رپورتاژ

کدام کشورها مدرک آزمون آیلتس را می‌پذیرند

پذیرش مدرک آیلتس توسط کانادا

آزمون آیلتس برای بررسی مهارت‌های زبان انگلیسی داوطلبان برای برقراری ارتباط در یک کشور انگلیسی زبان برگزار می‌شود. این آزمون یکی از محبوب‌ترین سیستم‌های سنجش دانش و مهارت‌‌های زبان انگلیسی داوطلبان است؛ به همین دلیل افراد بسیاری در سراسر جهان، آموزش آیلتس را شروع کرده‌اند.

برای کسب ویزا علاوه بر ترجمه رسمی مدارک خود و مدارک لازم باید مدرکی ارائه دهید که به زبان انگلیسی مسلط هستید. آیلتس به عنوان مدرکی دال بر مهارت زبان انگلیسی برای کار، تحصیل و مهاجرت در کشورهای انگلیسی‌زبان پذیرفته می‌شود. آزمون آیلتس سه نوع اصلی جنرال، آکادمیک و مهارت‌های زندگی را دارد که هر کدام فرمت خاص خود را دارد. آزمون آيلتس جنرال و آکادمیک، حدود ۲ ساعت و ۲۵ دقیقه طول می‌کشند.

در آزمون‌های آيلتس جنرال و آکادمیک نمره رد و قبولی وجود ندارد و در آزمون نمره‌ای بین ۱ تا ۹ به شما داده می‌شود. نمره بالای ۶.۵-۷ در این آزمون نمره‌ای مناسب محسوب می‌شود. سوالات آزمون آیلتس سخت هستند ولی سالانه افراد بسیاری در این آزمون با سن‌های متفاوت و پیشینه‌های تحصیلی گوناگون، نمره بالای ۷ می‌گیرند.

اگر درباره کشورهایی که آزمون آیلتس را قبول دارند، کنجکاوید، تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

 

انواع مختلف آزمون آیلتس

سه نسخه اصلی برای آزمون آیلتس وجود دارد که عبارتند از: آکادمیک، جنرال و مهارت‌های زندگی. انتخاب نوع آزمون به اهداف شما بستگی دارد. آزمون آیلتس جنرال برای اشتغال در شغل‌های عمومی و زندگی در کشورهای انگلیسی‌زبان کاربرد دارد. اگر هدفتان ادامه تحصیل در دانشگاه‌های انگلیسی‌زبان است، باید در آزمون آیلتس آکادمیک شرکت کنید. آزمون آیلتس مهارت‌های زندگی نیز کاربرد محدودی برای اخذ ویزای اقامت انگلستان دارد.

 

کشورهای پذیرنده مدرک آزمون آیلتس

بیش از 10000 موسسه مدرک آزمون آیلتس را در ۱۴۰ کشور می‌پذیرند. البته افراد معمولا برای کار یا تحصیل در کشورهایی مانند کانادا، استرالیا، ایرلند، انگلستان، ایالات متحده آمریکا و نیوزلند مدرک آیلتس می‌گیرند. هر کشوری الزامات، قوانین و اصول خودش را درباره آیلتس دارد.

 

الزامات کانادا برای آزمون آيلتس

در کانادا، آیلتس توسط اداره شهروندی و مهاجرت کانادا (CIC) پذیرفته می‌شود. داشتن مدرک آیلتس یکی از شرط‌های مهم برای ورود به دانشگاه‌ها و کالج‌ها در سراسر کانادا است. بنابراین اگر می‌خواهید که برای کار، تحصیل یا زندگی به کانادا بروید، باید امتحان آیلتس بدهید.

به‌علاوه، شما باید در آزمون آیلتس که مدرکی مبنی بر میزان تسلط شما به زبان انگلیسی است، در هر یک از مهارت‌های ۴گانه نمره بالای ۵ و در مجموع نمره بالای ۶.۵ دریافت کنید. هرچه نمره آيلتس شما بالاتر باشد، شانس شما برای اخذ پذیرش در دانشگاه‌های معروف و معتبر کانادا افزایش می‌یابد.

پذیرش مدرک آیلتس توسط کانادا

پذیرش مدرک آیلتس توسط کانادا

الزامات ایالات متحده آمریکا برای آزمون آيلتس

بیش از 3000 موسسه در ایالات متحده آمریکا آیلتس را به عنوان مدرک مهارت‌های زبان انگلیسی شما می‌پذیرند. حداقل باند مورد نیاز در ایالات متحده آمریکا از ۶ تا ۷ متغیر است. حداقل نمره موردنیاز نیز به دانشگاه و رشته بستگی دارد. ولی برای مثال کسب امتیاز باند ۵.۵ برای بیشتر دانشگاه‌ها نمره‌ای مناسب به شمار نمی‌آيد.

 

الزامات نیوزلند برای آزمون آیلتس

برای مجوز ویزای نیوزلند، باید در دسته مهاجران ماهر قرار بگیرید. در این دسته، متقاضی اصلی باید نمره کلی باند ۶.۵ در آیلتس را داشته باشد. امتیاز ۶.۵ حداقل باند مورد نیاز برای هر دو نسخه آیلتس آکادمیک و جنرال است. نکته مهم این است که امتیاز شما در هر مهارت نباید کمتر از ۵.۵ باشد.

 

الزامات انگلستان برای آزمون آیلتس

آیلتس آکادمیک، آیلتس جنرال و مهارت‌های زندگی توسط ویزا و مهاجرت انگلستان (UKVI) قابل قبول است. برای کسب ویزای تحصیلی یا شغلی انگلستان، در هر کدام از مهارت‌های آزمون آيلتس باید حداقل نمره ۶.۵ و در مجموع 7 بگیرید.

 

الزامات ایرلند برای آزمون آیلتس

برای تحصیل در دانشگاه‌های ایرلند، به باند مورد نیاز حداقل ۶.۵ کلی و ۶ در هر یک از ۴ بخش خواندن، نوشتن، شنیدن و مکالمه نیاز دارید. همچنین این آزمون در نیوزلند دارای اعتبار 2 ساله است.

 

الزامات استرالیا برای آزمون آيلتس

آیلتس بخشی از سیستم مهاجرت مبتنی بر امتیاز استرالیا است. این آزمون توسط دولت استرالیا برای اهداف ویزا، مهاجرت و ادامه تحصیل پذیرفته می‌شود. علاوه بر این، اعتبار آزمون آیلتس در استرالیا 2 سال است. حداقل نمره موردنیاز برای هر یک از ۴ بخش، ۵.۵ است ولی برای تحصیل در دانشگاه‌های معتبر استرالیا به نمره بالاتری نیاز دارید.

پذیرش مدرک آیلتس توسط کانادا

پذیرش مدرک آیلتس توسط کانادا

چگونه در آزمون آیلتس موفق شویم؟

برای موفقیت در آزمون آیلتس به یک برنامه‌ریزی دقیق و هوشمند نیاز دارید. قبل از برنامه‌ریزی برای شرکت در این آزمون باید بدانید که هدفتان از شرکت در این آزمون چیست و می‌خواهید که چه نمره‌ای کسب کنید. هم‌چنین برنامه‌ریزی شما باید متناسب با شرایط و زمان‌های آزادتان باشد.

اگر در روز کلا ۵ ساعت زمان آزاد دارید، احتمالا نمی‌توانید که روزی ۴ ساعت درس بخوانید. اگر برنامه شما خیلی سنگین یا خیلی سبک باشد، پس از مدتی از مطالعه دلزده می‌شوید و آموزش آیلتس را رها می‌کنید.

برای آموزش آیلتس بهتر است که از منابع مختلفی مانند کتاب‌های کمک آموزشی، پادکست‌ها، ویدئوهای آموزشی،ِ کلاس‌ آیلتس و … استفاده کنید. این منابع کمک آموزشی رقیب هم نیستند بلکه مکمل هم هستند. اگر فرصت کافی برای شرکت در کلاس آیلتس حضوری را ندارید، به کلاس آیلتس آنلاین فکر کنید.

یکی از بهترین موسسات برگزارکننده کلاس آیلتس آنلاین، موسسه دبستان ترجمیک است.

پذیرش مدرک آیلتس توسط کانادا

پذیرش مدرک آیلتس توسط کانادا

کلاس آیلتس آنلاین در موسسه دبستان ترجمیک

دبستان ترجمیک برگزارکننده دوره‌های آنلاین آيلتس و زبان‌های خارجی است. دوره‌های آیلتس این موسسه در سطح‌های مختلفی و به صورت فشرده و نیمه فشرده برگزار می‌شود. کلاس‌های گروهی این موسسه برای آزمون آیلتس شامل سطوح مقدماتی یا فاندامنتال (افزایش نمره از ۴ به ۵)، سطوح متوسط یا پری آيلتس (افزایش نمره از ۵ به ۶.۵) و پیشرفته آیلتس (افزایش نمره از ۶ به ۷) است.

دوره‌های دبستان ترجمیک محدود به دوره‌های گروهی نیست و این موسسه دوره‌های خصوصی را با هزینه‌ای مناسب برگزار می‌کند. پس از انتخاب زمان و سطح خود، گزینه‌های متعددی برای شما نشان داده می‌شود. با توجه به زمان آزاد شما، استادی مجرب برای آموزش آیلتس خصوصی شما مشخص می‌شود.

تمامی جلسات دوره‌های آنلاین دبستان ترجمیک ضبط می‌شوند و در اختیار فراگیران قرار داده می‌‌شود. با مشاهده این فیلم‌های ضبط‌شده اگر فردی جلسه‌ای را از دست داده بود یا نیاز به مرور دوباره محتوای کلاس داشت، خودش را به کلاس می‌رساند.

تمامی استادان دبستان ترجمیک در زمینه تدریس آیلتس و زبان‌های خارجی، حرفه‌ای هستند. بنابریان با خیالی آسوده به کلاس‌های آیلتس دبستان ترجمیک اعتماد کنید. این کلاس‌ها شما را برای رسیدن به نمره بالای آیلتس آماده می‌سازد. هزینه ثبت‌‌نام در دوره‌های آیلتس دبستان ترجمیک، به صرفه و معقول است.

با شرکت در کلاس آیلتس آنلاین دبستان ترجمیک، موفقیت در آزمون آیلتس برای شما آسان‌تر و سریع‌تر می‌شود. آموزش آیلتس را به شنبه موکول نسازید و از همین الان برای این آزمون تلاش کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهی ثبت نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لطفاً پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید:

  • فارسی بنویسید، از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • تجربیات شما می تواند در تصمیم گیری سایر کاربران جهت خریداری محصولات مفید باشد ، لطفاً اطلاعات مفید و مربوط به محصول فوق را با توجه به تجربیات خود به اشتراک بگذارید.
  • در هر دیدگاه می توانید حداکثر 5 مورد نقاط قوت و ضعف محصول را ثبت کنید.
  • از ارسال لینک‌ و اطلاعات شخصی از قبیل تلفن، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی خودداری کنید.
  • از بکار بردن کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز و قومیتی دارند خودداری کنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.