رپورتاژ

خدمات پرستاری و مراقبتی در منزل و محل کار

خدمات پرستاری و مراقبتی در منزل و محل کار
 • با توجه به ضرورت بالایی که کار نگهداری و پرستاری از کودکان، بیماران و افراد مسن دارد، امروزه خدمات پرستاری و مراقبتی در منزل و محل کار؛ با این هدف که مراقبت از افراد به دلیل ناتوانی در انجام امور خود بهتر صورت پذیرد، پر اهمیت تر شده است. همین امر اساس به وجود آمدن موسسات و مراکز خدمات پرستاری می باشد تا متناسب با نیاز متقاضیان، اعزام پرستار برای آنها صورت پذیرد. خدمات پرستاری امور مختلفی را شامل می شود و هر قدر یک پرستار با وظایف خود آشناتر باشد، در حرفه پرستاری موفق تر خواهد بود.

  اگرچه پرستاری یکی از شغل های مقدس می باشد و اغلب افراد در این کار نهایت تلاش خود را می کنند؛ اما انتخاب یک پرستار کاربلد نیز دقت بالایی را می طلبد. به عبارت دیگر، یک فرد متخصص باید به این منظور انتخاب شود تا با وظایف خود آشنا بوده و در انجام آنها کوتاهی نکند. امروزه در مراکز خدمات پرستاری و موسسات معتبر و از جمله سفیران آرامش امروز به این امر پرداخته شده و اعزام پرستارهای متخصص برای متقاضیان صورت می پذیرد.

   

  خدمات مراقبتی پرستاری

  خدمات پرستاری و مراقبت از افراد با توجه به نیاز آنها متفاوت می باشد، این کار امروزه در حالت کلی به صورت

  • شبانه روزی
  • روزانه
  • شبانه
  • ساعتی

  انجام می پذیرد. به‌علاوه، خدمات با توجه به نوع افراد نیازمند در انواع خدمات پرستاری کودک، بیمار و سالمند خلاصه می شوند. در هر کدام از موارد ذکر شده نوع خدمات با یکدیگر فرق دارد. همچنین، میزان ساعات و زمانی که پرستار باید در کنار افراد باشد، متفاوت است. به این ترتیب، نوع وظایف پرستار متفاوت بوده و در نتیجه، تعرفه های مختلفی نیز برای خدمات گوناگون در نظر گرفته می شود.

  امروزه بسیاری از خانواده های ایرانی با توجه به شرایط خود به پرستار و خدمات پرستاری نیاز دارند؛ چرا که در بیشتر این خانه ها کودکان، افراد بیمار و نیز سالمندان حضور دارند. با توجه به اینکه سایر اعضای خانواده شاغل می باشند و یا آنکه ممکن است توان کافی برای مراقبت از افراد نامبرده را نداشته باشند، با استخدام پرستار و بهره مند شدن از خدمات پرستاری می توان مراقبت از این افراد را به شکلی راحت تر انجام داد. شخصی که به این منظور استخدام می شود، همانطور که پیش از این هم ذکر شد، ممکن است وظایف متفاوتی با دیگر پرستاران داشته باشد. بنابراین، لازم است که افراد متخصص برای این کار انتخاب شوند. به این منظور، به جای آنکه این کار به افراد ناآشنا با حرفه پرستاری محول گردد، بهتر است که استخدام از میان افراد ماهر و آشنا با پرستاری و از طریق یک مجموعه معتبر صورت پذیرد.

  نگهداری از سالمند

  نگهداری از سالمند

  در ادامه با انواع پرستار سالمند ، کودک و بیمار که هر کدام از آنها وظایفی مشخص و متفاوت با دیگری دارند، بیشتر آشنا خواهیم شد.

  پرستاری سالمند

  از جمله خدمات پرستاری شبانه روزی که متقاضیان بیشتری نیز در مقایسه با سایر خدمات دارد، به نگهداری از سالمند می توان اشاره کرد. با توجه به اینکه سالمندان اغلب اوقات، افراد ناتوان و بیمار هستند، بیشتر مواقع به نگهداری شبانه روزی نیاز دارند. هرچه ناتوانی سالمند بیشتر باشد، مراقبت از آنها نیز ضرورت بیشتری داشته و به زمان بیشتری نیاز خواهد داشت. در مراقبت های شبانه روزی از سالمندان لازم است که اقدامات خاصی صورت پذیرد. در واقع در این مدت هر آنچه که سالمند از لحاظ روحی و جسمی نیاز داشته باشد، باید در اختیار او قرار بگیرد. به طور مثال، در غذا خوردن و انجام کارهای شخصی باید به سالمند کمک شود. در این مدت لازم است که سالمند همراهی شود. همچنین، نوع غذایی که در اختیار سالمند قرار می گیرد باید بررسی شود؛ مبادا برای شرایط جسمانی بیمار مناسب نباشد.

  در صورتی که سالمند تحت نظر پزشک باشد و داروی خاصی را مصرف کند، لازم است که داروها درست به موقع و به مقدار لازم در اختیار وی قرار بگیرند. از طرفی، لازم است که سالمند تحرک کافی داشته باشد. به این منظور، انجام پیاده روی و یا گردش برای او مناسب خواهد بود. از همه مهمتر، پرستار مورد نظر باید قدرت تکلم مناسب داشته و بتواند سالمند را سرگرم کند و صحبت های مناسب با او داشته باشد. در حالت کلی باید سالمند سرگرمی سالم و مفید داشته باشد و علاقه مندی های او برایش فراهم شود.

  در صورتی که سالمند توان حرکتی نداشته باشد، هرچند برخی از امور حذف می شوند؛ اما مراقبت از وی سخت تر خواهد بود. چرا که به این منظور جابجایی سالمند باید با رعایت نکات لازم صورت پذیرد؛ برای این کار حتی ممکن است از ویلچر و تجهیزات مشابه استفاده گردد. یا آنکه احتمال دارد بیمار در هنگام غذا خوردن و تمامی کارها نیاز به کمک مستقیم پرستار داشته باشد. در هر صورت، پرستار استخدام شده باید با تمامی موارد گفته شده آشنا باشد و با تشخیص به موقع آنها، از هیچ وظیفه ای دریغ نکند.

  پرستار کودک

  پرستار کودک

  پرستار برای کودک

  پرستاری کودکان نیز در ردیف پرتقاضاترین خدمات می باشد که بیشتر برای کودکان خردسال و زیر ده سال تقاضا می شود. مهارت هایی که پرستار کودک باید داشته باشد، متفاوت با دیگر پرستاران می باشد. در واقع پرستار کودک تا حدودی باید مربی هم باشد و برخی از فعالیت های متفاوت که بیشتر جنبه آموزشی دارند را هم بداند. علت این امر این است که نیاز یک کودک متفاوت با بیمار و سالمند می باشد. رده های سنی گوناگون کودکان نیز به پرستار های متفاوت نیاز دارند؛ به طور مثال یک کودک شیرخوار به پرستاری نیاز دارد که مراقبت های لازم از شیرخواران را بداند. اما کودکان سه تا ده سال به پرستاری نیاز دارند که علاوه بر نگهداری از آنها، امور آموزشی و سرگرم کننده را هم بداند و خلاق باشد. چرا که این نوع از کودکان نیاز به سرگرم شدن هم دارند.

  وظایف پرستار های شبانه روزی کودکان متفاوت می باشد. این نوع از پرستاران بیشتر اوقات لازم است که در منازل حضور پیدا کنند؛ بنابراین؛ علاوه بر موارد فوق، لازم است که در تایم غذا خوردن و سایر مراقبت هایی که کودکان نیاز دارند، یادآوری های لازم نیز به عمل آیند. از مهمترین خصوصیاتی که پرستار کودک باید داشته باشد، صبر و حوصله زیاد می باشد. همچنین، داشتن توان لازم برای نگهداری کودکان خردسال بسیار اهمیت دارد. این نوع از پرستاران بیشتر بانوان هستند که باید روابط عمومی بالا و گواهی دوره های پرستاری و از جمله امداد و کمک های اولیه را دارا باشند.

  پرستاری از کودکان فقط محدود به نگهداری آنها در منزل نمی شود، بلکه با توجه به تقاضای افراد، این کار ممکن است در اماکن دیگر مانند محل کار نیز صورت پذیرد. به عبارت دیگر، حوزه فعالیت های پرستاری کودک گسترده می باشد و در هر صورت هدف این است که شرایط بهتری برای کودکان رقم بخورد تا محافظت از آنها بهتر انجام شود.

  پرستار بیماران

  همانطور که مطلع هستید، وظایف پرستار بیمار متنوع تر از وظایف سایر پرستاران است. با توجه به اینکه شرایط بیماران با هم فرق دارند و در نتیجه نیاز آنها متفاوت می باشد؛ خدمات پرستاری متفاوتی نیز برای آنها در نظر گرفته می شود. شرایط جسمانی بیماران و میزان توان آنها تعیین می کند که به چه چیزهایی نیاز دارند. نگهداری از بیماران گاهی اوقات بسیار سخت و پیچیده و گاهی نیز راحت می باشد. برخی از بیماران نیاز به مراقبت های جزئی دارند؛ اما برای برخی دیگر که وضعیت آنها حادتر می باشد لازم است که کنترل علائم حیاتی و مراقبت های خاص به طور مداوم صورت پذیرد و مواظبت های بیشتری از آنها به عمل آید.

  پرستاری بیمار

  پرستاری بیمار

  بیشتر تلاش و کوشش پرستار بیمار، در راستای حفظ سلامت و مراقبت از وی می باشد. به این منظور، باید خدمات درمانی لازم توسط پرستار انجام پذیرد. در این راستا نه تنها لازم است که داروهای بیمار به موقع در اختیار او قرار بگیرند، ممکن است به تزریقات و یا کنترل فشار خون و مواردی از این قبیل هم نیاز باشد. قطعاً برای این کار به تجهیزات مخصوص نیاز می باشد و پرستار باید آگاهی های لازم در این زمینه را داشته باشد. بیماران با توجه به وضعیت جسمانی و نوع بیماری ممکن است به پرستار شبانه روزی یا پرستار ساعتی نیاز داشته باشند. در هر صورت، موارد گفته شده را پرستاران باید به درستی انجام دهند. نگهداری از بیماران و پرستاری از آنها را تنها کسانی که در این زمینه تجربه لازم را دارند، می توانند به صورت تخصصی انجام دهند.

  در این شغل علاوه بر آن که لازم است به سلامت جسمانی بیمار توجه شود، سلامت روحی وی نیز اهمیت داشته و پرستار باید در این زمینه هم مهارت لازم را داشته باشد. در نتیجه مراقبت از بیماران نوعی مراقبت همه جانبه می باشد که پرستاران با این موارد بهتر آشنا هستند.

  پرستار کودک در خانه

  پرستار کودک در خانه

  اعزام پرستار به سراسر ایران

  بسیاری از افراد هستند که مراقبت از کودک، بیمار و یا سالمند را به دلایل مختلف به افرادی آشنا و کسانی که در این زمینه آگاهی های لازم را ندارند، می سپارند. باید بدانید که این امر یکی از بزرگترین اشتباهات میتواند باشد. زیرا در صورتی که پرستاری به افراد ماهر سپرده شود، مراقبت های لازم بهتر انجام می پذیرد. با این کار، سلامت روحی و جسمانی کودک یا سایر افراد بهتر تضمین می گردد. در این صورت هیچ خطری افراد ذکر شده را تهدید نخواهد کرد.

  امروزه با تاسیس مراکز و موسساتی که استخدام و اعزام پرستاران به مناطق مورد نیاز را انجام می دهند، مواجه هستیم. در این مراکز بهتر می توانید پرستار مورد نیاز را با توجه به توانایی های او انتخاب کنید. مجموعه های معتبر و ماهر و از جمله همین مجموعه امروزه اعزام پرستار را به سراسر ایران و بدون محدودیت انجام می دهند. در واقع در این مرکز ضمن آنکه تلاش بر آن است بهترین پرستار به متقاضیان معرفی گردد، پرستار از نزدیکترین مناطق انتخاب می شود، چرا که این مرکز به صورت سراسری فعالیت دارد.

   

  تعرفه خدمات پرستاری 

  از جمله موارد مرتبط در این زمینه که برای متقاضیان پرستار و مجموعه اهمیت دارد، تعرفه خدمات پرستاری است. طبق صحبت‌ هایی که بیان شد، می‌ توان نتیجه گرفت که وظایف پرستاران با توجه به شرایط جسمی بیماران، کودکان و سالمندان متفاوت می باشد. هر چه زحمت نگهداری از بیمار بیشتر باشد و یا بیمار به مراقبت های بیشتری نیاز داشته باشد، تعرفه خدمات پرستاری نیز بالاتر خواهد بود. به این منظور، قیمت گذاری خدمات پرستاری به صورت ساعتی مشخص می گردد و هر ساعت مراقبت و پرستاری، دارای نرخ های معین می باشد. به علاوه، هر کدام از خدماتی که توسط پرستار انجام می شود، دارای نرخ های معین است. ناگفته نماند که تعرفه مراقبتهای شب از بیمار با تعرفه مراقبتهای روز متفاوت می باشد.

  از دیگر مواردی که در تعرفه پرستاری تاثیر دارد، به تعداد سالمندان، بیماران و کودکان مربوط می‌ گردد و هرچه تعداد افراد نیازمند مراقبت بیشتر باشد، هزینه پرستاری نیز بالاتر خواهد بود. برای اطلاع بیشتر از جزئیات مربوط به تعرفه خدمات پرستاری با ما در ارتباط باشید.

   

  خدمات مجموعه

  برای آنکه نگاهی دقیق‌تر به خدمات پرستاری مجموعه داشته باشیم، در اینجا به جمع بندی آنها پرداخته می شود. هدف مجموعه در حالت کلی اعزام پرستار به سراسر کشور می باشد. این کار بدون محدودیت صورت می پذیرد؛ یعنی اینکه تفاوتی ندارد شما در چه نقطه از کشور حضور دارید، هر نوع پرستاری که تقاضا داشته باشید، در اولین فرصت تقاضای شما رسیدگی شده و پس از هماهنگی‌ های لازم، پرستار به مکان مربوطه فرستاده می شود. خدمات پرستاری مجموعه همانطور که پیش از این هم اشاره شد، به سه صورت زیر می باشند:

  • پرستار کودک
  • پرستار سالمند
  • پرستار بیمار

  برای انتخاب پرستار می توانید با مجموعه در ارتباط باشید و اطلاعات بیشتر در این خصوص را از این طریق دریافت کنید. ارائه خدمات پرستاری در این مجموعه به صورت تضمینی انجام می پذیرد؛ بنابراین با خیالی آسوده می توانید اقدام به استخدام پرستار نمایید. تمامی خدمات مربوط به امور پرستاری توسط پرستاران به طور کامل و بدون نقص انجام می پذیرد. تعرفه پرستاری بر اساس نرخ های مصوب می باشد. خدمات پرستاری نیز فقط محدود به بخش خانگی نیست، بلکه برای استخدام پرستار برای محل کار هم می توانید با ما در ارتباط باشید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهی ثبت نشده است

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لطفاً پیش از ارسال نظر، خلاصه قوانین زیر را مطالعه کنید:

  • فارسی بنویسید، از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
  • تجربیات شما می تواند در تصمیم گیری سایر کاربران جهت خریداری محصولات مفید باشد ، لطفاً اطلاعات مفید و مربوط به محصول فوق را با توجه به تجربیات خود به اشتراک بگذارید.
  • در هر دیدگاه می توانید حداکثر 5 مورد نقاط قوت و ضعف محصول را ثبت کنید.
  • از ارسال لینک‌ و اطلاعات شخصی از قبیل تلفن، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی خودداری کنید.
  • از بکار بردن کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز و قومیتی دارند خودداری کنید.
  • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.