آموزش نرم افزار, آموزش های کریپتوکارنسی

بهترین کیف پول های دیجی بایت

بهترین کیف پول های دیجی بایت

دیجی بایت (DGB) یک بلاک چین است که برای بهبود سرعت، امنیت و مقیاس پذیری بیت کوین ایجاد شده است.در حالی که دیجی بایت در بین ارزهای رمزنگاری شده چندان شناخته شده نیست، به عنوان طولانی‌ترین بلاک چین در جهان تبدیل شده است و همچنین به عنوان سریع‌ترین و غیرمتمرکزترین بلاک چین نیز در نظر گرفته می‌شود. در ژانویه 2014 بدون ICO راه اندازی شد و در آوریل 2017 پشتیبانی SegWit را اضافه کرد. در ادامه با معرفی بهترین کیف پول های دیجی بایت از فناورانه همراه باشید.

با پیشرفت های مداوم نسبت به بیت کوین، دیجی بایت توانسته است به عنوان چهلمین ارز دیجیتال بزرگ از نظر ارزش بازار صعود کند. این امر DGB را انتخاب خوبی برای سرمایه گذاری می کند، و اگر تصمیم به سرمایه گذاری و نگهداری مقداری DGB دارید، به یک کیف پول نیاز خواهید داشت. و اینجاست که این مقاله مفید خواهد بود.

دیجی بایت چیست؟
دیجی بایت یک بلاک چین UTXO واقعا غیرمتمرکز است که تقریباً در 10 ژانویه 2014 راه اندازی شد. دیجی بایت غیرمتمرکزترین بلاک چین اثبات کار در جهان است. تمرکززدایی به این معنی است که هیچ نهاد کنترل کننده مرکزی قادر به دیکته کردن جهت، شرایط، استفاده از شبکه، تغییرات، هزینه ها و کارمزدها، قفل کردن وجوه، یا لغو تراکنش ها وجود ندارد.

بلاک چین دیجی بایت یک دفتر کل غیرقابل تغییر است. کاملاً منبع باز، تحت مجوز MIT منتشر شده و توسط هر فرد یا نهادی کاملاً قابل تأیید است. دیجی بایت واقعاً بدون مجوز است و هیچ مرجع کنترل مرکزی ندارد.

دیجی بایت دارای حداکثر 21 میلیارد دیجی بایت است که تا سال 2035 به طور کامل استخراج می شود. در حالی که سایر بلاک چین ها تنها از یک الگوریتم استخراج برای استخراج بلاک های جدید و معرفی دارایی های جدید در گردش استفاده می کنند، دیجی بایت از پنج الگوریتم منحصر به فرد و مستقل در یک “استفاده می کند. راه حل MultiAlgo» از بلوک 145000 در سپتامبر 2014. دیجی بایت قدرت هش غالب را در 3 الگوریتم از 5 الگوریتم خود در سطح جهانی، با مرتبه بزرگی بیش از هر بلاک چین رقیب دیگری، در اختیار دارد. این امر امنیت بیشتری را برای شبکه فراهم می کند و در عین حال به جلوگیری از هرگونه «قدرت هش اجاره ای» از حمله به بلاک چین کمک می کند.

مشخصات کلیدی دیجی بایت

 • تاریخ عرضه 10 ژانویه 2014
 • Genesis Block Hash «USA Today: 10/Jan/2014، هدف: داده‌های بیش از 110 میلیون مشتری به سرقت رفته است»
 • نوع بلاک چین عمومی، غیرمتمرکز، UTXO، اثبات کار، چند الگوریتم
 • نماد Ticker DGB
 • حداکثر عرضه 21,000,000,000
 • کاهش پاداش مسدود کردن 1٪ کاهش ماهانه
 • برنامه انتشار بلوک به طور کامل تا سال 2035 استخراج شده است
 • الگوریتم های استخراج SHA256، Scrypt، Odocrypt، Skein و Qubit
 • سهم بلوک الگوریتم 20% در هر الگوریتم، هر بلوک به رقابت پرداخته است
 • هدف‌گیری مجدد دشواری هر بلوک، 5 مشکل جداگانه (در هر الگو)
 • زمان بندی بلوک 15 ثانیه در هر بلوک (تقریباً 75 در هر الگو)
 • پشتیبانی شاهد جداشده بله (اولین بلاک چین اصلی فعال شده)
 • دیجی بایت در تلاش برای حل چه مشکلی است؟
 • دیجی بایت بر سرعت، امنیت و مقیاس پذیری تمرکز دارد. به خود می بالد که «سریع تر، ایمن تر و آینده نگرتر است».

سرعت
با زمان‌بندی بلاک‌های بسیار سریع‌تر از هر بلاک‌چین UTXO دیگری تا به امروز (۱۵ ثانیه)، دیجی بایت با مشکلات متعددی روبرو شده و بر آن‌ها غلبه کرده است که بسیاری از بلاک‌چین‌های دیگر، مانند بیت‌کوین، تا ظهور قرن آینده با آن‌ها مواجه نخواهند شد. به دلیل همین ماهیت آینده نگر است که دیجی بایت پروتکل SegWit را از طریق یک اجماع سافت فورک در سال 2017 پذیرفت و اولین بلاک چین بزرگی بود که این کار را انجام داد، خیلی قبل از اینکه لایت کوین یا بیت کوین ارتقاء را اتخاذ کنند.

امنیت
دیجی بایت با وجود افزایش/کاهش تصاعدی در قدرت هش ماینینگ، با وجود افزایش/کاهش تصاعدی قدرت هش ماینینگ، دیجی بایت پیشرو در نوآوری با صنعت معروف DigiShield بوده است – یک مکانیسم تنظیم سختی در زمان واقعی که ثبات زمان‌بندی تولید بلوک را تضمین می‌کند. DigiShield در تعداد قابل توجهی از پروژه‌های اصلی ارزهای دیجیتال/بلاک چین، مانند اتریوم، Dogecoin، ZCash و ده‌ها پروژه دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد. DigiShield در ابتدا برای یک الگوریتم ماینینگ ایجاد شد و مدت کوتاهی پس از تغییر دیجی بایت به MultiAlgo، پورت و ارتقا یافت تا تبدیل به MultiShield شود. این اجازه می دهد تا زمان بندی منظم بلوک در الگوریتم های استخراج متعدد، و همچنین توزیع بلوک ماینینگ یکنواخت بین الگوریتم ها، در حالی که از تسلط استخراج در صورت ورود/خروج ناگهانی قدرت هش ماینینگ قابل توجه جلوگیری می کند.

Digi-ID یک روش احراز هویت سریع و ایمن است که می‌تواند برای جایگزینی نام‌های کاربری استاندارد، رمزهای عبور، رمزهای عبور یک‌بار مصرف زمان‌بندی شده دو مرحله‌ای، ساخت کارت‌های سوایپ و غیره استفاده شود. احراز هویت با Digi-ID برای غلبه بر بسیاری از مشکلات و آسیب پذیری ها با روش های امنیتی سنتی طراحی شده است. این شامل مواردی مانند تعویض سیم کارت، ناامن کردن احراز هویت پیامک یا فیشینگ برای ارسال کدهای TOTP است. Digi-ID همچنین می‌تواند برای احراز هویت غیر سنتی مانند بازی‌ها، برنامه‌های تلفن/کامپیوتر یا امنیت ساختمان استفاده شود. Digi-ID همچنین نیاز به چندین “حساب” را برطرف می کند زیرا Digi-ID شما به سادگی مجاز به دسترسی به جنبه های مختلف یک وب سایت، ساختمان، محصول یا پلت فرم است. به جای اینکه کاربر از یک لاگین منحصر به فرد برای استفاده شخصی و دیگری برای معاملات شرکتی استفاده کند، می‌توان از Digi-ID کاربر استفاده کرد. Digi-ID ناشناس است و هیچ اطلاعاتی از طریق بلاک چین ذخیره یا منتقل نمی شود. همچنین هیچ اطلاعات قابل شناسایی شخصی در داخل برنامه های تلفن همراه دیجی بایت و هیچ گونه ثبت داده ای وجود ندارد. این امر امکان انطباق آسان با مقررات GDPR را فراهم می کند.

مقیاس پذیری
دیجی‌بایت به مقیاس‌پذیری روی زنجیره به‌عنوان یک اصل اصلی بلاک‌چین خود معتقد است، با پروتکل‌های «لایه دوم» که هرگز انتظار نمی‌رود «راه‌حل» اولیه برای افزایش توان عملیاتی یا ظرفیت تراکنش باشد. این مقیاس‌گذاری زنجیره‌ای همراه با OP_codes و SegWit امکان استفاده از سناریوهای زیادی مانند برنامه‌های کاربردی توزیع شده (DApps)، تأیید اسناد رسمی/ اعتبارسنجی، صدور توکن و دیجیتال‌سازی دارایی را فراهم می‌کند.

حریم خصوصی
قاصدک ++ با پوشاندن مؤثر آدرس IP منبع از هرگونه گره جاسوسی از حریم خصوصی کاربران محافظت می‌کند، و تماشاگران را غیرممکن می‌سازد که ببینند تراکنش از کجا شروع شده است.

دارایی های دیجیتال
دارایی های دیجیتال را می توان در بلاک چین دیجی بایت با پلتفرم DigiAssets راه اندازی کرد. این دارایی‌ها می‌توانند توکن‌های قابل تعویض یا غیرقابل تعویض، اعتبار، سهام، بلیط رویداد، سکه، کارت‌های معاملاتی، سند یا عنوان ملک، بلیط سفر و غیره باشند. شبکه گره DigiAsset غیرمتمرکز است و نرم افزار منبع باز برای هر کسب و کار، سکه یا سازمانی است.

تاریخچه دیجی بایت
دیجی بایت در 10 ژانویه 2014 توسط جرد تیت تاسیس شد.

دیجی بایت در ابتدا از پایگاه کد لایت کوین با یک بلاک چین کاملاً مستقل و یک بلوک Genesis منحصر به فرد استفاده می کرد. چندین سافت فورک و هارد فورک غیرمنطقی را پشت سر گذاشته است، که هیچ یک به تقسیم زنجیره ای منتهی نشد، بلکه یک اجماع کامل منجر به ارتقای یکپارچه کل شبکه دیجی بایت شد. دیجی بایت هرگز ICO برگزار نکرد، اما نسبتاً در یک روش باز و شفاف برنامه ریزی شده راه اندازی شد. دیجی‌بایت درصدی از پاداش‌های بلوک را برای کارمزد مؤسس دریافت نمی‌کند. حداقل 0.5% pre-mine به طور کامل در ماه اول وجود خود به اعضای انجمن داده شد تا انگیزه دانلودهای اولیه مشتری، اطمینان از بقای بلاک چین، و توسعه برنامه های اصلی Android/iOS باشد.

اصولی که دیجی‌بایت بر آن‌ها بنا شده است
دیجی بایت از اخلاق اصلی بیت کوین یعنی «اعتماد نکن، تأیید کن» استفاده می کند، به این صورت که هیچ نهادی برای ارسال/دریافت دیجی بایت (DGB) یا ذخیره/بازیابی داده ها از بلاک چین دیجی بایت هرگز نیازی به «اعتماد» ندارد. هدف جارد تیت ایجاد یک بلاک چین بود که بسیاری از کاستی های درک شده بیت کوین را برطرف می کرد. دیجی‌بایت در ابتدا به‌عنوان یک بلاک چین استخراج‌شده فقط با Scrypt، با زمان بلاک 60 ثانیه و فرکانس هدف‌گیری مجدد با مشکل دو ساعته شروع به کار کرد. در مقایسه با سایر بلاک چین های Proof-of-Work UTXO که در طول راه اندازی آن در سال 2014 وجود داشت، این به طور باورنکردنی انقلابی تلقی می شد و هنوز هم تا به امروز است. اگرچه زمان بلوک با ارتقای شبکه تغییر کرده است، حداکثر عرضه دیجی‌بایت همیشه در ۲۱ میلیارد ثابت باقی می‌ماند و آخرین دیجی‌بایت استخراج‌شده تا قبل از سال ۲۰۳۵ برنامه‌ریزی شده است. با دو هدف اصلی – امنیت سایبری و مقیاس پذیری در زنجیره. به همین دلیل است که عنوان مقاله خبری، “USA Today: 10/Jan/2014، هدف: داده های سرقت شده از بیش از 110 میلیون مشتری” در بلوک جنسیس هش شد. این اصول راهنما در پنج سال گذشته به قوت خود باقی مانده اند و آینده دیجی بایت را هدایت خواهند کرد.

شراکت
در حالی که دیجی‌بایت هیچ مشارکت بزرگ و نامی را ایجاد نکرده است، با سازمان‌های مختلفی کار می‌کند. در اینجا چند نمونه هستند:

AntumID، یک مدیر رمز عبور مبتنی بر بلاک چین، از فناوری احراز هویت Digi-ID دیجی‌بایت پشتیبانی می‌کند.
LCX، یک صرافی رمزارز، با بنیاد دیجی‌بایت همکاری کرده و از بلاک چین دیجی‌بایت در اکوسیستم خود استفاده خواهد کرد.
RoundlyX، یک ابزار جمع‌بندی برای سرمایه‌گذاری تغییرات اضافی در ارزهای دیجیتال، دیجی بایت را به عنوان یکی از ارزهای دیجیتالی که کاربران می‌توانند خریداری کنند، ارائه می‌کند.
کیف پول D’CENT، تولید کننده کیف پول سخت افزاری، یکی از زیرمجموعه های بنیاد دیجی بایت است و به مشتریان اجازه می دهد 15 دلار از خرید کیف پول خود را به این بنیاد اهدا کنند.
خطرات منحصر به فرد
دیجی بایت هیچ نقطه ضعف آشکاری در فناوری یا عملکرد خود ندارد. ایمن است و همانطور که تبلیغ می شود کار می کند.

بزرگترین مشکلات عدم آگاهی و پذیرش گسترده است. علیرغم مدت زمانی که دیجی بایت وجود دارد، پروژه شناخته شده ای نیست. احتمالاً بخش خوبی از سرمایه گذاران رمزارز حتی در مورد آن چیزی نشنیده اند.

این نتیجه ماهیت بسیار غیرمتمرکز آن است. هیچ بخش بازاریابی وجود ندارد که نام دیجی‌بایت را درج کند. کل پروژه یک جنبش مردمی است. و با وجود اینکه می توان از آن برای ساخت dApps استفاده کرد، سایر بلاک چین ها دارای اکوسیستم های بسیار بزرگ تری با پروژه های مختلف هستند.

آیا دیجی بایت سرمایه گذاری خوبی است؟
دیجی بایت یک پروژه بلاک چین با کیفیت است. اگر به دنبال یک پروژه کوچکتر با قدرت ماندگاری ثابت شده هستید، این یک راه خوب برای سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال است. با وجود اینکه به ارزهای دیجیتال برتر راه پیدا نکرده است، اما جامعه قوی دارد و سال‌ها بدون هیچ مقام مرکزی آن را مدیریت می‌کند، یک پروژه فعال باقی مانده است.

وقتی به دیجی‌بایت نگاه می‌کنید، همه چیزهایی را که برای رقابت با جدیدترین پروژه‌های بلاک چین نیاز دارد، دارد. این سریعترین بلاکچین مطلق نیست، اما سریع است و امنیت را قربانی نمی کند. در واقع، سیستم اثبات کار آن را به یکی از امن ترین بلاک چین هایی که می توانید پیدا کنید تبدیل می کند.

دیجی بایت با عملکرد قرارداد هوشمند خود، کاربردهای بالقوه زیادی دارد. توسعه دهندگان می توانند از آن برای ایجاد خدمات مالی غیرمتمرکز (DeFi) استفاده کنند. همچنین می‌تواند برای ضرب کردن و فروش توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) و برای بازی‌های بلاک چین استفاده شود.

دیجی بایت برای سرمایه گذاران صبور بسیار مناسب است. بهتر است با هیچ سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال انتظار رشد انفجاری نداشته باشید، اما این موضوع در مورد دیجی‌بایت بسیار مهم است. این پروژه تبلیغات زیادی ایجاد نمی کند و معمولاً رویکرد سنجیده تری دارد.

نحوه خرید دیجی بایت
همه صرافی‌های ارز دیجیتال دیجی‌بایت ندارند، به‌ویژه آنهایی که در ایالات متحده مجوز دارند. هرچند پلتفرم هایی وجود دارند که آن را دارند. در اینجا سه مورد از بهترین مکان ها برای خرید دیجی بایت آورده شده است:

دیجی بایت چگونه کار می کند؟
دیجی بایت چیزی بیش از یک ارز دیجیتال ساده است، با انواع پروژه‌ها که می‌توانند از این پلتفرم برای DigiAssets خود استفاده کنند، اگرچه طبیعتاً این ارز رمزنگاری خاص خود را دارد – DGB – که روغنی است که چرخ‌های تمام پروژه‌هایی را که دیجی بایت اجرا می‌کند، چرب می‌کند.

دیجی بایت از تکرار منحصر به فرد مکانیزم اجماع اثبات کار (PoW) استفاده می کند که اولین بار در سال 2009 با بیت کوین مشاهده شد. چیزی که دیجی بایت را از دیگر پلتفرم های PoW متمایز می کند این است که از پنج الگوریتم مختلف برای ایمن سازی شبکه خود استفاده می کند. این امر دستیابی به نرخ هش 51 درصدی مورد نیاز برای تسلط بر شبکه و حمله به آن را برای هر گروهی از عوامل مخرب تقریباً غیرممکن می کند.

همانطور که قبلا ذکر شد، بلاک چین دیجی بایت بر روی سه لایه کار می کند که همه آنها عملکردهای مختلفی را انجام می دهند:

لایه برنامه: کاربران در این لایه برای تراکنش ها و عملکرد قرارداد هوشمند پلت فرم به ارز DGB دسترسی دارند.
لایه اجماع: این لایه حاوی دفتری است که تراکنش ها و همچنین مدیریت استخراج روی آن ثبت می شوند.
لایه شبکه: این پایه و اساس کل پلتفرم است که ارتباطات و رویه های عملیاتی را مدیریت می کند.
مکانیسم اجماع دیجی بایت
دیجی بایت از تکرار مکانیسم PoW برای همگام نگه داشتن شبکه خود استفاده می کند. در حالی که هنوز کاربران را ملزم به اجرای گره‌ها برای ایمن کردن شبکه، اعتبارسنجی تراکنش‌ها و کسب پاداش در قالب DGB جدید می‌کند، دیجی بایت از استخراج با استفاده از GPU پشتیبانی می‌کند.

این به کاربران خانگی با کارت‌های گرافیکی نسبتاً قدرتمند اجازه می‌دهد تا به آن بپیوندند و بلاک چین دیجی‌بایت را دموکراتیزه و غیرمتمرکز کنند و انرژی و منابع اولیه مورد نیاز برای این کار را کاهش دهند.

کیف پول دیجی بایت چیست؟
کیف پول دیجی بایت به شما امکان ارسال، دریافت و تجارت توکن های دیجی بایت را می دهد، در حالی که بسیاری از کیف پول های دیگر در کنار این موارد اولیه دارای ویژگی های دیگری هستند. شما می‌توانید توکن‌های DGB خود را به جای کیف پول در صرافی رها کنید، اما انجام این کار از نظر امنیتی ایده‌ای ضعیف است، با توجه به اینکه سکه‌ها در کیف پول‌های صرافی قرار دارند تا خودتان.

قبل از اینکه مستقیماً به سراغ اولین کیف پول دیجی بایت بروید که Google به شما نشان می دهد، مهم است که انواع کیف پول های موجود را بدانید تا بتوانید تعیین کنید کدام یک برای مورد استفاده شما مناسب تر است.

در بخش بعدی، انواع کیف پول هایی را که می توانید برای ذخیره DGB خود استفاده کنید، بررسی خواهیم کرد.

انواع کیف پول دیجی بایت
کیف پول های مختلفی وجود دارد، اما همه آنها معمولاً در چهار دسته قرار می گیرند:

کیف پول سخت افزاری
کیف پول‌های سخت‌افزاری، همانطور که از نام آن پیداست، دستگاه‌های فیزیکی هستند که کلیدهای خصوصی شما را در یک محیط آفلاین ذخیره می‌کنند و دسترسی هکرها به دارایی‌های شما را تقریبا غیرممکن می‌کنند. حتی اگر می‌توانستند، باز هم نیاز به دسترسی فیزیکی به دستگاه دارند تا آنها را به هر کجا ارسال کنند.

کیف پول‌های سخت‌افزاری ظاهری مانند USB دارند و به راحتی قابل حمل هستند و از طریق کابل USB به رایانه شما متصل می‌شوند. برخی از کیف پول‌های سخت‌افزاری حتی با ایمن کردن کلیدهای شما در یک پارتیشن تکه تکه، قدمی فراتر می‌گذارند، که تضمین می‌کند حتی اگر کیف پول به یک رایانه آسیب‌دیده وصل شده باشد، تعاملات آن اجازه دسترسی به کلیدهای خصوصی شما (در اصل رمز عبور حساب شما) را نمی‌دهد.

کیف پول‌های سخت‌افزاری امن‌ترین کیف‌پول‌های موجود هستند، اگرچه بسته به مدلی که خریداری می‌کنید، هزینه آن می‌تواند سه رقمی باشد.

کیف پول های آنلاین
کیف پول های آنلاین کیف پول هایی هستند که برای دسترسی به آن ها نیاز به استفاده از مرورگر اینترنتی است که این مزیت را دارد که می توان از هر جای دنیا به آن دسترسی داشت. کیف‌پول‌های مختلفی در این دسته قرار می‌گیرند، و اگرچه کیف پول‌های بومی آنلاین هستند، اما بسیاری از آنها شروع به ارائه کیف پول‌های دسکتاپ و موبایل برای تجربه‌ای هماهنگ‌تر کرده‌اند.

محبوب ترین کیف پول های این دسته کیف پول بایننس، کیف پول کوین بیس و کیف پول متامسک هستند. کیف پول های آنلاین به خودی خود نسبتاً ایمن هستند، زیرا معمولاً توسط صرافی های ارزهای دیجیتال که سرمایه گذاری های سنگینی را در امنیت سایبری انجام می دهند ارائه می شوند، اما آنها فقط به اندازه دستگاهی که در آن استفاده می شود ایمن هستند. کلیدهای خصوصی نیز معمولاً در مرورگر مورد نظر ذخیره می شوند، به این معنی که شخص ثالث – توسعه دهنده مرورگر – نیز به داده های شما دسترسی دارد.

کیف پول موبایل
کیف پول‌های موبایل برای علاقه‌مندان به ارزهای دیجیتال طراحی شده‌اند که به تحرک اهمیت می‌دهند و به کاربران این فرصت را می‌دهند تا حساب خود را بررسی کنند و در هر کجا که هستند سکه ارسال/دریافت کنند. برخی از کیف‌پول‌های تلفن همراه دارای دسترسی DApp هستند که امکان کشاورزی بازده، تجارت، سهام‌داری و غیره را فراهم می‌کند.

کیف‌پول‌های موبایل عموماً ایمن‌تر از کیف‌پول‌های آنلاین هستند، زیرا کلیدهای خصوصی را در یک محفظه امن روی تلفن ذخیره می‌کنند، اما خطر گم شدن، سرقت یا به خطر افتادن خود دستگاه وجود دارد. بنابراین بهتر است فقط مقادیر کمی را روی یک دستگاه تلفن همراه ذخیره کنید.

کیف پول های رومیزی
کیف پول های رومیزی منحصر به فرد هستند. در بیشتر موارد، آنها توسط توسعه‌دهنده پلتفرم توسعه می‌یابند و دانلود این کیف پول‌ها معمولاً شامل دانلود کل بلاک چین می‌شود. در اصل، با دانلود این نوع کیف پول، به یک گره کامل در شبکه ارز دیجیتال انتخابی خود تبدیل می شوید.

این به شما این فرصت را می‌دهد تا در برخی از سطوح فعالیت‌های حاکمیتی بر روی پلتفرم شرکت کنید، اگرچه هزینه‌ای دارد – برخی از بلاک‌چین‌ها بیش از 100 گیگابایت حجم دارند، در حالی که برای کارکردن یک گره باید دستگاه شما (با اتصال به اینترنت) 24/24 کار کند. 7.

1. کیف پول لجر (کیف پول سخت افزاری)
Ledger Nano S به عنوان یکی از بهترین کیف پول های سخت افزاری برای ذخیره سازی بسیاری از ارزهای دیجیتال مختلف شناخته شده است. در واقع، لجر بیش از 700 ارز دیجیتال مختلف را پشتیبانی می‌کند و یکی از امن‌ترین روش‌ها برای ذخیره ارزهای دیجیتال و ایمن نگه داشتن آن‌ها در برابر عوامل بد است.

این به این دلیل است که کیف پول های سخت افزاری تمام اطلاعات کلید خصوصی روی دستگاه را در یک محیط آفلاین نگه می دارند. اگر نیاز به تراکنش روی کیف پول داشته باشید، از طریق اتصال USB به لپ‌تاپ و کلاینت دفتر کل متصل می‌شود. این بدان معنی است که کلید خصوصی شما هرگز در معرض اینترنت و در نتیجه هکرهای مشتاق قرار نمی گیرد.

در حالی که Nano S مقرون به صرفه ترین کیف پول لجر است، Ledger Blue و Ledger X جدید نیز وجود دارند که از هر دوی آنها می توان برای ذخیره DGB نیز استفاده کرد.

بخوانید >>> نقد و بررسی کیف پول لجر نانو اس

کیف‌پول‌های لجر با ترکیب کدهای پین، رمزگذاری و احراز هویت دو مرحله‌ای تراکنش‌ها، امنیت بسیار خوبی را فراهم می‌کنند و نیاز به احراز هویت دیجیتال و احراز هویت فیزیکی دارند.

Ledger Nano S در طول سال 2018 چندین بار کاهش قیمت داشته است و در ابتدای سال 2019 قیمت آن تنها 59 دلار است. Ledger Nano X مدل پیشرفته‌تر است و 119 دلار قیمت دارد، در حالی که Ledger Blue امنیت صفحه‌نمایش لمسی پیشرفته‌تری را به شما می‌دهد، اما برچسب قیمت نسبتاً سنگینی معادل 269.99 دلار دارد.

2. دیجی بایت Core (کیف پول دسکتاپ)
کیف پول دیجی بایت Core توسط تیم دیجی بایت به طور خاص برای ذخیره سازی DGB ایجاد شده است. علاوه بر ذخیره سازی DGB، کیف پول Core به عنوان یک گره بلاک چین عمل می کند و به ایمن سازی کل بلاک چین دیجی بایت کمک می کند. این به تنهایی کیف پول دیجی بایت Core را انتخاب خوبی می کند زیرا شما از شبکه پشتیبانی می کنید.

کیف پول Core به شما کنترل های اساسی برای ارسال و دریافت DGB می دهد و قبلاً توسط بیش از 100000 کاربر نصب شده است و دیجی بایت را به زنجیره بلوکی با یکی از بزرگترین گروه های گره تبدیل می کند. کیف پول Core نسبتاً بصری است، و شما نباید هیچ مشکلی در تعیین سریع نحوه ارسال و دریافت DGB داشته باشید.

یک نکته این است که وقتی کیف پول را در ابتدا دانلود می کنید، باید منتظر بمانید تا کل بلاک چین دانلود و همگام شود. این ممکن است مدت زیادی طول بکشد، اما اگر کیف پول را یک شبه باز بگذارید و کار کند، باید تا صبح روز بعد تکمیل شود.

3. Guarda (کیف پول دسکتاپ / وب / موبایل)
اگر به دنبال یک کیف پول چند ارزی و چند پلتفرمی برای ذخیره DGB خود هستید، ممکن است کیف پول Guarda برای شما مناسب باشد. این برای دسکتاپ، وب و موبایل در دسترس است، و نصب ها با هم هماهنگ می شوند و به شما امکان می دهند همیشه به وجوه و سابقه تراکنش های خود دسترسی داشته باشید.

کیف پول Guarda همچنین دارای صرافی داخلی برای تبدیل DGB شما به ده ها سکه دیگر یا بالعکس است. اگر به DGB بیشتری نیاز دارید، می توانید به راحتی از طریق کیف پول Guarda بیشتر خرید کنید. و برای کاربران سازمانی از کیف پول حتی می توان برای تولید توکن های سفارشی استفاده کرد.

طراحی ساده مشخصه کیف پول Guarda است که استفاده از آن را آسان و بدون توجه به اینکه در کدام پلتفرم از آن استفاده می کنید، سازگار است.

4. Jaxx Liberty (رومیزی / موبایل / کروم)
کیف پول Jaxx Liberty یک برند جدید از کیف پول Jaxx اصلی است و بر اساس بازخورد کاربران، کیف پول Jaxx Liberty جدید یک پیشرفت قابل توجه نسبت به کیف پول قدیمی Jaxx است. Jaxx Liberty ویژگی‌های امنیتی را افزایش داده است، در نسخه‌های موبایل، وب و دسکتاپ همگام‌سازی می‌شود و می‌تواند 85 ارز دیجیتال مختلف از جمله DGB را ذخیره کند.

یکی از ویژگی‌هایی که به نظر می‌رسد بیشتر مورد استقبال کاربران قرار می‌گیرد، توانایی Jaxx Liberty برای همگام‌سازی با چندین پلتفرم است. کاربران بدون توجه به اینکه در کدام پلتفرم هستند، بسیار عالی است که می توانند موجودی و تاریخچه تراکنش خود را در زمان واقعی بررسی کنند.

نسخه دسکتاپ با ویندوز، لینوکس و OSX کار می کند، در حالی که نسخه موبایل برای iOS و Android در دسترس است و حتی یک افزونه کروم برای کاربران کیف پول آنلاین وجود دارد.

کیف پول اصلی Jaxx در سال 2014 منتشر شد، بنابراین تاریخچه خوبی دارد و تیم توسعه از تجربه گسترده خود برای ادامه بهبود Jaxx Liberty استفاده می کند. این کیف پول بسیار کاربرپسند است و ذخیره DGB یا ارسال و دریافت سکه در Jaxx Liberty برای هر کسی باید آسان باشد. این کیف همچنین دارای یکپارچگی ShapeShift است که تبادل DGB با سکه های دیگر را درست در داخل کیف پول آسان می کند.

5. دیجی بایت گو (کیف پول آنلاین / برنامه افزودنی کروم)
کیف پول دیجی بایت Go یک نسخه رسمی از تیم دیجی بایت است. این یک افزونه کروم است و به عنوان یک کیف پول آنلاین کاملاً ایمن در نظر گرفته می شود. برای کسانی که همیشه در حال حرکت هستند، ذخیره DGB در یک کیف پول آنلاین اغلب بهترین انتخاب است، حداقل تا زمانی که مقادیر زیادی ذخیره نشده باشد.

قبل از اینکه در دسامبر 2017 به عنوان کیف پول دیجی بایت Go تغییر نام داد، به عنوان کیف پول دیجی بایت Gaming شناخته می شد. بنابراین، کسانی که از روزهای اول با دیجی بایت آشنا هستند، این کیف پول را به عنوان کیف پول گیمینگ می شناسند.

کیف پول دیجی بایت Go را می توان در عرض چند دقیقه ایجاد و آماده استفاده کرد که بسیار راحت است. همچنین دارای یک رابط بصری است که ارسال و دریافت DGB را آسان می کند. بسیاری از مردم این کیف پول مورد علاقه خود را دیجی بایت می دانند.

6. کیف پول Exodus (کیف پول دسکتاپ)
کیف پول Exodus یک کیف پول دسکتاپ چند ارزی است که می تواند برای ذخیره دیجی بایت های شما به صورت ایمن و ایمن استفاده شود. همچنین یکی از زیباترین کیف پول های رمزنگاری شده است و از زمان عرضه آن در سال 2016 بسیار محبوب بوده است. رابط کاربری تمیز و ساده است و رمزگذاری کلیدهای خصوصی و داده های تراکنش Exodus را به یک انتخاب عالی برای دیجی بایت دسکتاپ تبدیل کرده است. کیف پول.

Exodus برای ویندوز، OSX و لینوکس در دسترس است و پشتیبانی 24/7 لازم است.

7. کیف پول تراست والت (کیف پول موبایل جهانی)
در سال 2018، بایننس Trust Wallet را خریداری کرد و آن را به عنوان کیف پول رسمی بایننس در پاسخ به توسعه کیف پول خود توسط Coinbase معرفی کرد. این همکاری با یکی از شرکت‌های پیشرو ارزهای دیجیتال، Trust Wallet را به سمت پذیرش گسترده سوق داد و اعتماد بیش از ده میلیون کاربر در سراسر جهان را به خود جلب کرد.

وابستگی به بایننس، اعتماد به نفس کاربران رمزارز را القا می کند، زیرا می دانند که کیف پول Trust توسط چنین نیروگاهی پشتیبانی می شود. به هر حال، اگر استانداردهای بایننس را برآورده کند، امیدواریم قابل اعتماد باشد. Trust Wallet راه حلی امن ارائه می دهد که تضمین می کند کلیدهای خصوصی به صورت محلی در دستگاه ذخیره و رمزگذاری می شوند و هرگز در معرض شبکه قرار نمی گیرند، بنابراین از آنها در برابر چشمان کنجکاو محافظت می کند. علاوه بر این، کیف پول را می توان از طریق کد پین و بیومتریک محافظت بیشتری کرد.

بخوانید >>> نقد و بررسی تراست والت

Trust Wallet به طور مستقل از Binance عمل می کند و یک پایگاه کاربر اختصاصی متشکل از ده میلیون نفر را جذب کرده است که از رابط کاربر پسند و شیک آن که در Android و iOS موجود است قدردانی می کنند. قابل ذکر است، Trust Wallet از محدوده قابل توجه بیش از 1 میلیون دارایی پشتیبانی می کند و 53 بلاک چین مختلف از جمله DGB را پوشش می دهد، که احتمال مواجهه با سکه ای را که پشتیبانی نمی شود بسیار بعید می کند.

یکی از نقاط قوت Trust Wallet در مرورگر داخلی Web3 DApp نهفته است که به کاربران اجازه می دهد تا به طور کامل از قابلیت های مالی غیرمتمرکز (DeFi) استفاده کنند. از طریق Trust Wallet، کاربران می توانند به طور یکپارچه با برنامه های غیرمتمرکز محبوب مانند Uniswap، Aave، Compound Finance، PancakeSwap و heaps دیگر تعامل داشته باشند. علاوه بر این، Trust Wallet پشتیبانی عالی از NFT ها و کلکسیون های دیجیتالی از جمله توکن های ERC721 و ERC1155 ارائه می دهد.

به ویژه، Trust Wallet یک پروژه منبع باز است که شفافیت و مشارکت جامعه را تقویت می کند. کاربران همچنین می توانند به طور مستقیم در داخل برنامه درگیر 11 دارایی محبوب باشند. علاوه بر این، Trust Wallet خرید راحت رمزنگاری را در کیف پول تسهیل می‌کند و حتی یک صرافی داخلی را نیز ارائه می‌دهد.

برای ارائه خدمات به کاربران در حال حرکت، Trust Wallet دارای یک اسکنر کد QR است که امکان استفاده راحت از دارایی های رمزنگاری و تسهیل ارسال و دریافت تراکنش های بی دردسر را فراهم می کند.

8. دیجی بایت Core
دیجی بایت Core اصلی ترین کیف پولی است که توسط دیجی بایت برای نگهداری DGB شما ساخته شده است که آن را به یکی از محبوب ترین کیف پول ها برای دیجی بایت تبدیل می کند. DigiBute Core یک کیف پول مشتری است، به این معنی که شما کل بلاک چین دیجی بایت را دانلود خواهید کرد و به یک گره کامل در شبکه دیجی بایت تبدیل خواهید شد.

این بدان معناست که شما به تأیید تراکنش‌ها در بلاک چین کمک خواهید کرد، اما برای همگام نگه داشتن گره باید یک اتصال اینترنتی پایدار داشته باشید.

علیرغم اینکه دیجی بایت Core یک کیف پول اولیه با ویژگی های کمی است، بیش از 100000 کاربر فعال دارد که نشان دهنده محبوبیت این پلتفرم است. مانند تمام کیف‌پول‌های رسمی دیگر در این لیست، دیجی بایت Core دارای یک رابط کاربری ساده است که بصری، استفاده آسان است و به طور مداوم توسط تیم دیجی بایت به روز می‌شود.

دیجی بایت Core دارای نقاط قوت زیر است:

کیف پول پرچمدار تیم دیجی بایت
کاربران به یک گره کامل در شبکه تبدیل می شوند و در فعالیت های شبکه شرکت می کنند
بصری و آسان برای استفاده
از ویندوز، لینوکس و macOS پشتیبانی می کند
از سوی دیگر، نقاط ضعف کیف پول دیجی بایت Core عبارتند از:

فقط به زبان انگلیسی موجود است
فقط گزینه های اولیه (ارسال/دریافت)
با وجود جامعه بزرگ، پشتیبانی ممکن است ضعیف باشد
برای دانلود و استفاده از آن به هزینه های داده زیادی نیاز دارد
به عنوان یک گره کامل در شبکه دیجی‌بایت، کاربران می‌توانند در فعالیت‌های حاکمیتی شرکت کنند و نقشی هرچند کوچک در شکل‌دهی آینده دیجی‌بایت ایفا کنند.

کیف پول دیجی بایت Core برای کاربرانی با فضای دیسک زیاد، دسترسی به پهنای باند نامحدود و مهمتر از همه سطح درک پروژه دیجی بایت به منظور مشارکت فعال در مدیریت امور شبکه مناسب‌تر است.

کیف پول کاغذی دیجی بایت
ساده ترین راه برای ایجاد کیف پول کاغذی این است که به سادگی کلید خصوصی خود را روی یک تکه کاغذ بنویسید. اگر چیزی می‌خواهید که کمی زیباتر به نظر برسد و شامل یک کد QR مفید باشد، می‌توانید از تولیدکننده کیف پول کاغذی چند ارزی در WalletGenerator.net استفاده کنید. اگر کیف پول به صورت آفلاین ایجاد شود، کیف پول کاغذی امن ترین روش ذخیره سازی برای DGB است. آنها همچنین برای هدیه دادن DGB عالی هستند.

جمع بندی

شما باید کیف پول دیجی‌بایت ایده‌آل را برای استفاده‌های خود در لیست بالا پیدا کنید. اگر بیشترین امنیت را می خواهید، احتمالاً بهترین گزینه برای تهیه کیف پول سخت افزاری برای خود هستید. البته آنها هزینه دارند، اما اگر بیشتر از آن در کریپتو دارید، از منظر کاملاً عملی منطقی است.

اگر به دنبال کیف پولی کاربردی تر هستید، دیجی بایت Core بیشترین پشتیبانی را از طرف جامعه دارد. اگر کیف پولی را ترجیح می دهید که به شما امکان می دهد تعداد زیادی سکه دیگر را ذخیره کنید، می توانید یکی از کیف پول های شخص ثالث را در نظر بگیرید.

البته هیچ چیز مانع از داشتن گزینه های ذخیره سازی متعدد برای اهداف مختلف نمی شود. شما می توانید بخش عمده ای از پس انداز DGB خود را در یک کیف پول سخت افزاری ذخیره کنید و سپس مقدار کمتری را در یک کیف پول موبایل یا دسکتاپ برای تراکنش های منظم تر نگه دارید.

هر کیف پولی که تصمیم به انتخاب دارید، مطمئن شوید که بهترین روش ها را در مورد امنیت کیف پول دنبال می کنید. فایل های مشکوک را دانلود نکنید، کلمات اولیه خود را پشتیبان گیری کنید و در یک محیط امن ایمن نگه دارید.

سوالات متداول

کیف پول دیجی بایت (DGB) چیست؟
کیف پول دیجی بایت (DGB) یک برنامه نرم افزاری یا دستگاه سخت افزاری است که کلیدهای خصوصی شما را ذخیره می کند و به شما امکان می دهد با شبکه دیجی بایت (DGB) برای ارسال و دریافت دیجی بایت (DGB) تعامل داشته باشید.

انواع کیف پول دیجی بایت (DGB) چیست؟
انواع مختلفی از کیف پول دیجی بایت (DGB) وجود دارد، از جمله کیف پول دسکتاپ، کیف پول موبایل، کیف پول سخت افزاری و کیف پول کاغذی.

کدام کیف پول ها از دیجی بایت (DGB) پشتیبانی می کنند؟
کیف پول های زیادی وجود دارند که از دیجی بایت (DGB) پشتیبانی می کنند، از جمله گزینه های محبوب مانند لیست کیف پول های ذکر شده در بالا

چگونه یک کیف پول دیجی بایت (DGB) انتخاب کنم؟
هنگام انتخاب کیف پول دیجی بایت (DGB)، باید عواملی مانند امنیت، سهولت استفاده، سازگاری با دستگاه خود و پشتیبانی مشتری را در نظر بگیرید. همچنین بهتر است قبل از انتخاب کیف پول تحقیق کنید و نظرات خود را بخوانید.

آیا کیف پول های دیجی بایت (DGB) ایمن هستند؟
کیف پول های دیجی بایت (DGB) می توانند ایمن باشند اگر یک ارائه دهنده معتبر انتخاب کنید و اقدامات احتیاطی امنیتی مناسبی مانند استفاده از رمز عبور قوی، فعال کردن احراز هویت دو مرحله ای و آفلاین نگه داشتن کلیدهای خصوصی خود را انجام دهید. با این حال، هیچ کیف پولی 100٪ امن نیست، بنابراین مهم است که محتاط باشید و از عقل سلیم استفاده کنید.

آیا می توانم چندین کیف پول دیجی بایت (DGB) داشته باشم؟
بله، می توانید کیف پول های دیجی بایت (DGB) متعددی داشته باشید. در واقع، اغلب توصیه می شود که بیش از یک کیف پول داشته باشید تا ریسک خود را گسترش دهید و دارایی های خود را متنوع کنید

آیا می توانم دیجی بایت (DGB) را بین کیف پول های مختلف انتقال دهم؟
بله، تا زمانی که هر دو کیف پول از دیجی بایت (DGB) پشتیبانی می کنند و کلیدهای خصوصی یا عبارت اولیه لازم برای دسترسی به دیجی بایت (DGB) خود را دارید، می توانید دیجی بایت (DGB) را بین کیف پول های مختلف انتقال دهید.

آیا برای استفاده از کیف پول دیجی بایت (DGB) هزینه ای وجود دارد؟
بله، ممکن است برای استفاده از کیف پول دیجی بایت (DGB) هزینه هایی وجود داشته باشد، مانند کارمزد تراکنش برای ارسال دیجی بایت (DGB) یا هزینه استفاده از ویژگی ها یا خدمات خاص. هزینه های خاص بسته به کیف پولی که استفاده می کنید متفاوت است.

آیا می توانم از کیف پول دیجی بایت (DGB) در چندین دستگاه استفاده کنم؟
برخی از کیف پول‌ها ممکن است به شما اجازه دهند از کیف پول خود در چندین دستگاه استفاده کنید، اما این به کیف پول خاص و نحوه تنظیم آن بستگی دارد. به طور کلی، ایده خوبی است که اسناد یا مواد پشتیبانی کیف پول خود را بررسی کنید تا ببینید آیا و چگونه می توان از آن در چندین دستگاه استفاده کرد.

اگر کیف پول دیجی بایت(DGB) یا کلیدهای خصوصی خود را گم کنم چه اتفاقی می افتد؟
اگر کیف پول دیجی بایت (DGB) یا کلیدهای خصوصی خود را گم کنید، ممکن است برای همیشه دسترسی به دیجی بایت (DGB) خود را از دست بدهید. به همین دلیل مهم است که کلیدهای خصوصی خود را ایمن نگه دارید و به طور مرتب از کیف پول خود نسخه پشتیبان تهیه کنید. برخی از کیف پول‌ها عبارات اولیه یا عبارات بازیابی را نیز ارائه می‌دهند که می‌توان از آنها برای بازیابی دیجی بایت (DGB) در صورت مفقود شدن یا سرقت استفاده کرد.

آیا می توانم از کیف پول دیجی بایت (DGB) برای خرید و فروش دیجی بایت (DGB) استفاده کنم؟
بله، بسیاری از کیف‌پول‌های دیجی بایت (DGB) به شما امکان خرید و فروش دیجی بایت (DGB) را مستقیماً از داخل کیف پول می‌دهند. با این حال، ممکن است برای انجام این کار لازم باشد کیف پول خود را به یک حساب بانکی یا روش پرداخت دیگر مرتبط کنید.

آیا کیف پول دیجی بایت (DGB) با سایر ارزهای دیجیتال سازگار است؟
برخی از کیف پول‌های دیجی بایت (DGB) ممکن است از ارزهای دیجیتال دیگر پشتیبانی کنند، اما بستگی به کیف پول خاص دارد. اگر می‌خواهید چندین ارز دیجیتال نگه دارید، ممکن است لازم باشد از یک کیف پول چند ارزی یا کیف پول‌های جداگانه برای هر ارز استفاده کنید.

آیا می توانم از کیف پول دیجی بایت (DGB) بدون اتصال به اینترنت استفاده کنم؟
برخی از کیف پول‌های سخت‌افزاری به شما این امکان را می‌دهند که دیجی بایت (DGB) خود را به‌صورت آفلاین ذخیره کنید، که به عنوان ذخیره‌سازی سرد نیز شناخته می‌شود. با این حال، برای ارسال یا دریافت دیجی بایت (DGB) به اتصال اینترنت نیاز دارید.

چگونه از کیف پول دیجی بایت (DGB) خود نسخه پشتیبان تهیه کنم؟
برای تهیه نسخه پشتیبان از کیف پول دیجی بایت (DGB)، معمولاً باید کلیدهای خصوصی یا عبارت اولیه خود را در مکانی امن، مانند یک تکه کاغذ یا یک دستگاه سخت افزاری ذخیره کنید. مهم است که دستورالعمل‌های خاص کیف پول خود را دنبال کنید تا مطمئن شوید که از کلیدهای خود به درستی پشتیبان‌گیری می‌کنید

عبارت seed چیست و چگونه با کیف پول دیجی بایت (DGB) استفاده می شود؟
عبارت seed که به عنوان عبارت بازیابی یا عبارت پشتیبان نیز شناخته می شود، لیستی از کلماتی است که در صورت از دست دادن دسترسی به کیف پول دیجی بایت (DGB) خود می توان از آنها استفاده کرد. عبارت seed معمولاً از 12-24 کلمه به ترتیب خاص تشکیل شده است و باید در مکانی امن نگهداری شود. هنگامی که یک کیف پول جدید راه اندازی می کنید، ممکن است از شما خواسته شود که عبارت seed خود را یادداشت کنید و در صورت نیاز به بازیابی کیف پول خود در آینده، آن را ایمن نگه دارید.

چگونه دیجی بایت (DGB) را با کیف پول ارسال و دریافت کنم؟
برای ارسال دیجی بایت(DGB)، باید آدرس دیجی بایت(DGB) گیرنده و مبلغ مورد نظر برای ارسال را وارد کنید. سپس، باید تراکنش را تأیید کرده و هزینه های مربوطه را بپردازید. برای دریافت دیجی بایت (DGB)، باید آدرس دیجی بایت (DGB) خود را با فرستنده به اشتراک بگذارید، یا آن را کپی و جایگذاری کنید یا با استفاده از یک کد QR.

چگونه دیجی بایت خود را ذخیره کنم؟
می توانید دیجی بایت را در یکی از دو مکان ذخیره کنید – صرافی که آن را از آن خریده اید یا در کیف پول.

همیشه توصیه می شود دیجی بایت خود را در یک کیف پول ذخیره کنید زیرا این کیف پول ها از صرافی ها ایمن تر هستند و کیف پول های زیادی وجود دارد که دیجی بایت را ذخیره می کنند، از جمله کیف پول های دسکتاپ، موبایل و سخت افزار.

چه کیف پولی دیجی بایت را نگه می دارد؟

بسیاری از کیف‌پول‌ها دیجی‌بایت را در خود جای می‌دهند، مانند کیف‌پول‌های سخت‌افزاری محبوب مانند Ledger و Trezor که امن‌ترین راه برای ذخیره سکه‌های دیجی بایت شما هستند. کسانی که مایل به پشتیبانی از شبکه هستند می توانند کیف پول دسکتاپ رسمی دیجی بایت Core را اجرا کرده و یک گره را راه اندازی کنند. کیف پول های موبایلی مانند Exodus، TrustWallet و Jaxx نیز از DGB از جمله کیف پول موبایل رسمی دیجی بایت پشتیبانی می کنند.

چگونه کیف پول دیجی‌بایت بگیرم؟
کیف پول رسمی دسکتاپ دیجی‌بایت، دیجی بایت Core، را می‌توانید از وب‌سایت دیجی بایت دانلود کنید، همانطور که کیف پول رسمی موبایل نیز قابل دانلود است. کیف پول های سخت افزاری را فقط باید از سازنده خریداری کنید و سایر کیف پول های موبایل را فقط باید از فروشگاه اپلیکیشن شما دانلود کنید.

امیدواریم در این مقاله از بخش آموزش کریپتو با ما همراه بوده باشید و مطلب را تا انتها مطالعه کرده باشید. اگر در لیست بالا کیف پولی از قلم افتاده میتوانید در نظرات همین پست با ما و سایر کاربران به اشتراک بگذارید و تجربه استفاده از آن کیف پول را برای شرح دهید.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهی ثبت نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید:

 • فارسی بنویسید، از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
 • تجربیات شما می تواند در تصمیم گیری سایر کاربران جهت خریداری محصولات مفید باشد ، لطفاً اطلاعات مفید و مربوط به محصول فوق را با توجه به تجربیات خود به اشتراک بگذارید.
 • در هر دیدگاه می توانید حداکثر 5 مورد نقاط قوت و ضعف محصول را ثبت کنید.
 • از ارسال لینک‌ و اطلاعات شخصی از قبیل تلفن، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی خودداری کنید.
 • از بکار بردن کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز و قومیتی دارند خودداری کنید.
 • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.