره ها کمیته خدمات تحویل را تشکیل می دهند که بلوک های کوچکتر را در یک کل ترکیب می کند. بنابراین کمیته DS می‌تواند به کل بلاک چین دسترسی داشته باشد تا از معتبر بودن تأیید اطمینان حاصل کند.

بنیانگذاران زیلیکا چه کسانی هستند؟
زیلیکا در سال 2017 ایجاد شد و برای اولین بار در ژانویه 2018 به عنوان یک توکن ERC-20 برای فروش در دسترس قرار گرفت. این توکن ها بعداً به شبکه اصلی زیلیکا منتقل شدند که در سال 2019 راه اندازی شد. مبادله توکن در فوریه 2020 به پایان رسید.

زیلیکا زاییده فکر Prateek Saxena، یک استاد پژوهشی برنده جایزه در دانشگاه ملی سنگاپور بود که کارش باعث ایجاد مرورگرها، استانداردهای وب و فروشگاه های برنامه شده است. ساکسنا همراه با تعدادی از شاگردانش مقاله ای را در سال 2015 منتشر کرد که به بررسی این موضوع پرداخت که چگونه یک بلاک چین به اشتراک گذاری می تواند سرعت و کارایی شبکه را بهبود بخشد. این ایده‌ها پایه و اساس چیزی را که تبدیل به زیلیکا می‌شد، گذاشت.

در همین زمان، Saxena با Max Kantelia، یک کارآفرین فناوری و مالی با سابقه مهندسی، و Juzar Motiwalla، سرمایه‌دار خطرپذیر با تجربه در استارت‌آپ‌های فناوری، شریک شد تا Anquan Capital را تأسیس کند. در سال 2017، Anquan تحقیقات زیلیکا را که شبکه زیلیکا را ایجاد کرد، ترکیب کرد. زیلیکا Research با تکیه بر پیوندهای ایجاد شده با دانشگاه ملی سنگاپور، ابتدا دونگ شینشو را به عنوان مدیر عامل، آمریت کومار را به عنوان مدیر ارشد علمی و یائوچی جیا را به عنوان مدیر ارشد فناوری – که همگی به دانشکده محاسبات دانشگاه وابسته بودند، به خدمت گرفتند.

چه چیزی زیلیکا را منحصر به فرد می کند؟
توسعه دهندگانی که زیلیکا را ساخته اند اظهار می کنند که این اولین بلاک چین عمومی است که کاملاً به یک شبکه خرد شده متکی است. علاوه بر این، آنها ادعا می کنند که توان عملیاتی و نرخ تراکنش بالایی که زیلیکا می تواند به دست آورد، آن را در موقعیتی قرار می دهد که با روش های پرداخت متمرکز سنتی مانند VISA و Mastercard رقابت کند.

به دلیل ساختار خرد شده و مکانیزم اجماع ترکیبی، زیلیکا قول می‌دهد که به زنجیره بلوکی منتخب برای توسعه‌دهندگان در جستجوی راه‌حلی برای شرکت‌های بزرگ در خدمات مالی، بازی، تبلیغات و سایر بخش‌ها تبدیل شود.

علاوه بر این ویژگی ها، زیلیکا همچنین به زبان سفارشی، Scilla، نوشته شده است که برای بهبود خودکار امنیت کل شبکه طراحی شده است.

چه چیزی زیلیکا را منحصر به فرد می کند؟
توسعه دهندگانی که زیلیکا را ساخته اند اظهار می کنند که این اولین بلاک چین عمومی است که کاملاً به یک شبکه خرد شده متکی است. علاوه بر این، آنها ادعا می کنند که توان عملیاتی و نرخ تراکنش بالایی که زیلیکا می تواند به دست آورد، آن را در موقعیتی قرار می دهد که با روش های پرداخت متمرکز سنتی مانند VISA و Mastercard رقابت کند.

به دلیل ساختار خرد شده و مکانیزم اجماع ترکیبی، زیلیکا قول می‌دهد که به زنجیره بلوکی منتخب برای توسعه‌دهندگان در جستجوی راه‌حلی برای شرکت‌های بزرگ در خدمات مالی، بازی، تبلیغات و سایر بخش‌ها تبدیل شود.

علاوه بر این ویژگی ها، زیلیکا همچنین به زبان سفارشی، Scilla، نوشته شده است که برای بهبود خودکار امنیت کل شبکه طراحی شده است.

چه چیزی به زیلیکا ارزش می دهد؟
توکن‌های زیلیکا (ZIL) می‌توانند به‌عنوان یک ذخیره‌کننده ارزش، وسیله مبادله استفاده شوند و کاربران همچنین می‌توانند در صورت سهام دادن بخشی از دارایی‌های خود، پاداش دریافت کنند. دارندگان زیلیکا که برخی از دارایی های خود را در اختیار دارند نیز می توانند در اداره اکوسیستم زیلیکا شرکت کنند و قدرت رای آنها متناسب با مقدار ZIL است.

عرضه محدود توکن همچنین تضمین می‌کند که قیمت ZIL با تورم بدون سقف کاهش نمی‌یابد، و به طور بالقوه آن را به یک ذخیره خوب از ارزش در بلندمدت تبدیل می‌کند.

چند سکه زیلیکا در گردش است؟
از مجموع عرضه ZIL در حال حاضر 16,818,275,010 عدد در گردش است.

قبل از راه اندازی، زیلیکا 60٪ از کل عرضه را تولید می کرد و برخی از آنها را به شرح زیر توزیع می کرد: 10٪ برای Anquan Capital، 12٪ برای زیلیکا Research و 5٪ برای اعضای فعلی و آینده تیم زیلیکا ذخیره شده بود. 40 درصد باقیمانده ZIL از طریق استخراج تولید خواهد شد.

طبق پیش‌بینی‌های تیم توسعه بلاک چین زیلیکا، تمام توکن‌ها ظرف ده سال پس از راه‌اندازی استخراج می‌شوند و پاداش استخراج به تدریج در طول زمان کاهش می‌یابد.

سایر اطلاعات فنی
در تلاش برای فراهم کردن دسترسی بیشتر شبکه زیلیکا به داده های دنیای واقعی، تیم توسعه با Chainlink همکاری کرده است که امکان ادغام اوراکل ها را فراهم می کند. این اوراکل‌ها قراردادهای هوشمند را قادر می‌سازند تا داده‌ها را از خارج از شبکه وارد کنند، چه در سایر بلاک چین‌ها یا پدیده‌های موجود در دنیای واقعی.

اوراکل ها راه حلی غیرمتمرکز ارائه می دهند که مزیت افزوده امنیت بیشتر را دارد. از آنجایی که داده ها توسط چندین گره در شبکه ارائه می شوند، هیچ نقطه مرکزی وجود ندارد که در برابر شکست یا حمله آسیب پذیر باشد.

تیم توسعه زیلیکا امیدوار است که ادغام Chainlink طیف جدیدی از برنامه های کاربردی را در پلت فرم بلاک چین در اختیار کاربران قرار دهد، مانند صرافی های غیرمتمرکز، پلتفرم های معاملاتی و سایر خدمات مالی یکپارچه رمزنگاری شده. در حالی که هدف اصلی آداپتور Chainlink اختصاصی زیلیکا دسترسی به قیمت‌های به‌روز بازار است، اما می‌تواند به کاربران امکان دسترسی به مجموعه‌ای از مجموعه‌های داده دیگر مانند نرخ ارز، نتایج انتخابات و پیش‌بینی آب‌وهوا را بدهد.

شبکه زیلیکا چگونه ایمن است؟
زیلیکا دارای تعدادی ویژگی امنیتی منحصر به فرد است که ترکیب آنها برای اطمینان از مقاوم بودن شبکه در برابر بیشتر انواع تهدیدات است. اولین نقطه رویکرد زیلیکا برای ایجاد یک پلت فرم ایمن، اتکای آن به مکانیزم اجماع عملی بیزانس Fault Tolerant است که دارای دو لایه تأیید است. اولین مورد از این‌ها با حصول اطمینان از اینکه خرده‌ها فقط بلوک‌های ماکرو را پردازش می‌کنند، به جای کل بلاک چین، با حملات Sybil مبارزه می‌کند. لایه دوم مکانیسم اجماع سپس تأیید نهایی را ارائه می دهد و تضمین می کند که هارد فورک در شبکه وجود ندارد.

علاوه بر این، بلاک چین زیلیکا برای ایمن کردن سوابق تراکنش‌های خود به رمزنگاری منحنی بیضوی متکی است و همچنین از الگوریتم Proof of Work برای تولید خرده‌ها و تعیین هویت گره‌ها استفاده می‌کند.

در نهایت، زیلیکا از زبان برنامه‌نویسی خود به نام Scilla استفاده می‌کند که تضمین می‌کند هر برنامه‌ای که با استفاده از آن نوشته می‌شود برای اجرا در شبکه زیلیکا با شناسایی و ریشه‌کن کردن خودکار تهدیدات امنیتی، ایمن است. این کار در سطح زبان انجام می شود و تأیید امنیت قراردادهای هوشمند نوشته شده در Scilla را آسان تر می کند و اطمینان حاصل می کند که توسعه دهندگان می توانند به آنها اعتماد کنند.

نحوه استفاده از زیلیکا
زیلیکا یک بلاک چین عمومی است که هر کسی می‌تواند از آن استفاده کند، اما این شبکه احتمالاً برای کسانی که در حال توسعه قراردادهای هوشمند با حجم بالا و برنامه‌های کاربردی طراحی شده برای استفاده از سرعت بالای تراکنش آن هستند، جذابیت بیشتری دارد. برخی از کاربردهای بلاک چین شامل حراج های خودکار با حجم بالا، مبادلات غیرمتمرکز، محاسبات علمی با عملکرد بالا و برنامه هایی است که به نتایج بسیار دقیق نیاز دارند.

ZIL رمزی است که در پشت بلاک چین زیلیکا قرار دارد و می توان از آن برای اجرای قراردادهای هوشمند، به عنوان پاداش برای استخراج یا سهام، و به عنوان وسیله ای مبادله برای پوشش هزینه های تراکنش و غیره استفاده کرد.

برخی از کاربران اگر ZIL را فرصتی مناسب برای سرمایه گذاری کوتاه مدت یا بلندمدت بدانند، ممکن است ترجیح دهند به سادگی مالک، نگهداری یا تجارت ZIL باشند.

توسعه دهندگان که مایلند تمرکززدایی زیلیکا را به سطح بعدی ببرند، سهام را با سکه زیلیکا خود، ZIL، در دسترس قرار داده اند. علاوه بر جوایز مستقیم، کاربرانی که بخشی از دارایی های ZIL خود را در اختیار دارند، به عناصر حاکمیت شبکه نیز دسترسی خواهند داشت.

برای این منظور، تیم توسعه با تعدادی از صرافی‌ها و کیف پول‌ها شراکت‌های راهبردی ایجاد کرده است که به عنوان Staked Seed Node Operators شناخته می‌شوند.

حداکثر مقدار ZIL وجود ندارد که یک کاربر می تواند شرط بندی کند، اما حداقل مقدار ZIL که می تواند شرط بندی شود 10 ZIL است.

اثبات کار زیلیکا
اگرچه زیلیکا از Proof of Work برای ایجاد هویت گره ها و انجام اشتراک گذاری استفاده می کند، اما از آن برای دستیابی به اجماع استفاده نمی کند. این مزیت‌هایی را به همراه دارد که از جمله مهم‌ترین آن‌ها این است که هزینه‌های انرژی بالای Proof of Work برای زیلیکا اعمال نمی‌شود. در واقع، توسعه دهندگان ادعا می کنند که یک گره زیلیکا می تواند با یک دهم هزینه یک گره اتریوم اجرا شود.

مزیت دیگر این است که ماینرهای ZIL می توانند با یک Proof of Work بر روی چندین بلوک به توافق برسند، به این معنی که زیلیکا پرداخت پایدارتری با واریانس کمتر ارائه می دهد.

تیم توسعه دهنده زیلیکا بیشتر به دنبال معرفی یک طرح اثبات سهام برای پروتکل اجماع پلتفرم خود به عنوان جایگزینی سازگار با محیط زیست برای اثبات کار است.

رهبری شارژ نسل سوم Crypto
زیلیکا ثابت می‌کند که یک ورودی هیجان‌انگیز برای جامعه ارزهای دیجیتال است و سرعت تراکنش‌های رشک‌برانگیزی را در یک پلت‌فرم مقیاس‌پذیر و امن ارائه می‌کند که نوید یک موهبت برای توسعه‌دهندگان dApp و قراردادهای هوشمند است.

مزایایی از این دست، همراه با تعهد تیم زیلیکا به توسعه مستمر مشارکت های استراتژیک و ارتقاء شبکه، باعث می شود زیلیکا آینده بسیار درخشانی داشته باشد. اگر زیلیکا بتواند به طور قابل اعتماد نشان دهد که راه حل مقیاس پذیری آن قابل اجرا است، این پتانسیل را دارد که سر و گردن بالاتر از سایر ارزهای دیجیتال باشد. آنچه مسلم است این است که ارزش این را دارد که به چگونگی پیشرفت این پروژه توجه داشته باشیم.

نحوه انتخاب کیف پول زیلیکا
اگرچه می توانید زیلیکا را در هر کیف پول رمزنگاری که با آن آشنا هستید یا راحت هستید ذخیره کنید، تعدادی کیف پول دیجیتال و آنلاین توسط تیم زیلیکا توصیه می شود، از جمله چندین کیف پول اختصاصی ZIL مانند Zillet یا ZillPay Wallet.

از نظر کیف پول سخت افزاری یا کیف پول سرد، زیلیکا با لجر سازگار است. این نوع کیف پول ها امن ترین گزینه را برای ذخیره ارزهای دیجیتال با ذخیره سازی و پشتیبان گیری آفلاین ارائه می کنند. با این حال، آنها می توانند به دانش فنی بیشتری نیاز داشته باشند و گزینه گران تری هستند. به این ترتیب، آنها ممکن است برای کاربران با تجربه تری که نیاز به ذخیره مقادیر بیشتری از ZIL دارند، مناسب تر باشند.

کیف پول های نرم افزاری گزینه دیگری را ارائه می دهند و استفاده از آنها رایگان و آسان است. آنها برای دانلود به عنوان برنامه های گوشی هوشمند یا دسکتاپ در دسترس هستند و می توانند حافظ یا غیر حضانت باشند. با کیف‌پول‌های نگهبانی، کلیدهای خصوصی توسط ارائه‌دهنده خدمات از طرف شما مدیریت و پشتیبان‌گیری می‌شوند. کیف پول‌های غیرقانونی از عناصر امن در دستگاه شما برای ذخیره کلیدهای خصوصی استفاده می‌کنند. اگرچه راحت هستند، اما امنیت کمتری نسبت به کیف پول‌های سخت‌افزاری دارند و ممکن است برای تعداد کمتری از ZIL یا کاربران مبتدی بیشتر مناسب‌تر باشند.

کیف پول های آنلاین یا کیف پول های وب نیز رایگان و آسان برای استفاده هستند و از چندین دستگاه با استفاده از یک مرورگر وب قابل دسترسی هستند. با این حال، کیف‌پول‌های داغ محسوب می‌شوند و می‌توانند امنیت کمتری نسبت به جایگزین‌های سخت‌افزاری یا نرم‌افزاری داشته باشند. از آنجایی که احتمالاً به پلتفرم برای مدیریت ZIL خود اعتماد دارید، باید یک سرویس معتبر با سابقه امنیتی و نگهداری را انتخاب کنید. به این ترتیب، آنها برای نگهداری مقادیر کمتر ارزهای دیجیتال یا برای کسانی که معاملات مکرر انجام می دهند مناسب هستند.

در کیف پول ZIL به دنبال چه چیزی باشید
یک کیف پول امن و مفید زیلیکا دارای تعدادی ویژگی است و کاربران باید مطمئن شوند که هر کیف پولی که برای ذخیره سازی ZIL خود انتخاب می کنند حداقل دارای این ویژگی ها باشد:

 • سازگار با توکن های بومی ZIL. مطمئن شوید که کیف پول فقط برای نسخه ERC-20 توکن‌های ZIL طراحی نشده است، بلکه قابلیت ذخیره توکن‌های بومی ZIL را دارد. این مهم ترین ویژگی است زیرا توکن های ERC-20 ZIL اکنون منسوخ شده اند. تمام کیف پول های بررسی شده در زیر قابلیت ذخیره توکن های بومی ZIL را دارند.
 • کیف پول باید کلیدهای خصوصی را تحت کنترل کاربر نگه دارد. همچنین بهتر است آن کلیدها همیشه در دستگاه محلی که کیف پول را در خود جای می دهد، نگهداری شود. کلیدهای خصوصی نقطه دسترسی به توکن های ZIL هستند و امنیت در اینجا از اهمیت بالایی برخوردار است.
 • کیف پول باید یک جامعه کاربر فعال داشته باشد، اما مهمتر از آن باید یک جامعه توسعه دهندگان فعال نیز داشته باشد. این تضمین می کند که کیف پول به روز نگه داشته می شود و ویژگی های جدید و پیشرفت های امنیتی به طور مرتب اضافه می شود.
 • ویژگی‌های امنیتی و پشتیبان‌گیری کامل نیز ضروری است. رمزگذاری رمزهای عبور، کلیدها و عبارات پشتیبان حداقل مورد نیاز است.
  در نهایت به بررسی آنلاین کیف پول نگاه کنید و ببینید دیگران چه می گویند. اگر کیف پول برای مدتی در دسترس بوده است، باید بررسی های آنلاین زیادی وجود داشته باشد که به شما کمک می کند تعیین کنید که کیف پول چقدر برای نیازهای شما مناسب است. سایر کاربران تجربه خود را در مورد کیف پول به شما اطلاع می دهند که اگر کیف پول پایین تر از حد معمول باشد، می تواند در زمان و استرس احتمالی شما صرفه جویی کند.

با در نظر گرفتن تمام موارد زیر، چند مورد از بهترین کیف پول های زیلیکا وجود دارد که می توانید برای ذخیره توکن های ZIL خود به آنها اعتماد کنید.

لجر (کیف پول سخت افزاری)

Ledger همچنین به کاربران اجازه می دهد تا بیش از 1250 ارز دیجیتال دیگر را ذخیره کنند، که این گزینه را برای علاقه مندان به ارزهای دیجیتال که احتمالاً توکن های مختلف دیگری به غیر از زیلیکا خود دارند، تبدیل می کند.

بر کسی پوشیده نیست که امن ترین نوع کیف پول، کیف پول سخت افزاری مانند برند لجر است. Ledger به عنوان یکی از برترین کیف پول های سخت افزاری موجود شناخته شده و مورد احترام است. برای اطمینان از ایمن ماندن وجوه ذخیره شده در کیف پول، از تکنیک های رمزگذاری پیشرفته استفاده می کند.

در مورد Ledger، کلیدهای خصوصی توکن‌های ZIL شما در یک تراشه رمزگذاری تایید شده و پشت یک سیستم عامل سفارشی که برای دفع هر نوع حمله‌ای که کاربران ارزهای دیجیتال ممکن است با آن‌ها مواجه شوند طراحی شده است، محفوظ می‌مانند.

Ledger همچنین به کاربران اجازه می دهد تا بیش از 1250 ارز دیجیتال دیگر را ذخیره کنند، که این گزینه را برای علاقه مندان به ارزهای دیجیتال که احتمالاً توکن های مختلف دیگری به غیر از زیلیکا خود دارند، تبدیل می کند.

راه اندازی کیف پول کاملاً ساده است و تنها توصیه قوی این است که مطمئن شوید کلید خصوصی و عبارت عبور را در جایی امن ضبط کنید. اینها برای بازیابی کیف پول در آینده در صورت لزوم مورد نیاز هستند. مزیت دیگر کیف پول Zillet این است که می تواند برای امنیت بیشتر به کیف پول سخت افزاری لجر متصل شود.

کیف پول تراست والت (کیف پول موبایل)
Trust Wallet یک کیف پول فقط برای موبایل است که پس از پذیرفتن به عنوان کیف پول رسمی پشتیبانی شده توسط Binance به سرعت در حال رشد است. به لطف تعداد زیادی از سرمایه گذاران و معامله گران در بایننس، کیف پول اعتماد شاهد جهش بزرگی در تعداد کاربران خود نیز بود.

با این حال، کیف پول راهی امن برای ذخیره توکن های ZIL و هزاران توکن دیگر است. این پشتیبانی از تعداد زیادی توکن است که Trust Wallet را به کیف پول رسمی بایننس تبدیل کرده است.

بخوانید >>>> نقد و بررسی تراست والت

و در حالی که کیف پول های تلفن همراه همیشه امن ترین در نظر گرفته نمی شوند، تا زمانی که از رویه های امنیتی معمول پیروی کنید، Trust Wallet برای ذخیره سازی روزانه توکن های ZIL شما به اندازه کافی ایمن است.

یکی دیگر از مزایای استفاده از Trust Wallet سهولت دانلود، راه اندازی کیف پول جدید و سپس ارسال و دریافت ZIL یا هر یک از سکه های دیگر پشتیبانی شده توسط Trust Wallet است. این یک رابط کاربری تمیز و آسان دارد که هرگز گیج کننده نیست. به علاوه تیم توسعه به افزودن ویژگی‌های جدید، امنیت و پشتیبانی سکه اضافی ادامه می‌دهد.

کیف پول گاردا
کیف پول Guarda یک کیف پول شخص ثالث است که از زیلیکا پشتیبانی می کند. با این حال، کیف پول Guarda یک کیف پول چند ارزی است که از 10000 توکن در تعدادی زنجیره مختلف پشتیبانی می کند.

Guarda شرکتی است که در استونی مستقر است و آنها در حال توسعه مجموعه‌ای از محصولات مرتبط با کریپتو هستند. آنها در واقع دارای مجوز مالی هستند که توسط مقامات استونی صادر شده است.

کیف پول Guarda روی دسکتاپ و موبایل موجود است و از اکثر سیستم عامل ها پشتیبانی می کند. با توجه به اینکه این دستگاه ها بر روی رایانه شخصی شما نصب شده اند، شما همیشه کنترل کامل کلیدها را در اختیار دارید.

چیزی که در مورد کیف پول Guarda واقعاً قدردانی خواهید کرد این است که می توانید از یک ویژگی صرافی داخلی برای تعویض ZIL خود با ارز دیجیتال دیگری استفاده کنید. این بدان معناست که شما مجبور نیستید رمزارز خود را به صرافی بفرستید تا آنها را مبادله کنید.

برای کسانی از شما که ترجیح می‌دهند امنیت اضافی یک کیف پول سخت‌افزاری را داشته باشند اما ترجیح می‌دهند از نرم‌افزار Guarda استفاده کنند، خوشحال می‌شوند که بدانید این کیف پول کاملاً سازگار است. می توانید کلیدهای خصوصی خود را در دفتر کل ذخیره کنید و سپس از آن برای خروج از تراکنش ها استفاده کنید.

چیز دیگری که ما دوست داشتیم این است که Guarda از دامنه های بلاک چین نیز پشتیبانی می کند. این بدان معناست که شما می توانید رمزنگاری خود را به یک آدرس رمزنگاری سفارشی دریافت کنید. با توجه به اینکه می‌توانید از آدرس‌های .zil برای این اهداف استفاده کنید، این امر به ویژه مرتبط است.

برای کسانی از شما که می‌خواهید از شرط‌بندی ارزهای دیجیتال سود کسب کنید، می‌توانید این کار را در اینجا با کیف پول Guarda انجام دهید. آنها از سهام در تعدادی از ارزهای دیجیتال مختلف مانند Tezos (XTZ)، Cosmos (ATOM)، Tron (TRX) و غیره پشتیبانی می کنند.

در نهایت، وقتی صحبت از پشتیبانی جامعه می‌شود، به نظر می‌رسد که از طریق تعدادی از انجمن‌های آنلاین، سایت‌های بررسی و فروشگاه‌های اپلیکیشن رسمی، بررسی‌های خوبی وجود دارد. در جایی که نگرانی‌هایی مطرح می‌شود، تیم گاردا به سرعت پاسخ می‌دهد که دیدن آن بسیار عالی است.

کیف پول Math (کیف پول موبایل و افزونه مرورگر)
کیف پول Math چیزی بیش از یک کیف پول است، بلکه خود را «دروازه ای به دنیای بلاک چین» می نامد. این را می گوید زیرا تعدادی از ویژگی های خارج از استفاده اولیه کیف پول وجود دارد که می توان با استفاده از ریاضی به آنها دسترسی داشت. اپلیکیشن Math علاوه بر پشتیبانی از بیش از 45 بلاک چین مختلف، مبادله ای داخلی برای تعویض توکن های پشتیبانی شده نیز دارد.

Math همچنین برخی از محصولات خود را توسعه داده است، مانند کارخانه Math dApp برای توسعه دهندگان برای ایجاد برنامه های غیرمتمرکز جدید و فروشگاه Math dApp، که در آن کاربران می توانند با همه برنامه های عالی ارتباط برقرار کنند.

علاوه بر این، شناسه ریاضی نیز وجود دارد، که یک سیستم تأیید هویت است که توسط تعدادی بلاک چین پشتیبانی می‌شود و قصد دارد با تغییر اساسی روش‌های احراز هویت کاربر، نیاز به رمزهای عبور را برطرف کند.

یکی دیگر از محصولات Math Pay است که به کاربران ساده‌ترین راه را برای پذیرش چندین پرداخت ارز دیجیتال ارائه می‌کند.

ریاضی بلاک چین و توکن مخصوص به خود را دارد که می‌توان از آن برای بازخرید هر یک از محصولات ریاضی استفاده کرد و در نهایت برای پشتیبانی از MathDEX و سایر محصولات ریاضی ایجاد شده در آینده استفاده خواهد شد.

همانطور که ممکن است از لیست عظیمی از ویژگی ها حدس بزنید، ریاضی در تلاش است تا به کیف پولی تبدیل شود که امکان تجربه کامل اکوسیستم بلاک چین را فراهم می کند. این یک پروژه جدید است، بنابراین نمی توان گفت که چقدر ممکن است موفق شود، اما در حال حاضر بررسی های خوبی دریافت کرده است و به نظر می رسد امن باشد.

ZilPay (برنامه افزودنی مرورگر)
ZilPay یک افزونه مرورگر است که در مرورگرهای Chrome، Firefox، Opera و Brave قابل استفاده است. این امکان اتصال به بلاک چین Zillqa را بدون اجرای یک گره کامل فراهم می کند. از آنجایی که پلی بین مرورگر و بلاک چین است، استفاده از زیلیکا را ساده می کند و به کاربران اجازه می دهد تا برنامه های زیلیکا را مستقیماً در مرورگر خود اجرا کنند.

همچنین برای توسعه دهندگان امکان ادغام تماس های قرارداد هوشمند وجود دارد و به کیف پول اجازه می دهد مستقیماً با dApps کار کند. این کار توسعه دهندگان را برای کار با بلاکچین زیلیکا بسیار آسان تر می کند.

ZilPay یک کیف پول HD است و با نگه داشتن کلیدهای خصوصی فقط در مرورگر خود کاربر ایمن باقی می ماند. و این یک کیف پول منبع باز است که به جامعه امکان می دهد کد را برای اطمینان از ایمن ماندن آن بررسی کنند. همچنین اجازه می دهد تا توصیه هایی برای ارتقاء از جامعه ارائه شود.

Moonlet (کیف پول موبایل، برنامه افزودنی کروم)
مونلت یک کیف پول آگنوستیک بلاک چین است که از زیلیکا و تعدادی سکه دیگر پشتیبانی می کند. تیم زیلیکا حتی با Moonlet شریک شده است و در “Bugcrowd” شرکت می کند، یک برنامه جایزه باگ که به محافظت از Moonlet و سایر کیف پول های ارزهای دیجیتال در برابر بدافزارهای احتمالی کمک می کند.

کیف پول غیرقانونی است و به کاربران اطمینان می دهد که کنترل کامل بر وجوه خود را دارند. این یک رابط بصری دارد که مدیریت حساب های خود را برای اکثر کاربران بسیار آسان تر می کند.

همچنین یک کیف پول منبع باز است که شفافیت مورد نیاز علاقه مندان بلاک چین را حفظ می کند. Moonlet همچنین اخیراً پشتیبانی از Ledger Nano S و Ledger Nano X را اضافه کرده است که به کاربران امن ترین گزینه های ذخیره سازی را می دهد.

SimpleHold [کیف پول موبایل و وب]

اگر به دنبال راهی امن و آسان برای ذخیره، ارسال، دریافت و مبادله بیش از 50 ارز رمزنگاری شده هستید، به دنبال SimpleHold نباشید.

این کیف پول چند ارزی متقابل پلتفرم، پیگیری همه ارزهای دیجیتال خود مانند زیلیکا (ZIL) و سایر NFT ها را در یک مکان آسان می کند. به علاوه، این یک کیف پول غیرقانونی است که در آن کلیدهای خصوصی کیف پول خود را از طریق رمزگذاری کنترل می‌کنید که آن را ایمن و خصوصی می‌کند، بنابراین می‌توانید با اطلاع از ایمن بودن وجوه خود خیالتان راحت باشد.

و با پشتیبانی از کیف پول‌های سخت‌افزاری از جمله هر مدل لجر یا ترزور، می‌توانید مطمئن باشید که رمزارز شما همیشه سالم و سالم است.

به علاوه، ادغام آتی SimpleHold با صرافی SimpleSwap، تبادل ارزهای دیجیتال را تنها با چند کلیک آسان‌تر از همیشه خواهد کرد.

پس چرا صبر کنیم؟ SimpleHold را همین امروز نصب کنید و کنترل جهان کریپتو خود را در دست بگیرید زیرا در فروشگاه اپل، گوگل پلی در دسترس است و از مرورگرهای دسکتاپ مانند Brave، Chrome، Firefox، Opera پشتیبانی می کند.

کیف پول اتمیک
اما، اگر بهترین های هر دو دنیا را می خواهید چه؟ شما می خواهید چندین رمزارز را مدیریت کنید و در عین حال بتوانید $ZIL را به اشتراک بگذارید. در این صورت، آیا کیف پول را برای شما داریم!

وارد کیف پول اتمی شوید. کیف پول اتمی از سال 2017 در بلوک بوده است. چیزی که آن را واقعا مفید می کند این است که از تعداد زیادی ارز دیجیتال پشتیبانی می کند. در حال حاضر، آنها از بیش از 1400 دارایی رمزنگاری شده در کیف پول خود پشتیبانی می کنند. بنابراین، به معنای واقعی کلمه هیچ دارایی ای وجود ندارد که نتوانید آن را در کیف پول آنها ذخیره کنید، از جمله توکن $ZIL زیلیکا.

علاوه بر این، می‌توانید ZIL دلاری خود را مستقیماً از طریق کیف پول اتمی به اشتراک بگذارید. به این ترتیب، می توانید به ایمن سازی بلاک چین زیلیکا کمک کنید، در حالی که سکه های ZIL دلاری شما در کیف پول اتمی شما امن هستند.

علاوه بر این، Atomic دارای بسیاری از ویژگی های خاص دیگر است. این شامل:

خرید کریپتو با کارت های اعتباری یا نقدی.
سوآپ اتمی برای مبادله ارزهای دیجیتال روی زنجیره.
تجارت ساده دارایی ها از طریق مبادله داخلی آنها.
مهمتر از همه، کیف پول اتمی یک کیف پول غیر حضانت نیز هست. این بدان معناست که باز هم فقط شما به عنوان کاربر می توانید سرمایه خود را کنترل کنید!

بخوانید >>>> نقد و بررسی اتمیک والت

جمع بندی

و همین است. انتخاب های برتر من برای بهترین کیف پول زیلیکا در حال حاضر موجود است. اینکه کدام کیف پول را انتخاب می کنید بستگی زیادی به ترجیحات شخصی شما دارد.

شما واقعا نمی توانید امنیت کیف پول سخت افزاری را شکست دهید. دور نگه داشتن کلیدهای خصوصی از رایانه شخصی بهترین راه برای ایمن ماندن است. البته، این امنیت برای شما هزینه اضافی دارد. استفاده از یکی از گزینه های رایگان موجود اشکالی ندارد.

بهترین گزینه دوم باید کیف پول اعتماد باشد. با توجه به اینکه توسط Binance انتخاب شده است، باید فرض کنیم که یکی از بهترین کیف پول های موبایل است.

هر کیف پولی که تصمیم به تهیه آن دارید، مطمئن شوید که امنیت کیف پول 101 را تمرین می کنید. همیشه از کلمات اولیه خود نسخه پشتیبان تهیه کنید و آنها را در مکان های امن ذخیره کنید. هیچ فایل مشکوکی را در ایمیل های خود دانلود نکنید و مطمئن شوید که آنتی ویروس خود را به روز نگه دارید.

شاید یکی از مهمترین کارهایی که می توانید برای ایمن نگه داشتن ZIL خود انجام دهید این باشد که از گفتن آن به کسی خودداری کنید. این باعث می‌شود شما هدف کمتری باشید و هر کسی می‌تواند با حمله آچار 5 دلاری به ZIL شما دسترسی پیدا کند.

سوالات متداول

نحوه خرید زیلیکا
خرید ZIL به آسانی بازدید از صفحه نحوه خرید Zilliqa و انتخاب روش پرداخت است. صرافی های ارز دیجیتال کاربران خود را قادر می سازند تا ZIL را با Mastercard یا Visa، انتقال SEPA، Skrill، Neteller یا Sofort خریداری کنند.

نحوه فروش زیلیکا
اگر از قبل صاحب ZIL هستید و آن را در کیف پول صرافی کریپتومات نگهداری می‌کنید، می‌توانید با پیمایش در رابط و انتخاب گزینه پرداخت مورد نظر خود، آن را به راحتی بفروشید.

قیمت زیلیکا
قیمت ZIL تحت تأثیر بسیاری از عوامل سنتی مانند اخبار پروژه و جزئیات توسعه، احساسات بازار، جریان ارزهای دیجیتال در صرافی ها و به طور کلی اقتصاد است.

ZIL همچنین دارای حداکثر عرضه 21,000,000,000 توکن ZIL است که آن را به یک دارایی کمیاب تبدیل می کند که به طور بالقوه ذخیره خوبی از ارزش در دراز مدت است. تقاضای اضافی برای ZIL را می توان با شرط بندی که بازدهی سالانه 6٪ یا بیشتر را به همراه دارد و همچنین به سهامداران در حاکمیت اکوسیستم Zilliqa بیان می کند. این جوایز می‌تواند افراد را تشویق کند تا ZIL بیشتری را برای سهام خرید کنند و قیمت توکن را در بازارهای رمزنگاری افزایش دهد.

قیمت فعلی زیلیکا در زمان نگارش این مقاله برابر است با : $ 0.02051

امیدواریم در این مقاله از بخش آموزش کریپتو با ما همراه بوده باشید و مطلب را تا انتها مطالعه کرده باشید. اگر در لیست بالا کیف پولی از قلم افتاده میتوانید در نظرات همین پست با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید و تجربه استفاده از آن کیف پول را برای شرح دهید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهی ثبت نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید:

 • فارسی بنویسید، از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
 • تجربیات شما می تواند در تصمیم گیری سایر کاربران جهت خریداری محصولات مفید باشد ، لطفاً اطلاعات مفید و مربوط به محصول فوق را با توجه به تجربیات خود به اشتراک بگذارید.
 • در هر دیدگاه می توانید حداکثر 5 مورد نقاط قوت و ضعف محصول را ثبت کنید.
 • از ارسال لینک‌ و اطلاعات شخصی از قبیل تلفن، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی خودداری کنید.
 • از بکار بردن کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز و قومیتی دارند خودداری کنید.
 • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.